Województwo Podkarpackie

 Dla miłośników natury istniejąca na terenie Bieszczadzkiego Parku Narodowego sieć pieszych szlaków turystycznych o długości przeszło 130 km stwarza znakomite warunki do bliskiego kontaktu z przyrodą. Magurski Park Narodowy oferuje wiele unikatowych okazów flory i fauny. Wilki, niedźwiedzie, rysie, żubry i bobry to chronione gatunki tego regionu.

 Na obszarze Podkarpackiego znajduje się dziesięć parków krajobrazowych, siedemnaście  obszarów chronionego krajobrazu oraz siedemdziesiąt jeden rezerwatów przyrody. Ponadto, rosnąca liczba gospodarstw oferujących agro-wakacje, możliwość produkcji organicznej żywności.

Województwo Podkarpackie jest jednym z najmniej zanieczyszczonych regionów w Polsce. Dzięki dużej różnorodności wód mineralnych regionu, Podkarpackie może pochwalić się bogactwem licznych uzdrowisk, takich jak Iwonicz Zdrój, Rymanów Zdrój czy Polańczyk. Jezioro Solińskie, największy sztuczny zalew w Polsce. W regionie znajduje się duża liczba szlaków turystycznych- najbardziej interesujące z nich znajdują się w Bieszczadach. Trasy rowerowe różnej długości oraz o zróżnicowanym poziomie trudności .

. Liczne stadniny oferują lekcje jeździectwa, profesjonalne i rekreacyjne. Jednodniowe i dłuższe wycieczki konne można odbyć na szlakach o łącznej długości 140 km.

Dużą atrakcją regionu stanowią dobrze zachowane obiekty sakralne i świeckie. Szlak turystyczny obejmujący drewniane świątynie, pałace i dwory wiedzie przez 175 miejscowości, stanowi nieodłączny element polskiego krajobrazu.
 Miłośnicy historii z zainteresowaniem zwiedzą zamek Lubomirskich i Potockich w Łańcucie , jak również pałace renesansowe w Baranowie Sandomierskim i Krasiczynie. Te jak i inne cenne zabytki architektury województwa podkarpackiego świadczą o unikatowej różnorodności kulturowej i religijnej tego regionu.