Pod Bukiem

Od 35 zł

Śniadka 11
26-004 Bodzentyn
Góry Świętokrzyskie
zobacz na mapie

Opis

Nazywam się Kazimiera Grzejszczyk. Wraz z całą rodziną prowadzimy gospodarstwo agroturystyczne już prawie 18 lat. W miarę upływu czasu przyjmujemy coraz więcej gości. Niektórzy, stali bywalcy odwiedzają nas nawet kilka razy do roku.  Nasze gospodarstwo położone jest w otulinie Świętokrzyskiego Parku Narodowego, otoczone z każdej strony pięknym , malowniczym terenem, wolnym od zanieczyszczeń, czystymi rzekami, w których żyją raki, ekologiczną enklawą gdzie człowiek może obcować z przyrodą.   Śniadka ma bardzo sprzyjający klimat dla uprawiania turystyki. W okolicy znajduje się dużo pieszych i rowerowych szlaków. Autem można wybrać się do wielu ciekawych miejsc w Górach Świętokrzyskich, takich jak : Bazylika
czytaj więcej
Nazywam się Kazimiera Grzejszczyk. Wraz z całą rodziną prowadzimy gospodarstwo agroturystyczne już prawie 18 lat. W miarę upływu czasu przyjmujemy coraz więcej gości. Niektórzy, stali bywalcy odwiedzają nas nawet kilka razy do roku. 
Nasze gospodarstwo położone jest w otulinie Świętokrzyskiego Parku Narodowego, otoczone z każdej strony pięknym , malowniczym terenem, wolnym od zanieczyszczeń, czystymi rzekami, w których żyją raki, ekologiczną enklawą gdzie człowiek może obcować z przyrodą.  
Śniadka ma bardzo sprzyjający klimat dla uprawiania turystyki. W okolicy znajduje się dużo pieszych i rowerowych szlaków. Autem można wybrać się do wielu ciekawych miejsc w Górach Świętokrzyskich, takich jak : Bazylika na Świętym Krzyżu, klasztor w Świętej Katarzynie, Łysica, sanktuarium w Kałkowie –Godowie, kościół w Tarczku, ruiny zamku w Bodzentynie, geoparki w Kielcach, muzeum wsi kieleckiej w Tokarni, zamek w Chęcinach , jaskinia Raj, dąb Bartek w Zagnańsku, muzeum Sienkiewicza w Oblęgorku, Szklany dom w Ciekotach, Jura Park w Bałtowie itd. 
 
U nas można nauczyć się rękodzielnictwa, wypieku chleba w piecach glinianych, odwiedzić pszczelarzy, zobaczyć jak w starym młynie kosztem rzeki mieli się ziarno na mąkę i podziwiać folklor. Zimą w Śniadce również nie brakuje atrakcji. Organizujemy przejażdżki bryczką i kuligi z pochodniami. Dzieciaki mogą zjeżdżać na sankach i workach z sianem. W promieniu 30 km jest 7 wyciągów narciarskich. Do najbliższego w Bodzentynie mamy 5 km. 
 
Na miejscu , goście mogą zawsze liczyć na miłą, rodzinną atmosferę, pyszną domową i regionalną kuchnię oraz wszelkie  doradztwo związane z układaniem tras wycieczkowych. Potrawy przez nas serwowane oparte są w większości  na produktach pochodzących z naszego gospodarstwa. Goście zajadają się naszą zalewają świętokrzyską, gołami, bigosem, pierogami z mięsem i kapustą i wieloma innymi pysznymi daniami. Serwujemy gościom również przetwory z owoców i warzyw z naszego gospodarstwa.  
 
Jesteśmy jedynym w powiecie kieleckim zarejestrowanym gospodarstwem agroturystycznym, posiadającym kartę kwalifikacyjną obiektu (opinia straży pożarnej). Posiadamy 65 miejsc noclegowych. Przyjmujemy grupy zorganizowane, zielone szkoły,  kolonie. Organizujemy imprezy okolicznościowe, biesiady świętokrzyskie, szkolenia. Goście do swojej dyspozycji mają dużą jadalnię z TV i Wi-Fi , salę do gier i zabaw, ogród z placem zabaw, miejscem na ognisko, grila, dużą altanę, boisko do piłki nożnej i siatkówki. 
Zadowolenie gości , jak i to że do nas wracają , daje nam siłę i motywację do dalszej pracy i ciągłego udoskonalania naszego obiektu. 


Oferujemy Państwu:

 • 60 miejsc noclegowych,
 • pokoje z łazienkami
 • przyjmujemy grupy na zielone szkoły, grupy szkoleniowe (sala konferencyjna 100 m kw), przyjęcia okolicznościowe,
 • jadalnia, żywienie oparte o produkty pochodzące z własnego gospodarstwa,
 • plac zabaw dla dzieci,
 • miejsce na ognisko,
 • organizowanie wycieczek pieszych, rowerowych i przejazdy bryczką,
 • kuligi, biesiady świętokrzyskie.

Gospodarstwo jest doskonała bazą wypadową w najciekawsze miejsca regionu świętokrzyskiego. (Kielce, Bodzentyn, Świętokrzyski Park Narodowy, Jaskinia Raj, Skansen w Tokarni, Zamek w Chęcinach). W promieniu 10 km trzy wyciągi narciarskie oraz trzy zalewy.
Zapraszamy zatem do Śniadki przez cały rok, zapewniamy miłą rodzinną atmosferę i opiekę.   

W pobliżu znajduje się Park Rozrywki i Miniatur SabatKrajno gdzie można zobaczyć najsłynniejsze miniatury świata, park linowy, kino 6D, autodrom oraz liczne atrakcje dla dzieci. W zimę miłośnicy narciarstwa mogą korzystać z najdłuższego w regionie wyciągu narciarskiego. Więcej informacji na stronie www.sabatkrajno.pl   

zwiń

Udogodnienia

 • altana
 • aneks kuchenny
 • grill
 • internet
 • miejsce na ognisko
 • parking
 • plac zabaw
 • świetlica
 • TV w pokojach

Cennik

Opinie

Średnia ocena
(2 opinii)
(0)
(0)
(0)
(0)
(0)
Sortuj opinie
Dodaj opinię
Szakal

Świetna baza wypadowa

Sierpień 2019
Piękne miejsce, spokojni, nienachalni gospodarze, doskonała baza wypadowa do zwiedzania całych gór świętokrzyskich. Duży plus to boisko po drugiej stronie drogi, super widoki z okien frontowych i świetne jedzenie na miejscu.
Radek i Grześ

Miejsce z duszą

Lipiec 2017
Nie będę opisywał wspaniałej ciszy, niesamowitej obsługi czy gospodarzy z sercem na dłoni. Nie będę wymieniał zalet bliskiej odległości do Bodzentyna, skarbów przeszłości wokół czy widoków na Łysicę. Powiem jedynie - że trzeba tego doświadczyć. Ja -my - wracamy co roku.

Lokalizacja

Zobacz również