Najlepsze atrakcje w Zakopanem. Co warto zwiedzić?

Zakopane to ulubione miejsce Polaków na wczasy, ferie czy weekend. Fantastyczne położenie sprawia, że noclegi w Zakopanem to świetny punkt wypadowy w Tatry oraz idealne miejsce wypoczynku jak i wiele atrakcji.  Jednak wybierając się się w góry warto przygotować się na różne ewentualności. W pogodne dni największą atrakcją są górskie wędrówki, ale jeśli  trafiliśmy na deszczowe dni, to nic straconego w Zakopanem i okolicy jest wiele atrakcji, które warto wybrać min. muzea, galerii, baseny, termy.

Zakopane oferuje wiele atrakcji turystycznych, które pozwalają odwiedzającym odkrywać piękno tego regionu oraz jego kultury.

  1. Trasy turystyczne: Dolina Strążyska, Dolina Kościeliska i Dolina Chochołowska to doskonałe miejsca na piesze wycieczki, podziwianie piękna przyrody i oddech świeżego powietrza. Morskie Oko, jeden z najbardziej znanych i najpiękniejszych jezior w Tatrach, jest również bardzo popularnym celem wycieczek. Można także odwiedzić Rusinową Polanę, z której roztacza się piękny widok na Tatry.
  2. Wycieczki górskie: Wyjazd kolejką na Kasprowy Wierch to niezapomniana atrakcja, która pozwala na podziwianie panoramicznego widoku na Tatry. Ponadto, warto odwiedzić takie miejsca jak Polana Szymoszkowa, Nosal czy Hala Gąsienicowa.
  3. Aktywności zimowe: Zakopane oferuje wiele aktywności zimowych, takich jaklodowiska, przejażdżki kuligiem czy skuterem śnieżnym. Można także skorzystać z oferty Snowlandia– parku zimowego z lodowymi rzeźbami, labiryntem i zjeżdżalnią.
  4. Atrakcje dla dzieci: Myszogród, Papugarnie czy Park Harnasia to idealne miejsca dla rodzin z dziećmi. Ponadto, warto odwiedzić MINI Club oraz Centrum Rozrywki Letnia Zabawa.
  5. Muzea: Zakopane posiada wiele muzeów, które pozwalają na poznanie historii i kultury regionu. Do najważniejszych z nich należą: Muzeum Tatrzańskie, Muzeum stylu Zakopiańskiego, Muzeum Kornela Makuszyńskiego, Muzeum Karola Szymanowskiego w willi „Atma” oraz Muzeum Jana Kasprowicza na Harendzie.
  6. Relaks i rozrywka: Można także skorzystać z oferty Aquaparku w Zakopanem lub odwiedzić Termy Chochołowskie, Banię, Bukovinę, Gorący Potok w Szaflarach czy Szaflary. W Zakopanem znajduje się też Be Happy Museum – miejsce, które ma na celu dostarczenie pozytywnych emocji i zabawy.
  7. Be Happy Museum i Wystawa Figur Woskowych Expo: To miejsca, które dostarczą wiele pozytywnych emocji i dobrej zabawy.
  8. Edukacja przyrodnicza: Centrum Edukacji Przyrodniczej TPN to miejsce, które pozwala na zgłębienie wiedzy na temat tatrzańskiej przyrody.
  9. Architektura zakopiańska: Willa Koliba to muzeum stylu zakopiańskiego, które pozwala na poznanie tradycyjnej architektury regionu. Jest to pierwszy budynek zaprojektowany przez słynnego polskiego architekta Stanisława Witkiewicza w stylu zakopiańskim, który łączy elementy tradycyjnej architektury góralskiej z trendami europejskimi.
  10. Park Harnasia, Akwarium Podwodny Świat, Zjeżdżalnia grawitacyjna i Plaża na wysokości: To dodatkowe atrakcje, które sprawią, że pobyt w Zakopanem będzie niezapomniany.

Najlepsze atrakcje w Zakopanem w pogodne dni:

Krupówki, Gubałówka, Rysy, Morskie Oko, Dolina Pięciu Stawów PolskichOrla PerćDolina StrążyskaWielka Krokiew, Kasprowy Wierch oraz Kolejka, Dolina Kościeliska, Dolina Chochołowska, Dolina Gąsienicowa, Dolina Małej Łąki, Polana Szymoszkowa, Nosal, Hala Gąsienicowa, Rusinowa Polana, Cmentarz i kościółek na Pęksowym Brzyzku, Kaplica w Jaszczurówce, Plaża na wysokości, Zjeżdżalnia grawitacyjna

Najlepsze atrakcje w Zakopanem gdy pada deszcz:

Termy Chochołowskie, Termy Bania W Białce Tatrzańskiej, Term Bukovina, Term Gorący Potok w Szaflarach
czy Term SzaflaryMuzeum Tatrzańskie im. Tytusa Chałubińskiego, Muzeum stylu Zakopiańskiego, Muzeum Kornela Makuszyńskiego, Muzeum Karola Szymanowskiego w willi “Atma”, Jana Kasprowicza na Harendzie, Centrum Edukacji Przyrodniczej TPN. Piwne Spa Centrum Iluzji Be Happy MuseumWystawa Figur woskowych Expo, Myszogród, Motylarnia, Papugarnie, Centrum Edukacji Przyrodniczej TPN, Park Harnasia, Akwarium Podwodny Świat

Zakopane to miejsce, które łączy w sobie piękno natury, bogactwo kultury i szerokie możliwości aktywnego wypoczynku. Bez względu na to, czy jesteś miłośnikiem górskich wędrówek, czy wolisz relaksujący pobyt w termach, Zakopane jest miejscem, które z pewnością spełni Twoje oczekiwania.

Zobacz również  Noclegi w Zakopanem. Jaki nocleg wybrać, na co zwrócić uwagę?

Zobacz również:      apartamenty zakopane centrum     Zakopane kwatery prywatne blisko centrum     Zakopane domki     Zakopane pensjonaty

Krainy geograficzne
Góry Świętokrzyskie noclegi, Podhale noclegi, Mazury noclegi, Jura Krakowsko-Częstochowska noclegi, Bieszczady noclegi, Bory Tucholskie noclegi, Pieniny noclegi, Beskid Żywiecki noclegi, Gorce noclegi, Beskid Śląski noclegi, Ponidzie noclegi, Karkonosze noclegi, Beskid Sądecki noclegi, Beskid Wyspowy noclegi, Kaszuby noclegi, Kujawy noclegi, Mierzeja Wiślana noclegi, Podlasie noclegi, Pomorze Wschodnie noclegi, Pomorze Zachodnie noclegi, Roztocze noclegi, Sudety – Masyw Śnieżnik noclegi, Suwalszczyzna noclegi, Śląsk noclegi, Dolny Śląsk noclegi, Warmia noclegi, Trójmiasto noclegi, Wyżyna Sandomierska noclegi, Góry Stołowe noclegi, Wyżyna Lubelska noclegi, Orawa noclegi, Beskid Niski noclegi, Beskid Mały noclegi, Beskid Makowski noclegi, Góry Izerskie noclegi, Kotlina Kłodzka noclegi, Pojezierze Pomorskie noclegi