Ustka – atrakcje turystyczne!

Kościół p.w. Najświętszego Zbawiciela (ul. Kard. St. Wyszyńskiego) – gdy Kościół p.w. św. Mikołaja (stojący w Zaułku Kapitańskim przy porcie) stał się dla wiernych za mały postanowiono wybudować w Ustce nową świątynię. 

Ustka – stare miasto – We wczesnym średniowieczu Ustka była kaszubską osadą rybacką przynależną do kasztelani słupskiej i dzieliła historyczne losy z pobliskim Słupskiem. 

Skwer im. Jana Pawła, dawniej Zaułek Kapitański – niewielki placyk w miejscu gdzie ulica Marynarki Polskiej skręca do portu. Wokół zachowało się jeszcze kilka starych kamienic, których fundamenty mogą mieć setki lat. 

Port i molo – port był sercem wsi rybackiej powstałej tu już w średniowieczu. Tereny wokół niego zabudowywano nieprzerwanie od połowy XIV wieku. Na szczególną uwagę zasługuje budynek z wieżyczkami, typowy dla okresu secesji (przełom XIX i XX w.), w którym obecni znajduje się siedziba urzędu celnego – co ciekawe mieściła się tam również przed wojną 

Czerwone Szopy (dawna baza ratowników)- początki budynku sięgają 1867 roku kiedy to wzdłuż całego morskiego wybrzeża powstawały szopy, ze sprzętem do ratowania załóg statków – katastrof na morzu było w tamtych czasach bardzo wiele 

Latarnia morska – budynek z czerwonej cegły powstał w 1892 roku, u nasady wschodniego falochronu 

Promenada Nadmorska – coraz częściej odwiedzający Ustkę kuracjusze i wczasowicze wymusili niejako na władzach kurortu, zbudowanie wzdłuż plaży ciągu spacerowego. 

Bunkry – BATERIA BLUCHERA (las po zachodniej stronie) – budowana była przez Niemców na przełomie 1938 i 1939 roku.