Co robić w Krynicy Zdrój gdy pada deszcz?

Krynica-Zdrój: Co robić w dni deszczowe?

 • Pijalnia Główna w Krynicy Zdroju
 • Stary Dom Zdrojowy w Krynicy-Zdroju
 • Nowy Dom Zdrojowy w Krynicy-Zdroju
 • Muzeum Zabawek w Krynicy Zdrój
 • Muzeum Nikifora w Willi Romanówka
 • Basen  w SPZOZ Sanatorium Uzdrowiskowe MSWiA w Krynicy-Zdroju im. bł. Karoliny Kózkówny przy ul. Nitribitta 4
 • Basen  w CW  SILESIA przy ul. Pułaskiego 71
 • Basen  w ORW PANORAMA przy ul. Wysoka 15
 • Basen  w hotelu Czarny Potok Resort & Spa ul. Czarny potok 65
 • Basen kryty w Hotelu Prezydent  przy ul. Nowotarskiego 3
 • Basen kryty w 20 Wojskowym Szpitalu Uzdrowiskowo-Rehabilitacyjnym przy ul. ul. Świdzińskiego 4

Choć Krynica-Zdrój to miejsce znane przede wszystkim z wypoczynku na świeżym powietrzu i imponujących szlaków górskich, również podczas gorszej pogody miasto ma wiele do zaoferowania. Pada deszcz? Nie ma problemu! Przygotowaliśmy dla Państwa listę atrakcji w Krynicy, które zapewnią doskonałą zabawę i zadowolenie, niezależnie od warunków atmosferycznych.

Pijalnia Główna

Na początek proponujemy odwiedzić Pijalnię Główną, która jest sercem Krynicy-Zdroju. Przepiękny, secesyjny budynek z końca XIX wieku kryje w sobie nie tylko mineralne źródła zdrowia, ale również miejsce do spokojnych spacerów, dzięki swojej bogato zdobionej architekturze i artystycznej atmosferze. To świetne miejsce na rozpoczęcie dnia, nawet kiedy pada deszcz.

Stary Dom Zdrojowy

Kolejnym punktem na naszej liście jest Stary Dom Zdrojowy. Ten urokliwy obiekt to perła architektury XIX-wiecznej, gdzie podziwiać można eleganckie wnętrza, kolumny i bogate zdobienia. W miejscu tym można skosztować wód mineralnych, a także uczestniczyć w różnego rodzaju koncertach i spotkaniach.

Nowy Dom Zdrojowy

Nieopodal Starego Domu Zdrojowego znajduje się Nowy Dom Zdrojowy. Jego architektura jest nieco bardziej nowoczesna, ale nadal zachwyca elegancją i stylem. Miejsce to oferuje nie tylko możliwość skosztowania wód mineralnych, ale także odpoczynku w jednym z wielu lokali gastronomicznych.

Muzeum Zabawek

Dla tych, którzy szukają rozrywki dla najmłodszych, niezależnie od pogody, polecamy Muzeum Zabawek. To magiczne miejsce pełne jest niezwykłych eksponatów, które z pewnością zainteresują zarówno dzieci, jak i dorosłych. Przeniesiecie się tu w czasie, odkrywając zabawki z różnych epok, z całego świata.

Muzeum Nikifora

Jeśli jesteście miłośnikami sztuki, koniecznie odwiedźcie Muzeum Nikifora. Znajduje się ono w malowniczej Willi Romanówka i prezentuje niezwykłe prace tego wyjątkowego malarza. To ciekawa propozycja na spędzenie czasu w ciepłych, suchych wnętrzach, podczas gdy za oknem leje deszcz.

Baseny Krynickie

A co powiecie na relaksujący dzień spędzony w basenie? Krynica-Zdrój może pochwalić się kilkoma obiektami, które oferują baseny kryte. Zarówno SPZOZ Sanatorium Uzdrowiskowe MSWiA, CW SILESIA, ORW PANORAMA, jak i hotele Czarny Potok Resort & Spa, Hotel Prezydent oraz 20 Wojskowy Szpital Uzdrowiskowo-Rehabilitacyjny posiadają baseny, które mogą zapewnić doskonały relaks i rozrywkę dla całej rodziny. Wybierając się na basen, warto zabrać ze sobą ręczniki, strój kąpielowy i okulary pływackie, a na pewno będziecie mieli niezapomniane chwile pełne zabawy i odprężenia.

Nie ważne, czy pada deszcz, czy świeci słońce – Krynica-Zdrój zawsze ma coś do zaoferowania. Wystarczy tylko chwila, aby odkryć jej uroki i dać się porwać atmosferze tego wyjątkowego miejsca. Niezależnie od pogody, zawsze można znaleźć coś dla siebie i spędzić czas w przyjemny i ciekawy sposób.

Krainy geograficzne
Góry Świętokrzyskie noclegi, Podhale noclegi, Mazury noclegi, Jura Krakowsko-Częstochowska noclegi, Bieszczady noclegi, Bory Tucholskie noclegi, Pieniny noclegi, Beskid Żywiecki noclegi, Gorce noclegi, Beskid Śląski noclegi, Ponidzie noclegi, Karkonosze noclegi, Beskid Sądecki noclegi, Beskid Wyspowy noclegi, Kaszuby noclegi, Kujawy noclegi, Mierzeja Wiślana noclegi, Podlasie noclegi, Pomorze Wschodnie noclegi, Pomorze Zachodnie noclegi, Roztocze noclegi, Sudety – Masyw Śnieżnik noclegi, Suwalszczyzna noclegi, Śląsk noclegi, Dolny Śląsk noclegi, Warmia noclegi, Trójmiasto noclegi, Wyżyna Sandomierska noclegi, Góry Stołowe noclegi, Wyżyna Lubelska noclegi, Orawa noclegi, Beskid Niski noclegi, Beskid Mały noclegi, Beskid Makowski noclegi, Góry Izerskie noclegi, Kotlina Kłodzka noclegi, Pojezierze Pomorskie noclegi