Noclegi Świnoujście

Liczba ofert: 10
Od 190 zł
(0 opinii)
Nad Wodą
Świnoujście, Brzegowa 7 , Pomorze Zachodnie
Kategoria: Kwatery Świnoujście
Noclegi w Świnoujściu o każdej porze roku!
Zapraszamy na wypoczynek w północno-zachodniej Polsce na wyspie Wolin
(0 opinii)
Świnoujście, Wojska Polskiego 12A8 , Pomorze Zachodnie
Kategoria: Apartamenty Świnoujście
(0 opinii)
Świnoujście, Uzdrowiskowa 5 , Pomorze Zachodnie
Kategoria: Hotele Świnoujście
Avangard- Spokojny hotel spa z krytym basenem,
siłownią, saunami i restauracją.
Od 140 zł
(0 opinii)
Apartament U Reni i Mirka
Świnoujście, Paderewskiego 24 , Pomorze Zachodnie
Kategoria: Apartamenty Świnoujście
Zapraszamy do Świnoujścia!!! Oferujemy Państwu nowy, dwupokojowy,
komfortowy apartament, położony przy Parku Zdrojowym, blisko najpiękniejszej polskiej plaży. Apartament o pow 43 m² posiada balkon,
(0 opinii)
Świnoujście, Słowackiego 7 , Pomorze Zachodnie
Kategoria: Pensjonaty Świnoujście
(0 opinii)
Świnoujście, ul. Ujejskiego 8 , Pomorze Zachodnie
Kategoria: Wille Świnoujście
Willa 4 Pory Roku
Od 155 zł
(0 opinii)
Ośrodek Wczasowy Temida
Świnoujście, Kasprowicza 3 , Pomorze Zachodnie
Kategoria: Ośrodki wypoczynkowe Świnoujście
Ośrodek Wypoczynkowy Temida, noclegi Świnoujście, ośrodek Temida
Świnoujście, noclegi blisko plaży, wczasy dla seniorów, Temida Świnoujście, wczasy dla rodzin, bon turystyczny, wycieczki Świnoujście, wyjazdy
(0 opinii)
Świnoujście, Augusta Cieszkowskiego 1 , Pomorze Zachodnie
Kategoria: Hotele Świnoujście
HOTEL & SPA TRZY WYSPY Nasz Hotel
położony jest w centrum Dzielnicy Nadmorskiej w bezpośrednim sąsiedztwie promenady. Od piaszczystej plaży dzieli nas jedynie 200
(0 opinii)
Świnoujście, Anny Beaty Chodorowskiej 22 , Pomorze Zachodnie
Kategoria: Apartamenty Świnoujście
Willa Mariolina oferuje pokoje gościnne w domu
położonym w dzielnicy nadmorskiej.Do plaży jak i do granicy polsko-niemieckiej jest 400 metrów.
Świnoujście, 1 Maja , Pomorze Zachodnie
Kategoria: Ośrodki wypoczynkowe Świnoujście
Cicha, spokojna okolica, doskonałe warunki do spacerowania
i spędzania wolnego czasu na łonie natury.

O miejscowości Świnoujście

Świnoujście noclegi

Świnoujście jest to miejscowość o której pierwsze wzmianki sięgają okresu średniowiecza. W XII wieku na obu brzegach Świny założono gródki strażnicze, które zostały zniszczone przez najazd duński .Pod koniec XII wieku zostały one odbudowane. Obecna ludność trudniła się połowem ryb na Świnie .Pierwsze przeprawy promowej datuje się na początku XIII w. Odnalezione dokumenty księcia Barnima, ukazują jak ważne znaczenie dla Księstwa Zachodniopomorskiego miała dawniejsze ujście Świny.W połowie XVI wieku Sejm Stanów Pomorskich ustanowił Luteranizm.. jako religię obowiązującą w Księstwie Zachodniopomorskim.
W 1743 r. na północ od wioski Świna powstało osiedle o nazwie Świnoujście, oficjalnie ogłoszone portem morskim w 1747 roku. Świnoujście uzyskało prawa miejskie od Fryderyka Wielkiego w 1765 roku.
Podczas II wojny światowej funkcjonowały tu : stocznia oraz port przeładunkowy. Niestety miasto zostało zbombardowane. Po zakończeniu II wojny Światowej, na mocy Układu Poczdamskiego Świnoujście zostało w posiadaniu Polski. Jedną z ważnych dat jest 29 czerwca 1946, kiedy to na plaży odbyła się uroczystość zaślubin z morzem.
Świnoujście jest miastem w województwie zachodniopomorskim, posiadające status powiatu. Miasto położone jest na północno-zachodnim krańcu naszego kraju, przy ujściu środkowego ramienia Odry - Świny do Bałtyku. Miejscowość ta graniczy z Niemcami. Jest to jedyne miasto w Polsce, położone w całości na 44 wyspach. Centrum Świnoujścia leży na wyspie Uznam i to na tej wyspie jest ok 80 % ludności. Wolin jest największa polską wyspą o pow. 265 km² i to w niej zlokalizowana jest część przemysłowa miasta, gdzie są największe zakłady związane z gospodarką morską oraz węzły komunikacyjne .
Świnoujście oprócz tego, że stanowi ważny ośrodek gospodarki morskiej, to również kurort uzdrowiskowy. Miejscowość może pochwalić się solankami : bromkowe, żelaziste, borowe. Świetnie sprawdzają się przy leczeniu chorób układu krążenia, oddechowego.
Główną atrakcją Świnoujścia jest oczywiście szeroka plaża. Jest ona największą w Polsce, a najszersza miejscami sięga nawet 100 m. Oczywiście oprócz opalania , przy brzegu są czynne wypożyczalnie sprzętu wodnego, dlatego też można tu spędzić czas aktywnie Co roku przyjeżdżają tu tysiące turystów oraz kuracjuszy.
Dla miłośników historii znajdzie się wiele ciekawych zabytków zaczynając od Kościoła Chrystusa Króla z XVIII w. Mieści się on na wyspie Uznam przy pl. Kościelnym 1. Wzniesiony na miejscu gotyckiej świątyni. W nawie głównej zwisa ze stropu potężny, drewniany model statku, co przyciąga od razu wzrok. Na uwagę zasługuje również Kościół Matki Boskiej "Stella Maris", neogotyk z końca XIX stulecia , z pięknymi witrażami . Forty twierdzy Świnoujście, nad rzeką Świną, zwiedzać można tu m.in. Fort Anioła, Fort Gerharda czy Fort Zachodni, w którym mieści się Muzeum Historii Twierdzy Świnoujście . Wielu turystów poleca również Park Zdrojowy w Świnoujściu. Jest to zabytkowy park na wschodnim skraju wyspy Uznam , który powstał w XVIII w. Powierzchnia Parku Zdrojowego wynosi 40 ha i jest to obszar całego parku. Na jego terenie znajduje się wiele różnorodnych rodzajów drzew, z czego wiele ma ponad 150 lat.

Noclegi Świnoujście ma jeszcze tysiące innych ciekawych miejsc, które można poznać przyjeżdżając tu. Na prawdę warto.