Atrakcje dla dzieci w Mielnie

Atrakcje dla dzieci w Mielnie w miejscowości Atrakcje dla dzieci w Mielnie w miejscowości
Atrakcje dla dzieci w Mielnie w miejscowości

Opis

Co warto zobaczyć z dziećmi w Mielnie? Jakie są atrakcje dla dzieci w Mielnie?


Mielno to nadmorska miejscowość znajdująca się w województwie zachodniopomorskim. Położona jest zarówno nad Morzem Bałtyckim, jak i Jeziorem Jamno, a co za tym idzie miasto posiada dwa kąpieliska morskie i różne aktywności nad jeziorem. Znana jest przede wszystkim z tego, że odwiedza ją wiele turystów, w tym młodzi ludzie, a także rodziny z dziećmi. Znajduje się tam dla nich wiele atrakcji.


1. Plaża jest jedną z największych atrakcji miejscowości. Jest ona czysta, w większości pokrywa ją drobniutki piasek, a w wodzie znajdują się drewniane falochrony. W sezonie letnim co roku funkcjonuje tam wyznaczone kąpielisko z wykwalifikowanymi ratownikami WOPR, a także rozkładane są: zjeżdżalnie, czy trampoliny, z których dzieci bardzo chętnie korzystają. Ponadto znajduje się tam wiele punktów gastronomicznych: restauracji, barów, smażalni ryb. Dodatkowymi udogodnieniami są: wypożyczalni leżaków i sprzętu wodnego, boisko do siatkówki oraz promenada spacerowa.


2. Promenada Przyjaźni w Mielnie powstała w 1908 roku. Jej pierwotną funkcją było zabezpieczenie brzegu i umocnienie go przed działaniem niszczycielskim fal morskich. Z czasem miejsce stało się bardzo popularne na spacery, dzięki pięknemu widokowi rozciągającemu się na morze i okolicę. Promenada ma długość 3 km, na których rozmieszczone są ławeczki, punkty z gastronomią, a także miejsca gdzie można kupić pamiątki.


3. Rejsy statkiem to kolejna bardzo popularna atrakcja. Odbywają się one po Jeziorze Jamno. Jednym z popularniejszych statków jest "Mila", ale kursuje także jacht "Tramp" i "Pionier". Podróż statkiem "Mila" zajmuje około 45 min, trasa wynosi 8 km. Statek hybrydowy "Julek" również kursuje przez Jezioro Jamno ale tylko w wakacje, zajmuje koło 20-30min.


4. Ścieżki piesze i rowerowe na terenie Mielna cieszą się dużą popularnością. Wśród nich można wymienić:

  • Ścieżkę edukacyjną z punktem widokowym na Jamno

  • Szlak Pieszy R9, trasa: Dźwirzyno - Kołobrzeg- Pleśna- Latarnia Gąski - Sarbinowo - Chłopy - Mielno - Unieście - Łazy - Dąbki - Bobolin - Darłowo - Jarosławiec, długość około 100km. Pokrywa się on z szlakiem rowerowym R-10

  • Szlak nadmorski, trasa: Pleśna - Gąski latarnia - Sarbinowo - Chłopy - Mielno - Unieście - Łazy - Dąbki, Długość około 40 km. Jest to fragment międzynarodowego szlaku obejmującego nadmorskie miejscowość i ich szlaki.

  • Rowerowy Szlak Nadmorski, trasa: Pleśna - Gąski latarnia - Sarbinowo - Mielno - Strzeżenica - Dobiesławiec - Mścice - Jamno - Łabusz - Osieki - Iwęcino - Bielkowo, długość około 15km. Stanowi część szlaku międzynarodowego ze znajdującymi się na trasie zabytkami historii i przyrody.

  • Szlak rowerowy R-10 - VeloBaltica biegnie wokół Morza Bałtyckiego, jego łączna długość 8,5tys km.

5. W Mielnie znajduje się kilka pomników, a wśród nich:

  • Pomnik Jelenia usytuowany na miejskim skwerku. Wykonany został z białego metalu w okresie międzywojennym w Poczdamie. Figura jest naturalnej wielkości jelenia, postawiona jest na niskim podeście.

  • Pomnik Morsa znajdujący się przy głównym wejściu na plażę przywodzi na myśl miłośników kąpieli w niskich temperaturach. Dlatego właśnie dzień po jego postawieniu 14 lutego odbyło się bicie rekordu Guinnessa w kategorii: "Największe Zanurzenie Misiów Polarnych". Wzięło w nim udział ponad 1000 osób, dzięki czemu rekord został pobity. Pomnik jest wykonany z brązu a jego autorem jest poznański rzeźbiarz Robert Sobociński.

  • Pomnik Lotników ma za zadanie upamiętnić pilotów, którzy zginęli w katastrofie lotniczej we wrześniu 1987 roku. Byli nimi Jan Kozyra oraz porucznik Ryszard Duro. Na pomnik składa się granitowa bryła, na której znajduje się fragment samolotu. Znajduje sie on na Promenadzie Nadmorskiej, należy iść w stronę wejścia na plaże przy ul. Słonecznej.

6. Family Park jest parkiem rozrywki przeznaczonym nie tylko dla dzieci, ale także i dorosłych. Znajdują się tam: karuzele, diabelski młyn, strzelnica, zamek strachu, samochodziki, pontony, a także takie atrakcje nieodłącznie związane z wesołymi miasteczkami i adrenaliną. Każdy znajdzie tam coś dla siebie, zwłaszcza miłośnicy dobrej zabawy niezależnie od wieku. Otwarty jest on w sezonie letnim od maja do sierpnia.

Adres: Bolesława Chrobrego 24, 76-032 Mielno


7. Grodzisko Słowiańskie to wyjątkowa atrakcja Mielna. Niegdyś znajdujące się na tych terenach stare grodzisko zostało zrewitalizowane. Pochodzi ono prawdopodobnie z przełomu IX i X wieku. Zamieszkiwane ono było przez ludność słowiańską, która miejsce znalazła dla siebie na terenie wznoszącym się metr nad ziemią i porośniętym starymi bukami i dębami. To miejsce w którym można poszerzyć swoją wiedze o Słowianach, wziąć udział w warsztatach, np. kaligrafii, bądź zagrać w gry średniowieczne, a także nauczyć się charakterystycznych dla nich tańców

Adres: Kościelna 12, Mielno


8. Ogród botaniczny w Niegoszczy to stosunkowo młody obiekt, powstały w 2018 roku, jest także jednym z najmniejszych ogrodów w Polsce o powierzchni ponad 2 ha. Jednak już teraz posiada kolekcję roślin, w której skład wchodzi około 5 tys. gatunków i odmian roślin ozdobnych, użytkowych oraz dzikich. Na ogród składa się wiele ścieżek spacerowych, tarasów widokowych, ozdobnych rabatek, trawników, oczko wodne, szklarnia, budynki gospodarcze i techniczne. Dodatkową atrakcją są zajęcia edukacyjne przeznaczone dla różnych grup wiekowych.

Adres: Niegoszcz 25A, Mielno


9. Latarnia morska w Gąskach jest dość dużą atrakcją okolicy. Zbudowana została na przełomie 1877/1878 roku. Jej wysokość wynosi 50,2m wysokości, co czyni ją 2. co do wielkości latarnią morską w Polsce. Światło jej przy dobrej pogodzie widoczne jest z odległości 19,5 mili morskiej, czyli około 36 km. Latarnia ta udostępniona jest do zwiedzania, można wejść na szczyt krętymi schodami i z tarasu widokowego oglądać niezwykły krajobraz rozciągający się wokół na Morze Bałtyckie a także okoliczne miejscowości takie jak Mielno, Sarbinowo, czy Chłopy.

Adres: Gąski 41, 76-034 Sarbinowo


10. Labiryntowe Pole w Mielenku, to świetna atrakcja około 5km od Mielna. Warto się tam wybrać w gronie rodzinnym, czy przyjaciół. Znaleźć tam można ścieżki uwikłany w polu kukurydzy zajmującym około 3ha.Do wyjścia poprowadzi uczestników mapa, ale po drodze czekać na nich będzie kilka łamigłówek i zadań. Po zabawie można udać się do kukurydzianego rancho tuż obok i odpocząć na leżakach czy hamakach, bądź dalej się bawić w kultowe gry takie jak guma, sznur, czy przerzucanie siana na czas, a także wziąć udział w ognisku z pieczeniem kiełbasek.

Adres: Lipowa, 76-032 Mielenko


11. Największy w Polsce Dmuchany Park Rozrywki zlokalizowany jest w Sarbinowie. Znajdują się tam: dmuchane zamki, trampoliny, tory przeszkód, labirynt oraz zjeżdżalnie. To prawdziwy raj dla najmłodszych, lubiących odrobinę szaleństwa i świetną zabawę na świeżym powietrzu. Rodzice i opiekunowie również znajdą tam specjalną strefę dla siebie.

Adres: Południowa 43, 76-034 Sarbinowo


12. Park Linowy Tukan to odpowiednie miejsce dla miłośników aktywnego spędzania czasu na świeżym powietrzu. To idealne miejsce nie tylko dla rodzin z dziećmi ale także dla dorosłych. Wyznaczono tam w drzewach trasy o różnej długości i o różnym stopniu trudności. Trasa dla dzieci unosi się 2 metry nad ziemią i posiada 18 przeszkód linowych. Zapewni to świetną zabawę dzieciakom i odrobinę adrenaliny. Trasa średnia nie wymaga bardzo dobrej sprawności fizycznej, znajduje się na niej 16 przeszkód. Trasa trudna oferuje największą dawkę adrenaliny z 23 przeszkodami, a niektóre z nich umieszczone 12 metrów nad ziemią.

Adres: ul. Chmielna, 76-032 Mielno


13. Leśna Pętla Przygód i Tajemnic to ścieżka przyrodnicza łącząca 3 miejscowości - Mielno, Mielenko i Chłopy. Prowadzi ona przez charakterystyczne dla nadmorskiego lasu wydmy, a także grodziska i bunkry pochodzące z II wojny światowej. Ponadto na drodze tej można spotkać wielkie figury szyszek, taras widokowy, kładka łącząca dwa grodziska. Miejsce to idealnie nadaje się na wycieczkę rodzinną, podczas której dzieci, ale także dorośli wezmą udział w lekcji historii dotyczącej tamtejszych terenów.


14. Piernikowy Dom Do Góry Nogami. Domy do Góry Nogami stały się dość dużą atrakcją. Na terenie Polski znajduje się ich wiele. Również Mielno doczekało się swojego. Ten jednak wygląda jakby był zbudowany z piernika, czekolady i wszelkiego rodzaju słodyczy. Dlatego też cieszy się dużą popularnością. Bajkowego domu pilnuje Baba Jaga siedząca przed swoim dobytkiem i obserwująca przybywających.

Kościuszki 9, 76-032 Mielno


15. Monster House Escape Room tego typu obiekty cieszą się ostatnio ogromną popularnością, odwiedzane są przez całe rodziny bądź grupy znajomych. Gra ta przeznaczona jest dla 2-5 osób i polega na jak najszybszym wydostaniu się pokoju, możliwe jest to po rozwiązaniu wszystkich zagadek i łamigłówek. W tym miejscu pokoje mają tematykę Zombie oraz Laboratorium. Tutaj nie liczy się wiek graczy a umiejętność komunikacji i współpracy w grupie.

Adres: Słoneczna 1, Mielno


Co robić w Mielnie gdy pada deszcz?

Najlepszą opcją na niekorzystną pogodę jest wybranie się do obiektu posiadającego strefę spa, bądź baseny. Można się tam zrelaksować, zażyć masażu, a także zabiegów pielęgnacyjnych. Dzieciom bardzo spodoba się wyprawa do tego typu obiektów posiadających również strefę zabaw dla nich. Jednym z nich jest Aquapark w Koszalinie. W skład jego wchodzą baseny: do nauki pływania, dla dzieci, rekreacyjny, sportowy, ale także fala, rzeka jacuzzi, a także zjeżdżalnie o różnej długości.

Sale zabaw dla młodszych i starszych dzieci, które będą mogły wypełnić czas dobrą zabawą.



Zobacz również:  noclegi nad morzem,  noclegi MielnoMielno pokoje gościnneMielno apartamenty,  Mielno domki

Lokalizacja