Rusinowa Polana
Opis
Rusinowa Polana
Rusinowa Polana jest łatwo dostępna, z niezwykłą panoramą na górskie szczyty. Idealne miejsce na odpoczynek po górskich szlakach.
Znajdują się tu długie drewniane ławy i kilka szałasów pasterskich przypominających
o przeszłości regionu.
W trakcie sezonu bywa tu dość tłoczno, więc może nie pozostawać nic innego jak położyć się na zielonej trawce.
Krzyżują się tutaj 2 ważne tatrzańskie szlaki: niebieski z Palenicy Białczańskiej do Małego Cichego z zielonym, biegnącym od parkingu pod Wierchem Poroniec do schroniska „Murowaniec”.
Niedaleko znajduje się inny punkt widokowy (na Gęsiej Szyi) oraz Sanktuarium Matki Bożej Jaworzyńskiej na Wiktorówkach.
Kiedyś polana ta służyła do wypasu niezliczonych krów i owiec.
Ze względu na ochronę roślinności Tatrzańskiego Parku Narodowego (np. rzadkiej złoci małej), prowadzi się wyłącznie wypas kulturowy - ograniczony czasowo i do liczby ok. 200 sztuk owiec.
W pasterskim szałasie turyści nie tylko zobaczą pracę baców z bliska, ale kupią również świeże, wyprodukowane przez nich
wyroby spożywcze.
Jak dojść na Polanę Rusinowa?
Początek szlaku Wierch Poroniec - parking Zielonym szlakiem kierujemy się na Rusinową Polanę długość trasy to ok 3,2 km długości, a jego przejście w jedną stronę zajmuje około godziny.
Ile idzie się na Rusinową Polanę?
Czas przejścia z Wierchu Poroniec na Rusinową Polanę zajmuje około godziny. Trasa ma ok 3 kilometry. Trasa jest bardzo łatwa, cały czas po prostym, więc nawet można zabrać dziecko w wózku.
Gdzie można iść z Rusinowej Polany?
Z Rusinowej Polany można udać się na Gęsią Szyję, Sanktuarium MB Królowej Tatr na Wiktorówkach, na Palenicę Białczańską oraz na Polanę pod Wołoszynem.
Zobacz również: noclegi Małe Ciche noclegi Małe Ciche noclegi Bukowina Tatrzańska noclegi Białka Tatrzańska noclegi Zakopane noclegi w górach