Agroturystyka U CYPISA

Zagórzany 40
28-131 Solec-Zdrój
Góry Świętokrzyskie
zobacz na mapie

Google Ads 300x250

Opis

Całość gospodarstwa znajduje się na terenie dwóch gmin: Solec-Zdrój i Nowy Korczyn. Znaczna jego część leży w pobliżu rzeki Wisły oraz Nadnidziańskiego Parku Krajobrazowego. Położone jest w miejscowości Zagórzany, w części nieistniejącego majątku rodziny Rymaszewskich, którzy zginęli podczas II Wojny Światowej. Po wojnie w 1954 roku właścicielka została eksmitowana, a zabudowania dworskie spalono.   W gospodarstwie są organizowane ogniska, kuligi oraz wycieczki konne wzdłuż rzeki Wisły, jak i po pięknym terenie otaczającym gospodarstwo. Urządzamy również wieczorki taneczne dla małych i dużych grup oraz "Rodzinne muzykowanie" przy ognisku. Na terenie gospodarstwa odbywają się konkursy zręcznościowe: strzelanie z łuku, łowienie ryb i
czytaj więcej
Całość gospodarstwa znajduje się na terenie dwóch gmin: Solec-Zdrój i Nowy Korczyn. Znaczna jego część leży w pobliżu rzeki Wisły oraz Nadnidziańskiego Parku Krajobrazowego. Położone jest w miejscowości Zagórzany, w części nieistniejącego majątku rodziny Rymaszewskich, którzy zginęli podczas II Wojny Światowej. Po wojnie w 1954 roku właścicielka została eksmitowana, a zabudowania dworskie spalono.
 
W gospodarstwie są organizowane ogniska, kuligi oraz wycieczki konne wzdłuż rzeki Wisły, jak i po pięknym terenie otaczającym gospodarstwo. Urządzamy również wieczorki taneczne dla małych i dużych grup oraz "Rodzinne muzykowanie" przy ognisku. Na terenie gospodarstwa odbywają się konkursy zręcznościowe: strzelanie z łuku, łowienie ryb i konkursy z udziałem koni.
     
Naszym celem jest stworzenie serdecznej atmosfery, która w połączeniu z najwyższą jakością usług, dostarczy Państwu niezapomnianych wrażeń emocjonalnych, które mamy nadzieję, staną się tematem Państwa późniejszych rozmów w gronie przyjaciół.
 
Chcielibyśmy zaznaczyć, że gospodarstwo jest nastawione na produkcję żywności metodami ekologicznymi. Posiadamy certyfikaty upoważniające nas do sprzedaży naszych produktów w krajach Unii Europejskiej. W gospodarstwie można odbywać praktyki związane z hodowlą koni jak również przy produkcji żywności i pasz metodami ekologicznymi.
 
 
Już od 150 lat konie małopolskie w rodzinie Zdzisława Szczepanka zajmują szczególne miejsce…. Tutaj te szlachetne zwierzęta nie były tylko „maszyną do prac polowych” czy „wehikułem” pozwalającym się przemieszczać, tu cieszyły oko, a jak mówi staropolskie przysłowie „pańskie oko konia tuczy”. Zgodnie z nim hodowla zaczęła odnosić liczne sukcesy, począwszy od licznych nagród na regionalnych czempionatach jak wystawa koni małopolskich w Opatowcu, poprzez bardzo dobre wyniki koni w polowych próbach dzielności i szeroko rozumianym sporcie, aż po finalne osiągnięcie, marzenie każdego hodowcy jakim jest zwycięstwo ogiera podczas próby dzielności kończącej zakład treningowy — dokonał tego siwy Sex w Bogusławicach. Nasi „wychowankowie” sprawdzają się również jako konie rodzinne, rekreacyjne, dzięki wspaniałemu charakterowi są doskonałe do nauki jazdy konnej, a ich wytrzymałość czyni ich niezastąpionymi towarzyszami długich wycieczek….
zwiń

Zobacz również