Ferie Pełne Mappingów w Królewskim Ogrodzie Światła

Ferie Pełne Mappingów z wyjątkową promocją w Królewskim Ogrodzie Światła
Zimowe ferie w Warszawie w tym roku nabiorą dodatkowego blasku. W Królewskim Ogrodzie Światła przygotowaliśmy wyjątkową niespodziankę. Od 12 do 28 stycznia będziemy codziennie wyświetlać po sześć mappingów na fasadzie Pałacu Wilanowskiego. Co ważne, w tygodniu ceny biletów pozostaną bez zmian, a więc immersyjne pokazy będą dodatkową atrakcją do zachwycającej plenerowej wystawy świetlnej.

Mappingi w Królewskim Ogrodzie Światła zazwyczaj prezentujemy od piątku do niedzieli oraz w dni świąteczne. Teraz chcemy, aby szansę na zobaczenie projekcji miało więcej osób spędzających ferie w stolicy. Dlatego też przygotowaliśmy specjalną promocję.
Przez cały okres przerwy zimowej w województwie mazowieckim będziemy pokazywać mappingi również od poniedziałku do czwartku. Ceny wejściówek na te dni pozostają takie jak wcześniej, a więc 30 złotych – bilet normalny i 20 złotych – ulgowy.

Ferie Pełne Mappingów w Królewskim Ogrodzie Światła będą się rozpoczynały pokazem o godzinie 17.30. To będzie dzieło „Gdzie jest wydra”. Ostatnim spektaklem będzie ten o 20.30 („Ad Solem”).
Mappingi to trójwymiarowe pokazy łączące światło, obraz i dźwięk stwarzające iluzję ożywionego budynku. Immersyjne spektakle nawiązują m.in. do najważniejszych wydarzeń z życia króla Jana III i królowej Marysieńki. Widzowie w ostatnich miesiącach są pod wrażeniem nowego mappingu „Żywioły ziemi”. To dynamiczny spektakl ukazujący zagrożenia dla naszej planety. Odbiór wzmagają wirtuozerska dramaturgia i narracja.

Naszą wystawę można zwiedzać codziennie od godziny 16 do 21.
Plan wyświetleń mappingów (12-28 stycznia 2024 roku):
17.30 – „Gdzie jest wydra” (czas: 9:02)
18.00 – „Żywioły Ziemi”
18.30 – „W Wilanowie król jest jeden” (czas: 8:32)
19.30 – „Rok w Arktyce”
20.00 – „Powrót króla” (czas: 14:17)
20.30 – „Ad Solem” (czas: 11:00)

Warto dodać, że od wielu lat Muzeum Pałacu Króla Jana III w Wilanowie aktywnie dba o środowisko i włącza się w działania na rzecz zrównoważonego rozwoju. Nasza nowoczesna wystawa świetlna wykorzystuje pół miliona energooszczędnych diod eko-LED, które pobierają osiem razy mniej energii niż tradycyjne żarówki.

CENY BILETÓW NA FERIE PEŁNE MAPPINGÓW:
Piątek-niedziela: 49 zł bilet normalny i 30 zł bilet ulgowy – dzieci do lat 6 – wstęp bezpłatny.
Poniedziałek-czwartek: 30 zł bilet normalny i 20 zł bilet ulgowy – dzieci do lat 6 – wstęp bezpłatny.
źródło: informacja prasowa https://www.wilanow-palac.pl/wydarzenia/wystawy/krolewski_ogrod_swiatla