PKL rozpoczynają kolejny etap inwestycji ośrodka na Górze Parkowej w Krynicy-Zdroju

Zgodnie z planem inwestycyjnym ośrodka turystycznego na Górze Parkowej, PKL rozpoczynają kolejny etap jego rozwoju oraz powstającej w najbliższym czasie Polany Muzyki i Świateł. Prace związane z zagospodarowaniem terenu planowane są na początek kwietnia. Realizacja tego projektu oraz budowa Wieży Widokowej zaplanowane są na 2024-2025 rok. W trakcie prac inwestycyjnych ośrodek turystyczny będzie dostępny dla odwiedzających.

PKL w ośrodku na Górze Parkowej przeprowadziły już szereg działań rewitalizacyjnych, mających na celu przywrócenie świetności tego miejsca. W ciągu ostatnich dwóch lat odnowiona została stacja dolna, a także udostępnione zostały w niej multimedialne technologie, odrestaurowane zostały również historyczne i oryginalne wagony kolei linowo-terenowej PKL na Górę Parkową. Budynek stacji górnej został wyremontowany, m.in. odbudowane zostały legendarne modernistyczne tarasy. Odremontowane zostały również wnętrza Parkowej Restauracji oraz Kawiarni, które obecnie nawiązują do dawnego stylu art deco. Budynek został dostosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych oraz wózków dziecięcych.

  • Góra Parkowa już po pierwszym etapie inwestycyjnym odzyskała dawny blask, jednak zgodnie z dalszą koncepcją rewitalizacji ośrodka, a także po otrzymaniu niezbędnych pozwoleń administracyjnych, PKL rozpoczynają właśnie kolejny etap inwestycyjny. Zakłada on powstanie nowych retro atrakcji, które uzupełnią ofertę ośrodka oraz będą również nawiązywały do lat 30. – mówi Daniel Pitrus, prezes zarządu PKL.

Drugi etap inwestycji zakłada również powstanie Wieży Widokowej wraz z punktem widokowym na wysokości 36 m, która znajdować się będzie przy budynku stacji górnej kolei PKL na Górze Parkowej. To właśnie z Wieży Widokowej będziemy mogli podziwiać urokliwe krajobrazy Krynicy oraz Beskidu wraz z Jaworzyną Krynicką, a nawet Tatry. Obok wieży znajdzie się zielona strefa odpoczynku, w której turyści zrelaksują się i naładują baterie.

Prace inwestycyjne związane z przygotowaniem Polany Muzyki i Świateł rozpoczną się już w kwietniu. Kolejną częścią tego etapu będzie wyłonienie wykonawcy realizującego budowę Wieży Widokowej. Drugi etap prac inwestycyjnych przewidziany jest na lata 2024-2025.
Projekt PKL przewiduje również trzeci etap modernizacji ośrodka na Górze Parkowej, podczas którego powstanie nowoczesne multimedialne centrum podróży w czasie do minionych lat Krynicy-Zdroju. Rozbudowana zostanie również strefa dla rodzin z dziećmi, w której powstaną: karuzela, fontanna czy tor samochodów retro. Trzeci etap inwestycji planowany jest na lata 2025-2027. PKL chcą na 90-lecie ośrodka w 2027 roku zaprezentować go w nowej odsłonie wraz ze wszystkimi atrakcjami dostępnymi dla turystów zarówno latem, jak i zimą.
Podczas prac inwestycyjnych ośrodek turystyczny PKL na Górze Parkowej będzie dostępny dla turystów. Goście odwiedzający to niezwykłe miejsce będą mogli skorzystać z dostępnych atrakcji oraz podróży retro koleją na wzniesienie.
Realizowane przez PKL inwestycje to szereg korzyści dla Krynicy-Zdroju oraz wzbogacenie oferty dla turystów odwiedzających ośrodek na Górze Parkowej. Dzięki realizowanej inwestycji miasto stanie się jeszcze bardziej atrakcyjne dla turystów oraz rozwinie swój unikatowy charakter. Góra Parkowa olśniewa historią i zachwyca nowoczesnością. Sentymentalna podróż w czasie jest zatem na wyciągnięcie ręki. Może się o tym przekonać każdy, kto odwiedzi Krynicę-Zdrój oraz ośrodek PKL na Górze Parkowej.

Informacja prasowa PKL
https://media.pkl.pl/303404-pkl-rozpoczynaja-kolejny-etap-inwestycji-osrodka-na-gorze-parkowej-w-krynicy-zdroju