Bobrowy Zakątek

Bobrowy Zakątek

Bobrowy Zakątek w miejscowości Łukta
Google Ads 300x250

Opis

    BOBROWY ZAKĄTEK

O NAS


Serdeczne zapraszamy Państwa do naszych domków holenderskich  położonych na dużej działce (0,5ha) posiadającej bezpośredni dostęp do malowniczego jeziora Korweckiego.
 Działka graniczy bezpośrednio ze ścianą lasu i położona jest w otulinie rezerwatu „Ostoja bobrów
 na rzece Pasłące”. W odległości około 2 kilometrów od niej znajduje się niewielka mazurska miejscowość Łukta. Domek przeznaczony jest dla 4-6 max osób. Ponadto do dyspozycji gości przeznaczone jest również kąpielisko wraz z pomostem o długości 30m. Oferta skierowana jest do osób ceniących sobie bezpośredni kontakt z przyrodę oraz pragnących wypoczynku w ciszy i spokoju.

DOMKI

Domek nr 1
Usytuowany pośród świerków domek o powierzchni 39m2 wyposażony jest we wszystkie niezbędne media: woda (zimna, ciepła), energia elektryczna, gaz. W jego wnętrzu znajduje się: salon z kominkiem (z możliwością spania dla 2 osób), sypialnia małżeńska, druga sypialnia z dwoma pojedynczymi łóżkami, aneks kuchenny z kompletnym wyposażeniem (kuchenka gazowa, opiekacz, piekarnik, lodówka, naczynia, sztućce), łazienka z WC oraz prysznic.
Do dyspozycji gości mamy: TV, grill, meble ogrodowe drewniane (stół, ławki), huśtawka, piaskownica.
Na miejscu znajdują się również miejsca parkingowe.


Domek nr 2
Domek graniczy ze ścianą lasu, a widok z niego  rozprzestrzenia się  na jezioro.
 Domek ma 27m2 i składa się z dwóch sypialni 2 osobowych (sypialnia małżeńska, druga sypialnia
 z dwoma pojedynczymi łóżkami) salonu z kominkiem, (z możliwością rozłożenia dodatkowego spania dla 2 osób) aneksu kuchennego z kompletnym wyposażeniem (kuchenka gazowa, opiekacz, piekarnik, lodówka, naczynia, sztućce) oraz łazienki z pełnym węzłem sanitarnym.
Domek nr 3
Z domku rozprzestrzenia się piękny  widok na jezioro.
Domek ma 27m2 i składa się? z dwóch sypialni 2 osobowych(sypialnia małżeńska, druga sypialnia z dwoma pojedynczymi łóżkami) salonu z kominkiem, (z możliwości rozłożenia dodatkowego spania dla 2 osób) aneksu kuchennego z kompletnym wyposażeniem (kuchenka gazowa, opiekacz, piekarnik, lodówka, naczynia, sztućce) oraz łazienki z pełnym węzłem sanitarnym.
Każdy domek wyposażony jest w meble ogrodowe, TV.
Na terenie działki znajduje się murowany grill, miejsce na ognisko, huśtawka ogrodowa,  piaskownica, bezpośredni dostęp do jeziora (kąpielisko wraz z pomostem o długości 30mb.)


ŁUKTA I OKOLICE

Działka usytuowana jest w pobliżu licznych jezior i rozległych lasów, co stanowi raj dla wędkarzy i grzybiarzy. W odległości 150 m od jeziora Korweckiego znajduje się jezioro Isąg z wpływającą do niego rzeką Pasłęką. W jeziorze Korweckim występują takie gatunki ryb jak: lin, leszcz, okoń, szczupak. Jezioro licencyjne Isąg znane jest z połowów płoci, leszczy, linów, szczupaków, węgorzy oraz dorodnych okoni. Jeziora są własnością Gospodarstwa Rybackiego w Ostródzie. Natomiast w pobliskich lasach znajdziecie państwo jagody i grzyby, poczynając od pieprzników jadalnych (potocznie kurek) po borowiki szlachetne i rydze.
Ze względu na swoje walory przyrodnicze 90% obszaru Gminy Łukta obję?te zostało strefą krajobrazu chronionego. Występuje na nim wiele chronionych gatunków zwierząt i ptaków takich jak: żółw błotny, wydra, bóbr, rybołów, orzeł bielik, żuraw, niektóre sokoły, puchacze, kormorany, kruki, bociany, czaple, gęsi i kaczki oraz duże skupisko orlika krzykliwego.


W okolicy znajduje się również wiele atrakcyjnych miejsc i miast wartych odwiedzenia:


Łukta - kościół gotycki z początków XV wieku, kino
W granicach Gminy Łukta - Rezerwat „Ostoja bobrów na rzece Pasłęce”, Rezerwat „Sosny Taborskiej”, Rezerwat „Wyspa Lipowa”, Rezerwat „Jezioro Długie".
Gietrzwałd - Sanktuarium Matki Bożej Gietrzwałdzkiej - 10 km
Ostróda - Kanał Ostródzko - Elbląski, Wyciąg nart wodnych, Aquapark, Zamek Krzyżacki, Fontanna Trzech Cesarzy, Wieża Bismarcka - 16 km
Morąg - Pałac Dohnów, Ratusz, Zamek Krzyżacki, Wierze Ciśnień, Kościół pw. św. Piotra i Pawła - 18 km
Olsztyn -Zamek Kapituły Warmińskiej, Wysoka Brama, Stary Ratusz, Katedra św. Jakuba, Wiadukty Kolejowe - 30 km
Nowe Kawkowo - Lawendowe pole - 13 km


Nieopodal działki znajduje się blisko 90 km oznakowanych szlaków rowerowych. Osoby, które nie posiadają własnego sprzętu, mogą skorzystać z wypożyczalni rowerów prowadzonej przez Fundację Rozwoju Regionu Łukta. Ponadto w odległości około 1 km od działki położone jest Gospodarstwo Agroturystyczne "SAMSARA", gdzie można skorzystać z jazdy konnej.

Sklepy oraz punkty gastronomiczne mieszczą się w pobliskich miejscowościach:
Łukta - sklepy spożywcze, Restauracja Wileńska, Kawiarnia "U Smolejów"
Worliny - Restauracja Masuria Hotel Spa - 5km
Kretowiny - smażalnia ryb - 12km
Gietrzwałd - Karczma Warmińska -15 km


KONTAKT


Marek Kazimierczyk
telefon: 609 739 442
e-mail: [email protected]

Życzymy Państwu udanego wypoczynku oraz wielu niezapomnianych wschodów i zachodów słońca nad naszymi pięknymi mazurskimi jeziorami.