Park Dzikich Zwierząt Kadzidłowo

Park Dzikich Zwierząt Kadzidłowo

Park Dzikich Zwierząt Kadzidłowo w miejscowości Ukta
Google Ads 300x250

Opis

Na terenie Puszczy Piskiej w Kadzidłowie znajduje się Park Dzikich Zwierząt im. prof. Benedykta Dybowskiego, który za cel objął umożliwienie turystom poznania przede wszystkim rodzimych, często zagrożonych wyginięciem gatunków zwierząt. Wiele z nich jest oswojona z ludźmi, co daje turystom okazję, aby zobaczyć je z bliska, wejść na obszerny wybieg, a nawet karmić i głaskać. Wszystko to oczywiście pod czujnym okiem przewodników, którzy opowiedzą o zwierzętach i ich zwyczajach.

Dzięki położeniu w śródleśnych łąkach, zwierzęta zapewnione mają życie w środowisku zbliżonym do naturalnego. O tym, że zwierzęta czują się dobrze świadczy ich rozmnażanie na terenie parku, co pokrywa się z głównym założeniem, jakim jest ochrona wymierających i zagrożonych gatunków dzikich zwierząt. Odwiedzając park zobaczyć można między innymi bizona, wilka, czarnego bociana, żubra, syberyjskiego jelenia oraz szereg ptactwa leśnego.

W Parku od kilkunastu lat prowadzona jest reintrodukcja rysi do Puszczy Piskiej. Dzięki odbowiednim zabudowaniom młode rysie mogą swobodnie wychodzić do lasu przez małe przejścia, którymi nie wydostaną się bardziej oswojone dorosłe osobniki.