Egzotarium – nowa atrakcja w Zakopanem

Zakopane cieszy się olbrzymią popularnością zarówno wśród turystów z Polski jak i z zagranicy. Położenie miasta u podnóża Tatr sprawia, że jest idealnym miejscem do uprawiania sportów górskich. Tatry są jedynymi górami o charakterze alpejskim w Polsce, co czyni Zakopane jedynym miejscem, gdzie można doświadczyć takiego krajobrazu.
Włodarze miasta dokładają wszelkich starań aby turyści wyjeżdżali zadowoleni i co ważne aby wrócili. Powstają nowe obiekty noclegowe i ciekawe atrakcje w Zakopanem i okolicy, jedną z nich jest właśnie Egzotarium – Mini Zoo!Obiekt zlokalizowany jest w centrum na Krupówkach i dostępne jest przez cały rok siedem dni w tygodniu, w godzinach od 10.00 do 20.00. Warto dodać, że jest to najbardziej kontaktowe egzotarium w Polsce, gdzie między innymi nakarmicie lemury (ich ruchy i inteligencja są zdumiewające), przyjrzycie się sprytnym małpkom, a także ciekawym ubarwieniom różnych ptaków, takich jak papugi.
W dwupoziomowym budynku można odkryć także sowiarnię oraz liczne gatunki sów i ptaków drapieżnych, jaskinie gadów, królestwo leniwców, krainę żółwi czy wodny świat z wyderkami. W egzotarium możecie też zakupić pamiątki czy zagrać na maszynach do gier.
Ceny biletów:
Bilet normalny 50 PLN/os
Bilet ulgowy *45 PLN/os
Dzieci do 90cm oraz niepełnosprawne 0 PLN/os
Bilety rodzinne (2+2) – 10 PLN od całości

*Bilet ulgowy przysługuje dla dzieci do 12 lat (po okazaniu ważnego dokumentu potwierdzającego wiek).
Bilety do nabycia w kasie w budynku Egzotarium. Czas pobytu na terenie MiniZoo.pl Zakopane jest nieograniczony.
Dla grup zorganizowanych (powyżej 10 osób) cennik ustalany jest indywidualnie. Zapraszamy do kontaktu.
Dodatkowo:
Karma dla zwierząt 15 PLN/porcja
Uwaga:
Płatność w MiniZoo.pl Zakopane tylko gotówką! Zamiast wspierać instytucje bankowe, które naliczają wysokie w skali miesiąca prowizje za płatność kartą, postanowiliśmy wesprzeć Łódzkie Towarzystwo Opieki nad Zwierzętami. Pieniądze, które przeznaczaliśmy na prowizję, przekażemy na pomoc zwierzakom z trudną przeszłością. Dziękujemy za zrozumienie.

Co jeszcze warto zobaczyć decydując się na noclegi w Zakopanem?

 • Myszogród
 • Muzeum Oscypka
 • Galeria Figur Stalowych
 • Dom do góry nogami
 • Papugarnia Egzotyczne Zakopane
 • Podwodny Świat Zakopane
 • Iluzja Park
 • Wystawa Figur Woskowych
 • Wielka Krokiew
 • Gubałówka
 • Kasprowy Wierch

Zakopane jest również znanym miejscem dla artystów, pisarzy i naukowców, którzy przez wiele lat przyjeżdżali tutaj w poszukiwaniu inspiracji, odpoczynku i piękna. Z tego powodu, w mieście znajduje się wiele muzeów, galerii sztuki i innych miejsc kulturalnych.
Polecamy:
Muzeum Tatrzańskie im. Dra Tytusa Chałubińskiego
Willa Koliba- Muzeum Stylu Zakopiańskiego
Muzeum Stylu Zakopiańskiego- Inspiracje im. Marii i Bronisława Dembowskich
Muzeum Karola Szymanowskiego w Willi Atma
Muzeum Kornela Makuszyńskiego
Muzeum Jana Kasprowicza na Harendzie
Chata Sabały

Zdjęcie główne pixaby/autor AnNacht_84

Zakopane – popularne kategorie noclegów

Agroturystyka ZakopanePensjonaty ZakopaneHotele ZakopaneCamping ZakopaneApartamenty ZakopaneOśrodki wypoczynkowe ZakopaneKwatery ZakopaneDomki ZakopaneHostele ZakopaneMotele ZakopaneSPA ZakopaneUzdrowiska ZakopaneSchroniska ZakopaneStancje ZakopaneInternaty ZakopaneZajazd ZakopaneWille ZakopaneNoclegi pracownicze ZakopanePola namiotowe ZakopanePokoje gościnne ZakopaneOśrodki wczasowe ZakopaneKategoria testowa ZakopaneDomy do wynajęcia ZakopaneTanie noclegi Zakopane