Noclegi Kaszuby

Liczba ofert: 41
Od 60 zł
(0 opinii)
Willa Małgośka 2 Tanie Noclegi Rowery Gratis ...
Władysławowo, A.Modrzewskiego 1a , Kaszuby
Kategoria: Kwatery Władysławowo
Noclegi we Władysławowie w nowo wybudowanym budynku!
Willa Małgośka 2 zlokalizowana jest w cichej i spokojnej dzielnicy Władysławowa
Od 40 zł
(0 opinii)
Pokoje gościnne U Jasia i Małgosi w Chmielnie ...
Chmielno, Raduńska 22 , Kaszuby
Kategoria: Agroturystyka Chmielno
Serdecznie zapraszamy na wypoczynek do Chmielna na
Kaszubach. Nasz dom położony jest w ustronnym miejscu, tylko 400 metrów od Jeziora Raduńskiego i przystani żeglarskiej...
Wąglikowice, 56/2 , Kaszuby
Kategoria: Agroturystyka Wąglikowice
Agroturystyka Pod Klonem to wspaniałe miejsce na
letni wypoczynek. Dom ulokowany jest w lesie, wśród jezior Wdzydzkiego Parku Krajobrazowego, nad rzeką Trzebiocha, 800 m
(0 opinii)
Bytów, Rokity 30 , Kaszuby
Kategoria: Agroturystyka Bytów
(0 opinii)
Gniewino, wierzbowa 2 , Kaszuby
Kategoria: Domki Gniewino
(0 opinii)
Dąbrowa , Chełmicka 8 , Kaszuby
Kategoria: Domki Dąbrowa
Wielewskie Wzgórze otoczone jest malowniczymi krajobrazami, których
próżno szukać gdziekolwiek indziej. Położenie tego miejsca jest wyjątkowe ze względu na jego bogatą florę i faunę
Wąglikowice, Teodory i Izydora Gulgowskich 68 , Kaszuby
Kategoria: Ośrodki wypoczynkowe Wąglikowice
Nasza karczma leży w samym sercu przepięknych
lasów kaszubskich czy rozległych jezior, nasz obiekt jest muzealny, kiedyś był karczmą w Rumi usytuowaną niegdyś przy
1601, , Kaszuby
Kategoria: Domki 1601
Noclegi w Szarlocie - do dyspozycji gości
dwie sypialnie i salon z kominkiem. Cisza i śpiew ptaków. Położenie nad jeziorem. Domek położony w lesie,
(0 opinii)
Sulęczyno , Jana Pawła II 21 , Kaszuby
Kategoria: Wille Sulęczyno
The unigue house located in Pomerania -
lakes,forest and fishing.
Kościerzyna, Grzybowski Młyn 10A , Kaszuby
Kategoria: Hotele Kościerzyna
Przywidz , Gdańska 10 A , Kaszuby
Kategoria: Apartamenty Przywidz
Chmielno, Grodziska 7 , Kaszuby
Kategoria: Agroturystyka Chmielno
Dom Nad Jeziorem Chmielno
Wdzydze Tucholskie, Wdzydze Tucholskie 44 , Kaszuby
Kategoria: Ośrodki wypoczynkowe Wdzydze Tucholskie
Nasz obiekt znajduje się w Wdzydzach Tucholskich,
w pięknej malowniczej miejscowości turystycznej nasza oferta obejmuje domki 4 oraz 6 osobowe, ponadto nasi goście mają

O krainie Kaszuby

Turystyka w Polsce rozwija się coraz lepiej, ponadto promowanie jej też osiąga dość dobry poziom. Ciekawym obszarem na wypoczynek oraz poznanie nowych miejsc są Kaszuby, które częściowo znajdują się na Pomorzu Gdańskim. Ciekawostką jest fakt, że od 2005 roku język kaszubski jest językiem regionalnymi, w ponad 400 szkołach dzieci uczą się tego języka a maturzyści mogą z niego przystąpić do egzaminu dojrzałości. Jedną ze stolic Kaszub jest Gdańsk, chociaż wiele miast ubiegało się o to miano, a były to: Gdynia, Puck, Wejherowo, Kartuzy, Lębork czy Bytów. Turyści wybierający noclegi na Kaszubach głównie kierują się bliskością do morza, jak wiadomo Gdańsk, Gdynia i Sopot są bardzo popularne, a dogodna komunikacja morska, śródlądowa czy lotnicza jest świetnie rozwinięta i podróżowanie do tych miast i innym miejscowości kaszubskich nie stanowią większego problemu. Podróżni planując wyjazd na Kaszuby często wybierają noclegi w Sopocie czy Gdańsku, które stanowią dobrą bazę wypadową a kaszubskie miejscowości.

Kaszuby cechuje urozmaicony krajobraz, występuje tu(nadmorski, pojezierny, pagórkowaty i leśny, a gęsta sieć dróg dojazdowych i turystycznych. Kaszuby noclegi to dobra baza turystyczna, liczne zabytki kultury materialnej (architektoniczne, sakralne, ludowe) przyciągają wielu turystów.

Kaszubskie terenu doskonałe są do uprawiania turystyki pieszej, rowerowej a także do uprawiania narciarstwa biegowego. Ciekawe są także spływy kajakowe, regaty i wiele innych atrakcji tego regionu. Najcenniejszymi i największymi atrakcjami Kaszub są świeże lasy oraz czyste jeziora, i tu polecamy kompleks Jezior Wdzyckich, nazywanych Kaszubskim Morzem.

Na tym obszarze znajdują się także parki krajobrazowe, np. Park Krajobrazowy Dolina Słupi, rezerwaty i skanseny budownictwa lokalnego np. Kaszubski Park Etnograficzny we Wdzydzach Kiszewskich. Warto odwiedzić Kaszubski Park Miniatur w Mirachowie czy Footgolf Przywidz. Modnym trendem na noclegi na Kaszubach stają się gospodarstwa agroturystyczne, które serwują ekologiczne potrawy, oferują rowerowe czy konne wycieczki po okolicy, spływy kajakowe itp. Miastem które należy odwiedzić są Kartuzy, kolejna stolica i serce Kaszub, położone nad czterema jeziorami zwanymi kartuskimi, są to jezioro Klasztorne Duże, Klasztorne Małe, Karczemne i Mielenko. Akweny te stanowią największą atrakcje miasta. Godnymi uwagi są takie miejsca jak: Kolegiata, Aleja Filozofów w Kartuzach - ścieżka edukacyjna wytyczona wokół Jeziora Klasztornego, Promenada nad Jeziorem Karczemnym z ławeczką Asesora oraz Pomnikiem Rybaka oraz Muzeum Kaszubskie. Urozmaicona rzeźba terenu, bogactwo przyrody, liczne jeziora, kolorowe łąki i lasy zachęcają do aktywnego wypoczynku w tym rejonie Polski. Noclegi Kaszuby cieszą się dużą popularnością i częsta są wybierane przez turystów na letni wypoczynek.

Pięknymi i zdobywającymi miejscowościami na noclegi na Kaszubach są m. in. Chojnice mające klimat starego miasta i bogatą krzyżacką historię, Bytów z pięknym zamkiem i Muzeum Zachodnio kaszubskim, Wejherowo z Amfiteatrem, Szlakiem Abecadła czy Kolegiatą, Puck gdzie znajdują się Groty Mechowskie i Muzeum Ziemi Puckiej, Chmielno z Muzeum Ceramiki Kaszubskiej Neclów i Parkiem Kamiennym czy Kościerzyna z trzema muzeami w jednym czyli Muzeum Ziemi Kościerskiej, Muzeum Akordeonu, Muzeum Kolei. Bliski dostęp do morza jest dodatkowym atutem dla tego regionu. Warto się tu wybrać o każdej porze roku, poznać kulturę, tradycję, obyczaje, język i liczne atrakcje Kaszub.