Co robić z dziećmi w Szczyrku?

Co robić z dziećmi w Szczyrku? w miejscowości Szczyrk

Opis

Wypoczynek z dziećmi to nie lada wyzwanie dla rodziców. Dłuższy wyjazd czy weekend z pociechami powinien być dobrze zorganizowany i zapewnić wiele radości najmłodszym. Planując noclegi w Szczyrku, w malowniczym Beskidzie Śląskim znajduje się wiele atrakcji, którymi można cieszyć się z dzieckiem. Oto kilka sugestii na rodzinny wyjazd:

1. Deptak nad Żylicą to piękne miejsce do spacerów i relaksu. Wzdłuż deptaku znajdują się miejsca do odpoczynku, takie jak ławki, altanki, gokarty, trampolina i tarasy, gdzie można usiąść, zrelaksować się i podziwiać piękne widoki na okolicę. Dla dzieci dostępne są place zabaw z huśtawkami, zjeżdżalniami i innymi atrakcjami. To świetne miejsce, gdzie maluchy mogą się bawić i spędzać czas na świeżym powietrzu. Deptak w okresie zimowym służy narciarzom biegowym, natomiast w pozostałe pory roku pieszym, rowerzystom, rolkowcom oraz miłośnikom nordic walking.

2. Stajnia Eliksir znajduje się u podnóża gór Skalite i Skrzyczne. Każde dziecko, niezależnie od wieku będzie zadowolone z wizyty w tym obiekcie. Największą atrakcją jest przejażdżka na kucyku oraz możliwość skorzystania z lekcji jazdy konno. Właśnie tu można rozpocząć swoją przygodę z tymi bardzo mądrymi zwierzętami.

3. Park linowy BeskidPark to miejsce dla aktywnych dzieciaków, które będą mogły sprawdzić swoje umiejętności na dwóch trasach: Mini Park i Adventure. Pierwsza trasa skierowana do najmłodszych (od 3 do 13 lat), obejmuje ściankę wspinaczkową, mosty, zjeżdżalnie, pochylnie, taśmociąg i równoważnie na linach. Trasa Adventure polecana jest bardziej doświadczonym dzieciakom (od 8 lat), dostępne są szczyty, mosty, kładki i równoważnie, pochylnie, które znajdują się nieco wyżej, co z pewnością przyniesie mnóstwo frajdy. 

4. Zjeżdżalnia wodna znajduje się w pobliżu centrum Szczyrku przy ul. Górskiej 7a. Ta dmuchana zjeżdżalnia mierzy 80 metrów i jest czynna w okresie letnim, w słoneczne i ciepłe dni.

5. Skrzyczne to najwyższy szczyt w Beskidach Zachodnich mierzący 1257 m n.p.m., znajdujący się właśnie w Szczyrku. Na szczycie Skrzycznego znajduje się punkt widokowy, z którego można podziwiać przepiękne panoramy Beskidów, doliny i okolicznych miejscowości. Jest również schronisko, przy którym w okresie letnim znajduje się mini plac zabaw z huśtawką, trampoliną. To doskonałe miejsce do zrobienia niezapomnianych zdjęć. Można dostać się szlakiem pieszym niebieskim ze Szczyrku, szlakiem zielonym z Przełęczy Salmopolskiej oraz Kanapową Koleją Linową. Zimą na zboczach funkcjonują wyciągi narciarskie.

6. Klimczok (1 117 m n.p.m.) to kolejny szczyt otaczający Szczyrk, który polecamy zdobyć z dziećmi. Na szczyt prowadzi kilka szlaków (niebieski, zielony, żółty), polecamy udać się szlakiem z zielonym z centrum Szczyrku. Ciekawostką jest fakt, że w zboczach Klimczoka znajdują się dwie jaskinie Jaskinia Ali Baby i Jaskinia Piętrowa. Ze szczytu rozciąga się rozległa panorama na Beskid Żywiecki oraz Śląski. W odległości 700 m od Klimczoka funkcjonuje Schronisko PTTK Klimczok, gdzie można zjeść ciepły posiłek i zakupić pamiątki.

7. Tydzień Kultury Beskidzkiej to cykliczna impreza, która odbywa się na przełomie lipca i sierpnia w amfiteatrze Skalite. Jest to wielki festyn, który gromadzi blisko 100 zespołów pieśni i tańca z całego świata, jest to okazja do poznania kultur z różnych regionów, wydarzeniu towarzyszą atrakcje dla najmłodszych (dmuchańce, karuzela, gry i zabawy, animatorzy).

8. Kompleks skoczni narciarskich „Skalite” stanowi jedną z największych atrakcji w Szczyrku. Zarówno latem jak i zimą odbywają się tu zawody o randze krajowej i międzynarodowej, treningi dlatego warto odwiedzić kompleks i przyjrzeć mu się z bliska. 

Szczyrk warto odwiedzić wiosną, latem, jesienią i zimą. Miasto oferuje szereg atrakcji, piękne krajobrazy i malownicze szczyty górskie. Zachęcamy do odwiedzenia tego beskidzkiego miasta, zwłaszcza jeśli lubicie  aktywny wypoczynek w rodzinnym gronie.

Podstawowe informacje
Lokalizacja
Szczyrk, Co robić z dziećmi w Szczyrku?
Kiedy
11 maj, 2023
O której
Wstęp
Płatny
Weekend w Kazimierzu Dolnym
Kazimierz Dolny
16 maj, 2023
Kazimierz Dolny to urokliwe miasteczko położone nad Wisłą w Polsce. Jest znane ze swojego malowniczego
Dzień Matki
Krynica-Zdrój
15 maj, 2023
Polska jest krajem, który słynie z licznych uzdrowisk i ośrodków spa, gdzie można odprężyć się,
Najpopularniejsze atrakcje w Polsce
Zakopane
15 maj, 2023
oferuje niezwykłą różnorodność krajobrazów, od górskich pasm po malownicze jeziora, piękne wybrzeże Bałtyku, urokliwe doliny