Noclegi Wejsuny

Liczba ofert: 3

Słoneczny Wypoczynek

Od 250 zł

(0 opinii)

Słoneczny Wypoczynek
Wejsuny, 96 G, Mazury
Kategoria:  Kwatery Wejsuny
Słoneczny Wypoczynek to doskonałe miejsce na noclegi+ w Wejsunach, miejscowości turystycznej ulokowanej w Krainie Mazurskich Jezior, w pobliżu Ruciane Nida. W naszej ofercie posiadamy-
Domki Wejsuny
Domki Wejsuny

(0 opinii)

Wejsuny, 57, Mazury
Kategoria:  Domki Wejsuny
Noclegi nad jeziorem Wejsunek to doskonałe miejsce+ na wypoczynek w gronie najbliższych.-
Pokoje gościnne u Gosi
Wejsuny, Głodowo 1, Mazury
Kategoria:  Kwatery Wejsuny
+-

O miejscowości Wejsuny

Wejsuny noclegi

Wejsuny to nieduża osada założona w 1763 roku, zlokalizowana w pobliżu miejscowości Ruciane-Nida. Wieś leży nad jeziorami Wejsunek i Warnołty, a niedaleko znajdują się też jeziora Bełdany, Guzianka Wielka, Wesołek, Jegocin oraz Śniardwy.

Wejsuny domki

Wieś założona została w 1763 roku, do 1954 roku stanowiła siedzibę gminy, następnie była to leśniczówka, a wraz z początkiem roku 2011 status miejscowości zmieniony został na osadę Wejsuny-Leśniczówka. Do historycznych bogactw Wejsun należy neogotycki, ewangelicki kościół zbudowany w 1898 roku, przy którym stoi pomnik poświęcony ofiarom I wojny światowej a w kościele zachowana jest tablica upamiętniająca 33 mieszkańców parafii, którzy zginęli w w tym samym czasie. Ciekawą atrakcją turystyczną jest również regionalna Izba Mazurska założona w latach 70. przez Eugeniusza Bielawskiego, gdzie obejrzeć można liczne zabytki rękodzielnictwa mazurskiego głównie z XIX wieku. Wyjątkowym znaleziskiem Wejsun jest Kamienna Baba - posąg przedstawiający starożytną boginię pruską, Kurko. Posąg pochodzi z okresu plemienia Galindów a po odnalezieniu rolnik Jeromin ustawił ją przy drodze jako drogowskaz, w 1872 roku natomiast jej nos został odstrzelony przez okolicznego leśniczego. W takiej też formie Kamienna Baba stoi obecnie przed muzeum w Piszu.

Tanie noclegi Wejsuny

Warto dodać, że w pobliskim jeziorze Jegocin miłośnicy nurkowania znajdą dobre warunki do uprawiania tego sportu, natomiast zwolennicy szlaków turystycznych mają do dyspozycji wychodzący z Wejsun szlak, którego trasa prowadzi przez rezerwat przyrody "Jezioro Warnołty", Głodowo, Niedźwiedzi Róg, jezioro Śniardwy, Zielony Most, Karwik i Maldanin do Pisza.

Agroturystyka Wejsuny Pensjonaty Wejsuny Hotele Wejsuny Camping Wejsuny Apartamenty Wejsuny Ośrodki wypoczynkowe Wejsuny Kwatery Wejsuny Domki Wejsuny Hostele Wejsuny Motele Wejsuny SPA Wejsuny Uzdrowiska Wejsuny Schroniska Wejsuny Stancje Wejsuny Internaty Wejsuny Zajazd Wejsuny Wille Wejsuny Noclegi pracownicze Wejsuny Pola namiotowe Wejsuny Pokoje gościnne Wejsuny Ośrodki wczasowe Wejsuny Kategoria testowa Wejsuny Domy do wynajęcia Wejsuny