Kalendarz wydarzeń w Krynicy Zdrój – lato 2023

Wakacje to czas, na który wiele osób czeka przez cały rok. To okres, w którym można oderwać się od codziennych obowiązków i zatopić się w relaksujących i przyjemnych zajęciach. Krynica Zdrój, malownicze miasto położone w Beskidzie Sądeckim, jest jednym z tych miejsc, które przyciągają turystów przez cały rok. Bogata oferta wydarzeń kulturalnych, koncertów, pikników i atrakcji dla dzieci sprawia, że wakacje w Krynicy Zdrój są niezapomniane! Krynica Zdrój, znana ze swoich uzdrowiskowych właściwości, to idealne miejsce na wypoczynek zarówno dla osób starszych, jak i dla rodzin z dziećmi. W okresie letnim miasto ożywa dzięki licznej ofercie wydarzeń kulturalnych i sportowo-rozrywkowych.
Jedną z największych imprez w tym roku są Igrzyska Europejskie. Już 23.06.2023 w hali sportowej MOSiR odbędą się zawody w Teakwondo, z kolei 25 czerwca na Górze Parkowej zmagania w Kolarstwie Górski. 30 czerwca zachęcamy do kibicowania również na Górze Parkowej, gdzie odbędą się biegi górski. Ostatnimi zmaganiami będą zawody Judo 1 lipca w hali sportowej MOSiR.
Decydując się na wakacje w Krynicy Zdrój czekają takie wydarzenia jak:
24.06 w Parku Słotiwńskim Festyn Osiedlowy „Piechotą do lata”
30.06 Europejski Festiwal Biegowy – Dwa Beskidy Piątka Małopolska
08-09.07 Pikinik militarny
15.07 Słotiwny Arena Koncert Pod Wieżą “Czas nas uczy pogody”
22.07 Pijalnia Główna – Górska Bitwa vol. IX
22.07 na deptaku odbędzie się Kino plenerowe
04-06.08 Festiwalowe Preludium jazzowe
05.08 Zlot zabytkowych samochodów
12-19.08 56. Festiwal im. Jana Kiepury

Poza tym, Krynica Zdrój oferuje wiele możliwości dla osób aktywnych. Turystyka górska, jazda na rowerze, nordic walking to tylko niektóre z atrakcji dostępnych dla miłośników aktywnego wypoczynku. Piękne krajobrazy Beskidów oraz liczne szlaki turystyczne przyciągają turystów z całej Polski. Spacer po górach czy wycieczka rowerowa to doskonałe sposoby na poznanie okolicy i jednocześnie utrzymanie formy fizycznej. Bez względu na to, czy szukasz relaksu, dobrej zabawy czy aktywnego wypoczynku, Krynica Zdrój z pewnością spełni Twoje oczekiwania i stanie się wymarzonym miejscem na letni wypad.

Ponadto planując noclegi w Krynicy Zdrój warto zobaczyć:
– pokazy kolorowej fontanny
– Wieża Widokowa
– wspomniane pijalnie wód mineralnych
– Muzeum Zabawek
– Park Zdrojowy i Góra Parkowa
– Muzeum Nikifora Krynickiego
– kolej gondolowa na szczyt Jaworzyny Krynickiej
– ścieżki rowerowe i szlaki piesze