Noclegi Bory Tucholskie

Liczba ofert: 13
Od 55 zł
(0 opinii)
Ośrodek Wypoczynkowy MIKOMANIA
Funka, Funka 9 , Bory Tucholskie
Kategoria: Ośrodki wypoczynkowe Funka
Marzysz o wypoczynku w malowniczym miejscu ze
wspaniałymi zachodami i wschodami słońca? Trafiłeś idealnie! Ośrodek MIKOMANIA jest miejscem, w którym będziesz mógł odpocząć z
Koczała , DYMIN 6B , Bory Tucholskie
Kategoria: Ośrodki wypoczynkowe Koczała
wypoczynek, wakacje, lato, jezioro
Chojnice, Kościerska 5 , Bory Tucholskie
Kategoria: Hotele Chojnice
HOTEL OLIMP CHOJNICE Nasz obiekt znajduję się
w bardzo praktycznym miejscu chociażby tuż obok obiektów sportowych czy placu zabaw dla najmłodszych, dodatkowo zapewnia nam 
Lubichowo , Mermet, Wiosełka 42 , Bory Tucholskie
Kategoria: Domki Lubichowo
Cekcyn , Szkolna 17 , Bory Tucholskie
Kategoria: Kwatery Cekcyn
(0 opinii)
Tuchola, Borowiecka 6 , Bory Tucholskie
Kategoria: Kwatery Tuchola
Cekcyn , Wczasowa 33 , Bory Tucholskie
Kategoria: Agroturystyka Cekcyn
SZTEKLIN, 99 , Bory Tucholskie
Kategoria: Domki SZTEKLIN
(0 opinii)
Woziwoda, Woziwoda 2 , Bory Tucholskie
Kategoria: Camping Woziwoda
Woziwoda to ciche i spokojne miejsce w
okolicy leśnej Borów Tucholskich. Przez ośrodek przepływa rzeka Brda. Istnieje możliwość skorzystania z noclegu na polu namiotowym,
SZTEKLIN, , Bory Tucholskie
Kategoria: Domki SZTEKLIN
Domki letniskowe nad jeziorem na wynajem. Wakacje
na wsi
Cekcyn , Sportowa 7 , Bory Tucholskie
Kategoria: Agroturystyka Cekcyn
Lipowa , aleja Lipowa 12 , Bory Tucholskie
Kategoria: Ośrodki wypoczynkowe Lipowa
Zapraszamy ciepło i serdecznie do odwiedzin naszego
Domu w Pucku, nasz obiekt leży w magicznym  malowniczym miejscu zaledwie parę kroków do morza oraz parku
(0 opinii)
Tuchola, Borowiecka 6 , Bory Tucholskie
Kategoria: Kwatery Tuchola

O krainie Bory Tucholskie

Bory Tucholskie są jednym z największych kompleksów leśnych w Polsce. Miejsce, gdzie w ciszy i spokoju rozwija się flora i fauna charakterystyczna dla tej części świata. Bogactwo rzek, jezior i torfowisk. Jeden z najpiękniejszych i najbardziej dziewiczych, nieskalanych ludzką działalnością regionów w Polsce i Europie.

Bory Tucholskie noclegi to atrakcje dla dzieci i dorosłych, to idealne miejce dla wszystkich, którzy cenią wypoczynek na łonie natury. Znajdziemy tu szlaki piesze i rowerowe w otoczeniu drzew, śpiewu ptaków, oddychając świeżym powietrzem. Noclegi w Borach Tucholskich to duża baza noclegowa. Nocleg znajdziemy w pensjonatach, willa, apartamentach, pokojach gościnnych czy agroturystyce. 

W celu ochrony zabytków i pomników przyrody na terenie Borów utworzono rezerwaty, które swym zasięgiem obejmują zarówno fragmenty puszczy, jak i pojedyncze okazy drzew i głazów, roślinność, ptactwo i zwierzynę. 

Przez bory przepływają rzeki Brda i Wda zwana również Czarną wodą. Jest to kraina o bardzo bogatej sieci wód powierzchniowych – rzek, strug i licznych jezior. Zdecydowanie przeważają lasy sosnowe, niemniej jednak występują również lasy liściaste: grądy, buczyny, łęgi i olsy, niekiedy w czystej naturalnej postaci.

 Wydzielono tu Park Narodowy Bory Tucholskie, który wchodzi w skład Rezerwatu Biosfery Bory Tucholskie.W pobliżu  znajduje się również Rezerwat Cisy Staropolskie z największym skupiskiem tych drzew w całej Europie. Zresztą, rezerwatów na terenie Borów Tucholskich jest aż dwadzieścia pięć. 

Miłośnicy kajakarstwa docenią uroki krętej rzeki Brdy. Szlaki kajakowe wyznaczone w tym miejscu należą do najpiękniejszych w Polsce. Pobliskie lasy, jeziora stanowią świetne tło podczas wędkowania czy uprawiania turystyki wodnej. 

W okolicy  znajduje się również jezioro Krasne. Otoczone lasem, nieposiadające odpływu ani dopływu, gdzie w ciszy i spokoju spędzić można miłe chwile na łonie natury.