Atrakcje Pomorza Zachodniego

Atrakcje Pomorza Zachodniego w miejscowości Atrakcje Pomorza Zachodniego w miejscowości
Atrakcje Pomorza Zachodniego w miejscowości

Opis

Atrakcje Pomorza Zachodniego. Co warto Zwiedzić?

  1. Świnoujście – jedyne miasto w Polsce położone na trzech dużych wyspach tj. Uznam, Wolin, Karsibór oraz na kilkudziesięciu mniejszych wyspach i wysepkach. Ciekawostką jest bezpłatne połączenie promowe pomiędzy wyspą Wolin a Uznam, z kolei wyspy Wolin i Karsibór są połączone Mostem Piastowskim. Tu znajduje się najdłuższa i najszersza plaża w Polsce, która często nazywana jest "Majorką Północy" lub "polskim Miami". Na wyspie Wolin znajduje się Podziemne Miasto, warto także wybrać się do Fortu Gerharda to świetne miejsce dla miłośników wojennych fortyfikacji. Miasto stanowi świetną bazę wypadową do uprawiania sportów wodnych, turystyki rowerowej a także do odwiedzenia naszych niemieckich sąsiadów.

  2. Labirynt i Ogrody Hortulus Spectabilis w Dobrzycy. To największy grabowy labirynt w Polsce, przyciągający swoją magią zarówno dorosłych, jak i dzieci w każdym wieku. Perełką tego miejsca jest wielka wieża widokowa, z której rozciąga się widok na cały labirynt.

  3. Rodzinny Park Rozrywki Pomerania, znajduje się on w Kołobrzegu. Wyjątkowe miejsce dla miłośników wesołych miasteczek. Znajdziemy tu elektryczne samochodziki, kolejki górskie, karuzele, place zabaw i ogromny wybór dmuchańców. Jest także Wioska Wikingów, można poznać jak żyli i np. położyć się na łóżku czy postrzelać z łuku. Ponadto można tu spotkać tkaczkę, łucznika, wodza itp.
  4. Nadmorska Kolej Wąskotorowa. Wyjątkowa atrakcja na terenie gminy Rewal. Znajduje się tu jedna linia o długości 39,5 km z Gryfic Przez Trzęsacz, Rewal, Śliwin i Niechorze do Pogorzelicy. Podróż kolejką stanowi ciekawą opcje wykorzystania wolnego czasu, to fajna propozycja niezależna od pogody. W jej skład wchodzą zarówno wagoniki zadaszone, pół-otwarte i bardziej przewiewne oraz „kabriolety”. Zatrzymując się w której kolwiek z tych miejscowości każdy znajdzie ciekawe miejsce do zwiedzenia i poznania.

  5. Muzeum Lotnictwa i Techniki Militarnej w Rogowie. Miejsce uwielbiane przez miłośników wojska i militarii. W jednym z hangarów, które zachowały się do dnia dzisiejszego (ich budowę datuje się na 1936 rok przez Niemców, gdzie powstało lotnisko dla wodnosamolotów) z inicjatywy Fundacji Fort-Rogowo urządzono muzeum. Znajdują się tam samoloty i pojazdy samochodowe, drobiazgi należące do niemieckich żołnierzy oraz przedmioty wydobyte z zatopionego w marcu 1945 Dorniera.

  6. Park Wieloryba w Rewalu. Ten edukacyjno-rozrywkowy park został urządzony na klimat wyspy rozbitków, w którym znajduje się ok. 100 modeli ryb i ssaków naturalnej wielkości. Wystawa rozpoczyna się od ryb jakie znamy i kojarzymy na codzień np. dorsz czy śledź. Później spotykamy coraz większe okazy np. osiągający ok. 30 m płetwal błękitny. Ogólnie park podzielono na cztery strefy. Oprócz modeli zwierząt znajduje się tu piracki plac zabaw i strefa odpoczynku dla rodziców.

  7. Ruiny kościoła w Trzęsaczu. Na przełomie XIV i XV wieku, na środku wsi wybudowano gotycki kościół oddalony od brzegu Bałtyku o 2 kilometry. Budowla przetrwała wojny, regligijne spory jak również sztormy, niestety na skutek abrazji kościół dosłownie zaczęło zabierać morze. Morskie fale systematycznie podmywały klif, w 1750 roku podmywały już 58 m od brzegu, a w 1874 roku podmywały sobie dalej, metr od ściany kościoła, w którym mimo to odprawiano msze. Wkrótce Bałtyk zaczął zabierać sobie cegiełki kościoła do siebie i tak została ściana południowa budowli. Będąc na miejscu aż trudno uwierzyć, że zaledwie 500 lat temu, stąd do brzegu było 2 km twardej ziemi, pokrytej trawą i drzewami.

  8. Polihon Bastion Panzer Kołobrzeg. Wyjątkowe miejsce dla miłośników sprzętu militarnego. Tutaj można przejechać się czołgiem T-55, różnego rodzaju samochodami pancernymi czsy transporterami opancerzonymi. Na terenie poligonu działa również profesjonalna strzelnica i kuchnia polowa. Na grupy zorganizowane czeka świetna oferta w postaci dodatkowych zajęć, np. rzucanie granatem do celu, kurs wykrywania min czy posługiwania się kompasem. Bastion Panzer każdego roku organizuje latem Piknik Wojskowy, który ma charakter festynu. W trakcie jego trwania odbywają się pokazy broni, walki, rekonstrukcje historyczne i wystawy sprzętu.

  9. Starówka w Stargardzie Szczecińskim, miasto leży na Europejskim Szlaku Gotyku Ceglanego, a jego najcenniejszym zabytkiem jest Kolegiata Najświętszej Marii Panny Królowej Świata, której bryła widoczna jest ze wszystkich dróg prowadzących do miasta. W Stargardzie wytyczony został również staromiejski szlak turystyczny o nazwie Klejnot Pomorza. Jego trasa wiedzie wzdłuż potężnych wałów, bastionów, koło baszt i bastei. Warto zwrócić uwagę na basztę o nazwie Morze Czerwone, jej wysokość to 34 metry, liczy aż siedem kondygnacji.

  10. Puszcza Bukowa. Ten kompleks leśny położony jest przy południowo-wschodnich dzielnicach Szczecina na Wzgórzach Bukowych, wchodzi w skład Szczecińskiego Parku Krajobrazowego. W puszczy i jej pobliżu znajduje się wiele ciekawych miejsc m. in. Jezioro Szmaragdowe, Stumetrowa sztolnia, wiadukty w środku lasu, Miejsce katastrofy samolotu z 1935 roku, schron.   


    Zobacz również: Kołobrzeg noclegi blisko plaży     Rewal noclegi      Świnoujście noclegi Niechorze noclegi noclegi nad morzem

    Lokalizacja