Odwiedź Krainę Światła na Gubałówce

Opis

Tysiące kolorów, iskrzące się od lampek trójwymiarowe rzeźby inspirowane tradycją Podhala i niezapomniany spektakl świateł, a do tego imponujący widok na panoramę Tatr - to wszystko czeka na chętnych, którzy w najbliższym czasie odwiedzą zakopiański ośrodek PKL Gubałówka. Już od 11 listopada do końca zimy Gubałówka po raz kolejny stanie się magicznym miejscem i najjaśniejszym punktem widokowym w Polsce.

Na mieszkańców Zakopanego oraz turystów wybierających się w góry i odwiedzających Gubałówkę w najbliższy czwartek (11 listopada) czeka niezapomniane popołudnie i magiczny wieczór. Polskie Koleje Linowe zapraszają do swojego ośrodka PKL Gubałówka, który od tego dnia zamieni się na cały nadchodzący sezon zimowy w niezwykłą Krainę Światła i najwyżej położony świetlny park w Polsce. Do Krainy Światła będzie można przenieść się już przy dolnej stacji kolei PKL Gubałówka, natomiast więcej niezapomnianych wrażeń będzie czekać na  odwiedzających ośrodek na szczycie wzniesienia.

Od godziny 16:00 na wzniesieniu rozbłyśnie tysiące światełek, i tym samym będzie pięknie i kolorowo od ledowych ekologicznych lampek i świetlnych iluminacji ? rozświetlonych, bajkowych rzeźb, które nie tylko zachwycą kolorami, ale będą nawiązywały do tradycji Podhala i tatrzańskiej przyrody. Na odwiedzających czekają między innymi rzeźby świetlne gazdy, gaździny, kozica górska oraz błyszczące płatki śniegu, a także wiele innych folklorystycznych dekoracji.

Wyjazd koleją linową PKL na szczyt rozświetlonej góry, która jest jedną z głównych atrakcji Zakopanego, i spędzenie magicznego popołudnia, czy wieczoru wśród tysiąca iskrzących się światełek, będzie niezapomnianym przeżyciem.

- Cieszymy się, że już po raz kolejny Polskie Koleje Linowe dostarczą turystom oraz mieszkańcom Zakopanego niezapomnianych przeżyć i dodatkowych zimowych atrakcji. Zależało nam, by podobnie, jak w latach ubiegłych, Kraina Światła na Gubałówce dekoracjami nawiązywała do górskiego regionu wpisując się w tradycję Podhala ? mówi Patryk Białokozowicz, członek zarządu PKL.

Warto wykorzystać czas przedłużonego weekendu a także dni przed rozpoczęciem prac serwisowych związanych z przygotowaniem kolei i urządzeń w ośrodku PKL Gubałówka na sezon zimowy, które potrwają od 29 listopada i zakończą się 15 grudnia i wyjechać na wzniesienie wagonem kolei. W okresie przestoju technicznego kolei Kraina Światła będzie czynna. PKL dla osób planujących zobaczyć wieczorem rozświetlony park na Gubałówce zapraszają do skorzystania z alternatywnego transportu zastępczego. Pod budynkiem stacji dolnej na turystów czekać będą busy dowożące chętnych by przenieść się do Krainy Światła.

Wszystkich odwiedzających Zakopane zachęcamy również do odwiedzenia Kasprowego Wierchu i skorzystania z przejazdu koleją linową PKL, która dostępna jest dla turystów po jesiennych przeglądach serwisowych.  

PKL rekomendują zakup biletów na wyjazd koleją w sklepie internetowym lub w biletomatach. Godziny otwarcia ośrodków turystycznych dostępne są na stronie PKL. 

Podstawowe informacje
Lokalizacja
Zakopane Gubałówka,
Kiedy
11 listopad, 2021
O której
16.00
Wstęp
Płatny
Polskie Koleje Linowe ze skipassem sezonowym dla narciarzy na najbliższą zimę
Międzybrodzie Żywieckie
28 listopad, 2021
Nowy sezon narciarski zbliża się wielkimi krokami. Miłośnicy sportów zimowych oraz stacje narciarskie przygotowują się
Magia Świąt w Krakowie!
Kraków
28 listopad, 2021
Jest taki czas w roku, kiedy dzieje się magia. jest kolorowo i przyjemnie gwarno, a
Spotkanie z Marcinem Wawrzyńczakiem z Wydawnictwa Wielka Izera
Świeradów-Zdrój
26 listopad, 2021
Już za tydzień w Stacji Kultury odbędzie się spotkanie z Marcinem Wawrzyńczakiem z Wydawnictwo Wielka

Zobacz również