Nowa atrakcja w Polańczyku: Kładka pieszo-rowerowa nad Jeziorem Solińskim

W sercu malowniczych Bieszczad, nad brzegami krystalicznie czystego Jeziora Solińskiego, rodzi się projekt, który ma szansę stać się nowym magnesem przyciągającym turystów do Polańczyka. Mowa o innowacyjnej kładce pieszo-rowerowej, która swoim unikatowym designem nawiązywać będzie do eleganckich żaglowców, tak charakterystycznych dla tego regionu. Ta nowa atrakcja turystyczna nie tylko wzbogaci ofertę wypoczynkową regionu, ale również znacząco ułatwi poruszanie się między kluczowymi punktami nad jeziorem.

Sprawdź Polańczyk noclegi

Genialny projekt łączący brzegi

Planowana kładka o długości 240 metrów i szerokości 3,5 metra ma połączyć dwie istotne dla turystów lokalizacje: uzdrowisko przy ulicy Zdrojowej i popularną „Patelnię”. Aktualnie, aby pokonać tę odległość lądem, wczasowicze muszą przebyć niemal 3 kilometry. Dzięki nowemu projektowi, ta odległość skróci się do zaledwie 240 metrów, co nie tylko ułatwi dostęp do atrakcji turystycznych i rekreacyjnych, ale także zachęci do aktywnego spędzania czasu na świeżym powietrzu.

Nie tylko ścieżka, ale i dzieło sztuki

Projekt kładki zapowiada się jako prawdziwe dzieło sztuki. Jej forma żaglowca z dwoma masztami ma harmonijnie wpisać się w otaczający krajobraz, a częściowo przeszklone dno pozwoli na podziwianie wód jeziora z zupełnie nowej perspektywy. W planach jest również zastosowanie efektu „pękającego szkła”, który ma dodać przeprawie dodatkowego thrillu, znany z podobnych realizacji na całym świecie.

Nowa atrakcja na mapie Bieszczad

Nie ulega wątpliwości, że kładka pieszo-rowerowa w Polańczyku stanie się nową atrakcją na turystycznej mapie Bieszczad. Dzięki wsparciu finansowemu w wysokości 1 miliona złotych, przyznanemu przez Sejmik Województwa Podkarpackiego, projekt zbliża się do realizacji. Inwestycja ta wpisuje się w trend tworzenia przestrzeni przyjaznych zarówno mieszkańcom, jak i turystom, promujących aktywny wypoczynek i ekologiczny transport.

Zobacz Bieszczady noclegi

Kiedy powstanie kładka?

Choć pierwsze zapowiedzi powstania kładki datuje się na rok 2017, to teraz projekt nabiera realnych kształtów. Z informacji przekazanych przez władze gminy wynika, że budowa najprawdopodobniej ruszy w 2025 roku. Oznacza to, że już niedługo mieszkańcy oraz turyści będą mogli korzystać z tej unikalnej konstrukcji, która z pewnością stanie się jednym z symboli Polańczyka.

Zobacz równiez Solina noclegi

Nowa kładka pieszo-rowerowa nad Jeziorem Solińskim to projekt, który z entuzjazmem powinien zostać przyjęty przez wszystkich miłośników Bieszczad. Inwestycja ta nie tylko upiększy już i tak malowniczą okolicę, ale również znacząco ułatwi dostęp do popularnych miejsc i atrakcji turystycznych. To kolejny krok w kierunku tworzenia przestrzeni, gdzie natura łączy się z nowoczesną infrastrukturą, na rzecz komfortu i zadowolenia odwiedzających.

Krainy geograficzne
Góry Świętokrzyskie noclegi, Podhale noclegi, Mazury noclegi, Jura Krakowsko-Częstochowska noclegi, Bieszczady noclegi, Bory Tucholskie noclegi, Pieniny noclegi, Beskid Żywiecki noclegi, Gorce noclegi, Beskid Śląski noclegi, Ponidzie noclegi, Karkonosze noclegi, Beskid Sądecki noclegi, Beskid Wyspowy noclegi, Kaszuby noclegi, Kujawy noclegi, Mierzeja Wiślana noclegi, Podlasie noclegi, Pomorze Wschodnie noclegi, Pomorze Zachodnie noclegi, Roztocze noclegi, Sudety – Masyw Śnieżnik noclegi, Suwalszczyzna noclegi, Śląsk noclegi, Dolny Śląsk noclegi, Warmia noclegi, Trójmiasto noclegi, Wyżyna Sandomierska noclegi, Góry Stołowe noclegi, Wyżyna Lubelska noclegi, Orawa noclegi, Beskid Niski noclegi, Beskid Mały noclegi, Beskid Makowski noclegi, Góry Izerskie noclegi, Kotlina Kłodzka noclegi, Pojezierze Pomorskie noclegi