Zakopane - zimowa oferta wypoczynku dla rodzin z dziećmi. O czym warto pamiętać?

Zakopane - zimowa oferta wypoczynku dla rodzin z dziećmi. O czym warto pamiętać? w miejscowości Zakopane

Opis

Zakopane to jedno z najczęściej wybieranych kurortów górskich na zimowy wyjazd. Miejscowość cieszy się określeniem zimowej stolicy Polski ze względu na miliony odwiedzających je w tym okresie turystów. Nocleg w Zakopanem dobrze jest zarezerwować z odpowiednim wyprzedzeniem ze względu na zwiększające się ceny, a także duże zainteresowanie i obłożenie co ciekawszych obiektów. Zwłaszcza, gdy wybieramy się na taki wyjazd z dziećmi, warto sprawdzić czy wybrany obiekt posiada dodatkowe udogodnienia dla najmłodszych. Ponadto powinno się zaplanować w miarę możliwości wyjazd tak, aby dzieci poza aktywnościami miały czas na odpoczynek oraz zabawę.

Bliskie otoczenie Tatr daje ogrom atrakcji i możliwości na spędzenie wolnego czasu. Można wypełnić górskimi wędrówkami, szlusowaniem na nartach trasami pełnymi śniegu, bądź odwiedzając ciekawe muzea i miejsca. Do bardzo popularnych aktywności w tym okresie należy niewątpliwie przejażdżka kuligiem, będzie to niezwykła przygoda dla dzieciaków, która często kończy się ogniskiem z poczęstunkiem. Jak również przejażdżka skuterami śnieżnymi, będąca ciekawym sposobem na zwiedzenie tatrzańskich dolin.

Trzeba pamiętać również o tym, aby sprawdzić, czy w danym okresie dostępne są jakiej wydarzenia na terenie miasta. Często organizowane są imprezy, bądź wycieczki przeznaczone dla dzieci, w których mogą uczestniczyć za darmo. Warto wiedzieć, że od niedawna istnieje możliwość zakupu GÓRAL SKIPASS. Jest to karnet czasowy, który umożliwia korzystanie z wielu wyciągów i kolei na czterech Stacjach Narciarskich: Harendzie, Polanie Szymoszkowej, Suchem i Witowie. Bilet można kupić online, w specjalnym biletomacie w centrum miasta lub w wyznaczonych punktach.


Ośrodki narciarskie w Zakopanem i okolicy:


Ośrodek narciarski Harenda zlokalizowany jest na południowo-wschodnich zboczach Rafaczówki stanowiącej przedłużenie grzbietu Gubałówki. Tutaj trasy przeznaczone są zarówno dla początkujących - 3 trasy zielone oraz dla doświadczonych narciarzy - 1 trasa czarna. Do dyspozycji mają tutaj trzy wyciągi orczykowe oraz czteroosobową kolejkę krzesełkową. Dodatkowo umieszczony jest tutaj park ze skocznią i przeszkodami do uprawiania jazdy freestylowej, trasa biegowa i skiturowa, szkółka narciarska, wypożyczalnia sprzętu sportowego oraz zaplecze gastronomiczne.

Adres: Harenda 21a, 34-500 Zakopane


Ośrodek Narciarski Polana Szymoszkowa posiada trasy zlokalizowane na południowych stokach Gubałówki. Dłuższa trasa oznaczona jest kolorem niebieskim i znajduje się na łagodniejszej części stoku obsługiwana jest przez mała kolej. Dłuższą trasa oznaczona jest kolorem czerwonym i przeznaczona dla bardziej zaawansowanych narciarzy, obsługiwana jest ona przez sześcioosobową kanapową kolejkę. Przy obiekcie znajduje się przedszkole narciarsko-snowboardowe oraz zimowy plac zabaw dla dzieci.

Adres: Polana Szymoszkowa 2, 34-500 Zakopane


Ośrodek narciarski na Kasprowym Wierchu posiada 2 trasy przeznaczone dla bardziej doświadczonych narciarzy i snowboardzistów. Krótsza trasa prowadzi do Hali Gąsienicowej, a korzystający z niej narciarze mają do dyspozycji czteroosobową kolej krzesełkową. Dłuższa trasa prowadzi zaś do Hali Goryczkowej i tutaj korzystający z niej mają do dyspozycji dwuosobowy wyciąg krzesełkowy z poprzedniej epoki.

Adres: Kuźnice, 34-500 Zakopane


Wyciąg narciarski Pod Krokwią posiada wyciąg dla poczatkujących. To idealne miejsce na stawianie pierwszych kroków na nartach, bądź snowboardzie. Długość trasy narciarskiej - 180m.Do dyspozycji na jego terenie jest wypożyczalnia, szkółka narciarska oraz mała gastronomia. A także trasy do narciarstwa biegowego dla amatorów oraz profesjonalistów.

Adres: ul. Piłsudskiego 38, 34-500 Zakopane


Wyciąg narciarski Gigant znajduje się pod Wielka Krokwią i przeznaczony jest dla początkujących narciarzy i snowboardzistów. Długość trasy narciarskiej - 181m. Ośrodek zachęca do skorzystania z pomocy instruktorów szkółki narciarskiej i snowboardowej. Można skorzystać tam również z wypożyczalni sprzętu sportowego.

Adres: ul. Bronisława Czecha 3, 34-500 Zakopane


Gubałówka ośrodek narciarski posiada sztucznie zaśnieżona trasę przeznaczoną dla początkujących narciarzy. Można się na nią dostać kolejką gondolową oraz wyciągiem narciarskim

Adres: Na Gubałówkę, 34-500 Zakopane


Wyciąg narciarski Kalatówki to miejsce przede wszystkim dla początkujących narciarzy. Przy obiekcie znajduje się szkółka narciarska, wypożyczalnia sprzętu, a dla dzieci przygotowanie jest również przedszkole narciarskie. Orczykowy wyciąg narciarski znajduje się w Suchym Żlebie.

Adres: Kalatówki, 34-500 Zakopane


Budzowski Wierch jest kompleksem wyciągów narciarskich zlokalizowanych na zakopiańskich Krzeptówkach. Znajdują się tam 3 trasy zjazdowe o różnym stopniu trudności obsługiwane przez wyciąg linowy oraz 2 dłuższe wyciągi orczykowe. Można tam skorzystać z pomocy instruktorów snowboardu oraz narciarstwa, z wypożyczalni i serwisu sprzętu sportowego oraz punktów gastronomicznych z regionalną kuchnią.

Adres: ul. Krzeptówki 1, 34-500 Zakopane


Wyciąg narciarski UGORY posiada 2 wyciągi orczykowe oraz trasy idealna dla początkujących narciarzy. Wyciągi o długości 350 oraz 400 metrów. Na terenie ośrodka znajduje się szkółka narciarska oraz wypożyczalnia sprzętu.

Adres: Podhalańska obok nr 73, 34-500 Zakopane


Ośrodek narciarski Kotelnica Białczańska to 2 stacje narciarskie ściśle ze sobą związane. Kotelnica posiada trasy dla bardziej zaawansowanych narciarzy. Bania zaś to łagodniejsze stoki przeznaczone dla początkujących oraz rodzin z dziećmi. Do dyspozycji mają oni 3 kanapy 6-osobowe, trzy 4-osobowe, jedną 3-osobową oraz 7 wyciągów. Przy ośrodku działa wypożyczalnia sprzętu sportowego, szkółka narciarska, a także można udać się do punktów gastronomicznych na smaczne i ciepłe posiłki.

Adres: Środkowa 181B, 34-405 Białka Tatrzańska


Kaniówka SKI to ośrodek narciarski posiadający 5 wyciągów na północno-wschodnim stoku Kornikowego Wierchu. Wyznaczone tam trasy obsługiwane są przez 3 wyciągi orczykowe, jeden zaczepowy przeznaczony dla najmłodszych narciarzy oraz jedna 4-osobowa kanapa. Dodatkowo na miejscu można skorzystać ze szkółki narciarskiej, wypożyczalni, serwisu oraz obiektów gastronomicznych.

Adres: Kaniówka 19 E, 34-405 Białka Tatrzańska


Ośrodek Narciarski Rusin-Ski to obiekt położony w pobliżu Bukowiny Tatrzańskiej. Trasy znajdują się na zboczach Rusińskiego Wierchu i są przeznaczone dla początkujących oraz średniozaawansowanych narciarzy. Mają oni do dyspozycji 4 wyciągi narciarskie, w tym nowy 6-osobowy wyciąg krzesełkowy oraz 4-osobową kolejkę. Na miejscu znajduje się zaplecze gastronomiczne, wypożyczalnia oraz serwis sprzętu sportowego.

Adres: Wierch Rusiński, 34-530 Bukowina Tatrzańska


Olczań-Ski to kompleks narciarski na Olczańskim Wierchu w Bukowinie. W jego skład wchodzą trasy dla bardziej lub mniej doświadczonych narciarzy obsługiwane przez 4 wyciągi narciarskie: 3 wyciągi orczykowe oraj kolej krzesełkową. Na miejscu znajduje się także zaplecze gastronomiczne, wypożyczalnia i serwis sprzętu, szkoły narciarskie z wykwalifikowaną kadrą instruktorów.

Adres: Wierch Olczański 68, 34-530 Bukowina Tatrzańska


Ośrodek Narciarski Małe Ciche oferuje trasy łagodne oznaczone niebieskim kolorem przeznaczone dla rodzin z dziećmi. Mają one do dyspozycji nowoczesną kolej krzesełkową 4-osobową oraz wyciągi orczykowe. Przy obiekcie działa wypożyczalnia i serwis sprzętu sportowego, szkółka narciarska, baza gastronomiczna a także snowpark.

Adres: Błociska, 34-531 Murzasichle


Stacja narciarska Witów-Ski posiada trasy dla początkujących jak i zaawansowanych narciarzy oraz snowboardzistów. Obsługiwane są one przez kolejkę kanapową 4-osobową oraz wyciąg. Na terenie obiektu działa wypożyczalnia sprzętu sportowego, szkółka narciarska oraz snowpark.

Witów 205c, 34-512 Witów


Jurgów Ski to ośrodek narciarski posiadający kompleks tras narciarskich położonych na zachodnim zboczu Górkowego Wierchu. Wytyczono tam 7 tras zjazdowych obsługiwanych przez 6 wyciągów w tym: 2 krzesełkowe i 4 talerzykowe. Ponadto skorzystać można tam z wypożyczalni i serwisu narciarskiego, szkoły narciarskiej oraz punktu gastronomicznego

Adres: Podokólne 1, 34-532 Jurgów


Stacja narciarska Ski Suche jest ośrodkiem z trasami przeznaczonymi dla bardziej i mniej zaawansowanych narciarzy i snowboardzistów. Zlokalizowane są one na północnym zboczu Rafczańskiej Grapy i obsługiwane przez 1 wyciąg krzesełkowy, 2 wyciągi orczykowe oraz 1 wyciąg taśmowy. Znajdują się tam również punkty gastronomiczne.

Adres: Suche 103b, 34-520 Suche


Grapa SKI to kompleks narciarski w Czarnej Górze posiadający trasy narciarskie zlokalizowane na północno-zachodnim zboczu Czarnej Góry. Znajdują się tam 4 trasy dla mniej i bardziej zaawansowanych narciarzy, w tym: 1 czerwona oraz 3 niebieskie, obsługują je: krzesełkowa 4-osobowa kolej liniowa, 2 wyciągi orczykowe oraz wyciąg taśmowy. Ponadto można skorzystać na miejscu z wypożyczalni i serwisu, szkółki narciarskiej i snowboardowej oraz z karczmy widokowej serwującej regionalne specjały.

Adres: Zagóra 200, 34-532 Czarna Góra


Ośrodek narciarski Koziniec w Czarnej Górze jest kompleksem tras narciarskich położonym na południowo-zachodnich zboczach góry Wierchownia. Znajdują się tutaj trasy o różnym stopniu trudności, w tym niebiesko-czerwona, niebieska oraz zielona, a obsługuje je krzesełkowa 4-osobowa kolej liniowa oraz wyciąg talerzykowy. Dodatkowo ośrodek posiada również trasę biegową, snowpark, działającą wypożyczalnię i serwis sprzętu narciarskiego, a także punkt gastronomiczny.

Adres: Nadwodnia 170, 34-532 Czarna Góra


Inne atrakcje dla dzieci:


Aqua Park Zakopane to park wodnej rozrywki umiejscowiony przy ulicy Jagiellońskiej. Na jego terenie znajdują się wody termalne o specjalnych zdrowotnych właściwościach, dzięki dobremu składowi chemicznemu. Aquapark w swojej ofercie posiada baseny termalne o różnej głębokości, grotę solną, jacuzzi, różne sauny. Dla dzieci przeznaczonych jest wiele zjeżdżalni oraz brodzik. Ponadto można skorzystać tam z kręgielni oraz sali zabaw.

Adres: Jagiellońska 31, 34-500 Zakopane


Snowlandia w Zakopanem to wyjątkowy zimowy park rozrywki, znajdujący się pod skocznią narciarską "Wielka Krokiew". Największy w Polsce oraz Europie. Na jej terenie znajduje się tor saneczkowy, śnieżny labirynt, śnieżny zamek, pałac Królowej Śniegu oraz mini-zoo.

Adres: Józefa Piłsudskiego 38, 34-500 Zakopane


Gubałówka jest masywem w Paśmie Gubałowskim znajdującym się na wysokości 1123 m n.p.m. Wznosi się ona nad Zakopanem i zapewnia piękne widoki na Tatry. Można wjechać na niego całoroczną kolejką linowo-terenową i z punktu widokowego podziwiać panoramę okolicy oraz otaczających ją gór. Poza tym znajduje się tam wiele atrakcji. Nieodłączną występującą w okresie zimowym jest Kraina Światła. To najwyżej położona wstawa świetlna w Polsce, która zawyci duża ilością rzeźb oświetlonych małymi, ekologicznymi żarówkami. Z roku na rok jest ich coraz więcej, przyciągają one ogrom zainteresowanych turystów zwłaszcza po zmroku, klimat tego miejsca nie równa się z niczym innym.

Adres: Na Gubałówkę 4, 34-500 Zakopane


Podwodny Świat przedstawia życie podwodne różnorodnych ryb. Można je obserwować przez szybę w ich naturalnym środowisku. Miejsce w 2020 r zostało przebudowane. Dodano również audio przewodnika z którym polecamy zwiedzić cały obiekt. Przedstawia on niezwykłe ciekawostki o tym małych istotach.

Adres: Ubocz 3b, 34-500 Zakopane


Game Planet to salon gier jak z amerykańskich filmów! To obiekt, w którym znajduje się wiele automatów do gier zręcznościowych, stoły do gry w bilard oraz symulator do jazdy rajdowej. Miejsce idealne na złą i deszczową pogodę oraz na odpoczynek od górskich wędrówek. Gra na automatach funkcjonuje zgodnie z zasadami Ticket Redemption. Pieniądze wymienia się na żetony. Podczas gier zręcznościowych wydawane są bilety, które następnie można wymienić na nagrody. A rodzaj nagrody uzależniony jest od ilości biletów jaką się zbierze.

Adres: Centrum Handlowe, Krupówki 40, 34-511 Zakopane


Be Happy Muzeum Zakopane to wyjątkowe muzeum, które gwarantuje zmianę nastroju, uszczęśliwi i napełni pozytywną energią nawet w smutne oraz szare dni. Kolorów tam nie brak, fantazyjne instalacje zmotywują wszystkich do wyciągania aparatów czy telefonów i zrobienia sesji w basenie z piankami, magicznej krainie jednorożców, na bananowej huśtawce i wielu, wielu innych miejscach. Pełne iluzji miejsce zaskoczy pozytywnie i nakłoni do odrobiny szaleństwa.

Adres: Centrum Handlowe, Krupówki 40, 34-500 Zakopane


Iluzja Park jest jedną z najciekawszych atrakcji w Zakopanem, pokazująca iluzje fizyczne i optyczne. Sam budynek jest bardzo pomysłowo skonstruowany z ukrytymi pomieszczeniami oraz przejściami znajdującymi się na 2 piętrach. Dodatkowo to świetnie miejsce na zrobienie sobie fajnych i ciekawych zdjęć, w salach znajduje się wiele instalacji oraz murali przedstawiających absurdalne sytuacje.

Adres: Krupówki 12, 34-500 Zakopane


Królikarnia - Dom Gryzonia w podwórku to najnowsza atrakcja 2022 roku, która niewątpliwie poprawi nastrój miłośnikom zwierząt. Na dużej przestrzeni bez klatek króliki mogą biegać, kicać, bawić się i być karmione specjalną karmą do kupienia na miejscu. Króliczki są zadbane, sympatyczne, łagodne i chętne do zabawy. Obsługa obiektu odpowie na pytania i podpowie jak postępować z puszystymi istotkami.

Adres: Krupówki 25a, 34-500 Zakopane


Papugarnia Egzotyczne Zakopane to największa papugarnia w Małopolsce. W obiekcie znajduje się aż 70 egzotycznych papug, które można karmić, głaskać a nawet przytulać. Przyzwyczajone do obecności dużej ilości osób, potrafią nawet pozować do zdjęć.

Adres: Droga do Olczy 11, 34-500 Zakopane


Myszogród znajduje się w centrum Zakopanego. Jest miejscem, w którym został zbudowany mini świat specjalnie dla ponad 1000 myszek. Za szyby można obserwować je w różnych tematycznie utworzonych pomieszczeniach.

Adres: Krupówki 81/B, 34-500 Zakopane


Górna Rówień Krupowa jest jedną z części Równieni Krupowej, czyli największego parku miejskiego w Zakopanem. To miejsce idealne na spacery, czy odpoczynek po wypadach górskich. Z niego roztaczają się piękne widoki górskie na Giewont po stronie południowej, po północnej zaś na Gubałówkę. Przebiega przez nią trasa biegowa, jedyna taka w Zakopanem mająca długość 4 km. W pobliżu również usypane są górki saneczkowe z których można zjeżdżać na jabłuszkach.

Adres: Tadeusza Kościuszki 12, 34-500 Zakopane


Podstawowe informacje
Lokalizacja
Zakopane, Zakopane - zimowa oferta wypoczynku dla rodzin z dziećmi. O czym warto pamiętać?
Kiedy
23 listopad, 2022
O której
Wstęp
Płatny
Atrakcje dla seniorów w Karpaczu
Karpacz
06 grudzień, 2022
Karpacz to piękne, pełne zabytków i atrakcji miasto ulokowane u podnóża Śnieżki - Królowej Karkonoszy.
Kudowa-Zdrój atrakcje i Zieleniec - najwyżej położona część miasta - Duszniki-Zdrój
Kudowa-Zdrój
07 grudzień, 2022
Kudowa Zdrój to miasto uzdrowiskowe zlokalizowane w województwie dolnośląskim w zachodniej części Kotliny Kłodzkiej. Położona
Polanica-Zdrój to nie tylko uzdrowisko. Co warto zobaczyć?
Polanica-Zdrój
07 grudzień, 2022
Polanica Zdrój to uzdrowiskowe miasto położone w województwie dolnośląskim, powiecie kłodzkim. Zlokalizowana jest w dolinie