Mazurskie Uroczysko

Od 55 zł
Mazurskie Uroczysko w miejscowości Szczytno
Google Ads 300x250

Stare Kiejkuty 27
12-100 Szczytno
Mazury
zobacz na mapie

Opis

Gospodarstwo agroturystyczne Mazurskie Uroczysko   jest niewielkim ośrodkiem wypoczynkowym położonym w Puszczy Piskiej z bezpośrednim dostępem do połączonych jezior Łęczek i Łęsk w otulinie rezerwatu Kulka. Leży na polanie leśnej ok. 400m  od drogi nr 601 Szczytno-Mrągowo w odległości 2 km od najbliższej wsi Stare Kiejkuty. Wybudowany został w architektonicznej formie starej, mazurskiej zagrody rolnej. Zapewnia warunki zbliżone do hotelu średniej klasy, spełniając jednocześnie wymogi wypoczynku agroturystycznego. Znajduje się w odległości 12 km od Szczytna, 55 km od Olsztyna i 180 km od Warszawy.       Wszystkie pokoje wyposażone są w TV-SAT,  lodówki, kuchenki mikrofalowe,  czajniki elektryczne, radioodbiorniki z budzikiem, linię
czytaj więcej

Gospodarstwo agroturystyczne

Mazurskie Uroczysko

 

jest niewielkim ośrodkiem wypoczynkowym położonym w Puszczy Piskiej z bezpośrednim dostępem do połączonych jezior Łęczek i Łęsk w otulinie rezerwatu Kulka.

Leży na polanie leśnej ok. 400m  od drogi nr 601 Szczytno-Mrągowo w odległości 2 km od najbliższej wsi Stare Kiejkuty. Wybudowany został w architektonicznej formie starej, mazurskiej zagrody rolnej. Zapewnia warunki zbliżone do hotelu średniej klasy, spełniając jednocześnie wymogi wypoczynku agroturystycznego.

Znajduje się w odległości 12 km od Szczytna, 55 km od Olsztyna i 180 km od Warszawy.

      Wszystkie pokoje wyposażone są w TV-SAT,  lodówki, kuchenki mikrofalowe,  czajniki elektryczne, radioodbiorniki z budzikiem, linię telefoniczną wewnętrzną. Teren ośrodka o powierzchni około 1,5 ha jest ogrodzony i strzeżony.

      Znajdują się na nim parking oraz urządzenia rekreacyjno-sportowe takie jak: plac zabaw dla dzieci, plaża, przystań dla sprzętu pływającego, boisko do badmintona, siatkówki, koszykówki, a ponadto sala z bilardem i tenisem stołowym, siłownia oraz inne urządzenia poprawiające kondycję fizyczną, sauna elektryczna i naturalna z basenikiem przysaunowym, urządzenia do masażu.

       Do uprawiania sportów wędkarskich na jeziorze do każdego pokoju przypisana jest łódź wędkarska, a ponadto do dyspozycji gości udostępniony jest staw wędkarski sztucznie zarybiany. Na terenie znajduje się wypożyczalnia rowerów terenowych i wodnych, kajaków, żaglówek. Ośrodek dysponuje miejscem do palenia ogniska, grillowania oraz spotkań towarzyskich nad jeziorem, miejscem do leżakowania i opalania.

       Otoczony jest bardzo czystymi wodami jeziora Łęczek oraz lasem sosnowo-świerkowym o unikalnym bioklimacie, dzięki czemu oprócz wędkarstwa i rekreacji wodnej można podziwiać dziką faunę i florę oraz zbierać grzyby i owoce leśne. Wielkim walorem pensjonatu jest cisza, spokój, miejsce bezpiecznego pobytu dla dzieci, dla amatorów jazdy konnej. Ośrodek dysponuje bryczką i saniami, a ponadto możliwa jest również nauka jazdy i przejażdżki konne w siodle w stadninie we wsi Zimna Woda w odległości ok. 30 minut jazdy od ośrodka.

      W okresie pobytu oferujemy: noclegi, parking, wyżywienie i możliwość korzystania ze wszystkich atrakcji ośrodka.

W okresie zimowym jest możliwość uprawiania sanny, narciarstwa biegowego, łyżwiarstwa na miejscu oraz narciarstwa zjazdowego na czterech trasach o różnym stopniu trudności na górze Czterech Wiatrów pod Mrągowem.

Ośrodek Mazurskie Uroczysko jest obiektem o charakterze całorocznym, jednak od 1-go października do 30-go kwietnia w tym także na pobyty sylwestrowe i weekendowe  przyjmuje zamówienia wyłącznie od grup zorganizowanych od 8 osób wzwyż. Ośrodek świadczy swoje usługi tylko dla przebywających na jego terenie gości.

 

zwiń

Zobacz również