Gospodarstwo Agroturystyczne ORAWSKA KNIEJA

Od 35 zł

Lipnica Wielka
ul. Kiczory-Polana 144A
34-483 Lipnica Wielka
Beskid Śląski
zobacz na mapie

Google Ads 300x250

Opis

Witamy!   U podnóża babiogórskiego parku na Orawie znajduje się malownicza wieś Kiczory. Na skraju wsi oddalona ok. 2 km. od najbliższego domostwa, znajduje się nowo otwarte gospodarstwo agroturystyczne "Orawska Knieja". Tak gospodarze nazwali to miejsce. Decydując się na wyjazd do Kniei będziecie Państwo korzystać z kwater czystych i dobrze wyposażonych. KNIEJA znajduje się na skraju babiogórskiego kompleksu leśnego wśród drzew, nad potokiem, który swoim charakterystycznym szumem koi i uspokaja turystów. Nad tym strumieniem można rozłożyć leżaki, korzystając z kąpieli słonecznych, a pod wieczór to miejsce można wykorzystać na spotkania przy ognisku i wspólnym biesiadowaniu. Gospodarze gwarantują również dobrą domową
czytaj więcej
Witamy!
 
U podnóża babiogórskiego parku na Orawie znajduje się malownicza wieś Kiczory. Na skraju wsi oddalona ok. 2 km. od najbliższego domostwa, znajduje się nowo otwarte gospodarstwo agroturystyczne "Orawska Knieja". Tak gospodarze nazwali to miejsce. Decydując się na wyjazd do Kniei będziecie Państwo korzystać z kwater czystych i dobrze wyposażonych.
KNIEJA znajduje się na skraju babiogórskiego kompleksu leśnego wśród drzew, nad potokiem, który swoim charakterystycznym szumem koi i uspokaja turystów. Nad tym strumieniem można rozłożyć leżaki, korzystając z kąpieli słonecznych, a pod wieczór to miejsce można wykorzystać na spotkania przy ognisku i wspólnym biesiadowaniu.
Gospodarze gwarantują również dobrą domową kuchnię, regionalne produkty m.in. mleko, świeże jaja, sery itp. Przyjeżdżając do nas, w regiony Babiogórskiego Parku Narodowego, korzystać będziecie z czystej źródlanej wody (I klasy czystości), czystego powietrza, dużej ilości borówek i grzybów oraz zapachu ziół i lasu. 
 
Szerokie płaskie dukty leśne oraz sąsiedztwo tras pieszych i rowerowych, umożliwiają długie spacery lub wycieczki rowerowe nawet dla mało wprawnych turystów i dzieci. Spacerom towarzyszy szum potoku, śpiew ptaków, zapach lasu i kwitnących ziół. Wszystko to w terenach oddalonych od dużych kompleksów wypoczynkowych, zgiełku miasta, ulic i szalonego tempa miejskiej rzeczywistości.
 
Dodatkowe atrakcje tych terenów to możliwość zwiedzania skansenu w Zawoi, źródeł termalnych na Słowacji i na Podhalu, wypady do Zakopanego, pójście do bacówki na świeże oscypki, bundz i żętyce. Można też z przewodnikiem lub indywidualnie wyjść na Babią Górę (ok. 3h.) mało znanymi szlakami, gdzie dane nam będzie podziwiać niepowtarzalne widoki na Tatry i okolice. 
Korzystając z zasobów literatury gospodarza możemy dowiedzieć się wiele o tych terenach, występującej roślinności i zwierzętach lub historii ziemi orawskiej. 
 
Można korzystać z całodziennego wyżywienia lub tylko obiadów.
 
W ofercie również pole namiotowe dla naszych gości, z dostępem do sanitariatów, a także rowery i kijki nording walking.
zwiń

Zobacz również