Schroniska Zakopane

Liczba ofert: 2
Zakopane, Droga do Walczaków 46 , Podhale
Kategoria: Schroniska Zakopane
Schronisko dysponuje pokojami 2, 3, 4, 5,
8 i 9 osobowymi - w sumie ponad 60. miejsc noclegowych. Obok domu ogród z miejscem na
Od 50 zł
(0 opinii)
MTB Hostel
Kościelisko, Strzelców Podhalańskich 11 , Podhale
Kategoria: Hostele Kościelisko
Zapraszamy serdecznie do Chatka, która położona jest
w Parku TPN i jest chronieniem dla aktywnych, którzy chcą wypoczywać na zieleni.

O miejscowości Zakopane

Zakopane- Należące do powiatu Tatrzańskiego miasto, gmina Zakopane.  Wskaźnik osiedlonej tam ludności wynosi około 30 000 mieszkańców. Jest najsłynniejszą miejscowością wczasowo-wypoczynkową Polski. Dodatkowo stolicą sportów zimowych i punktem wyjścia wycieczek w Tatry, uzdrowiskiem klimatycznym. Każdego roku odwiedza je ok. 3 mln turystów. Zakopane powstało na początku XVII w. W XIX w. odkryte przez Tytusa Chałubińskiego dla polskiej turystyki, ściągać zaczęło turystów i taterników. Tutaj też powstało Towarzystwo Tatrzańskie, pierwszy polski klub wysokogórski i klub narciarski. 

POSZUKUJESZ MIEJSCA NA NOCLEG W GÓRACH? ZALEŻY CI TYLKO NA SAMYM NOCLEGU? JESTEŚ W STANIE PRZEBYWAĆ W DOŚĆ SKROMNYCH WARUNKACH, NIE MAJĄC DO DYSPOZYCJI ZBYT WIELU UDOGODNIEŃ?

MOŻESZ POMYŚLEĆ NAD WYBRANIEM MIEJSCA W SCHRONISKU!

Schronisko, jak sama nazwa podaje jest najuboższym, skromnym rodzajem obiektu, w którym można się schronić. Zapewniającym jak największej liczbie ludzi dach nad głową, miejsce do spania, łazienkę, ewentualnie jakiś posiłek. Jednakże bywają takie schroniska, w których na próżno szukać poza miejscem do spania i podstawową toaletą większych udogodnień. Z tego też powodu trzeba dobrze przemyśleć, czy na pewno jesteśmy gotowi zatrzymać się w tego typu warunkach. Koniecznie rozważmy wszystkie za i przeciw. Rozwiewając zatem wątpliwości: schroniska górskie nie są ani hotelami, ani nawet hostelami. Niektóre-jak wspomniano oferują wyższy standard, inne niższy. Zazwyczaj jednak mowa jest o podstawowych warunkach, które mają nas ochronić przed spędzeniem nocy na zewnątrz, lub koniecznością zmiany planów. Jeśli już planujemy wybrać schronisko na swoją bazę noclegową najlepiej zdecydować się na taką opcję noclegu, gdy wiemy, że nas wyjazd nie potrwa zbyt długo. Po co męczyć się w warunkach, do których raczej na co dzień nie przywykliśmy, a które nawet nie do końca pozwolą nam godnie i odpowiednio wypocząć? 

Schroniska a popularność

Jak łatwo się domyślić schroniska nie cieszą się zbytnim powodzeniem wśród wczasowiczów.  Dotyczy to nie tylko społeczności, jaką jest Zakopane, ale i obszaru całego kraju. Ten fakt jednak ani trochę nie wzbudza zdziwienia. W obecnych czasach praktycznie każdy jest nastawiony na odpoczynek na wysokim poziomie. To miejsca odpowiednie dla tych, którzy chcą zwiedzać, ale nie mogą sobie pozwolić na większe wydatki. Najczęściej z tego rodzaju zakwaterowania korzystają osoby podróżujące w pojedynkę. 

Co warto zwiedzić wybierając Zakopane na swój cel podróży? 

  • Szczyt Nosal
  • Giewont
  • Tatrzański Park Narodowy
  • Muzeum Stylu Zakopiańskiego
  • liczne termy np: Chochołowskie, Bukovina, Szaflary
  • Kościół Najświętszej Rodziny w Zakopanem
  • Sanktuarium Matki Boskiej Fatimskiej na Krzeptówkach 
  • Muzeum Tatrzańskie 
  • Skocznia Wielka Krokiew

Ile zapłacimy za pobyt w schronisku? 

Ze względu na dość przeciętny charakter warunków mieszkalnych, ogólnie ubogą ofertę całego obiektu, jak również brak dodatkowych udogodnień schroniska pobierają za nocleg dość niskie opłaty.  Najczęściej są to kwoty w granicach od 15-20zł, rzadko kiedy znajdziemy obiekty o takim stopniu przekraczające ten przedział cenowy.  Jak widać to bardzo tani, aczkolwiek skromny rodzaj kwaterunku, tudzież bazy noclegowej.