Muzeum Zabawek Bajka

Od 35 zł

Krynica-Zdrój
ul. Piłsudskiego 2
33-380 Krynica Zdrój
Wyżyna Małopolska
zobacz na mapie

Google Ads 300x250

Opis

Zabawki zawsze odgrywały i odgrywają ważną rolę w życiu każdego człowieka od zarania dziejów. Wiele współczesnych zabawek wywodzi się z bardzo odległej przeszłości -każda ma swoją historię.
W Muzeum prezentowane są zabawki z historią, z różnych okresów zabawkarstwa europejskiego: francuskie i niemieckie lalki o przecudnych szklanych oczach, misie do których każdy z nas przytulał się w dzieciństwie, citroeny z 1936 roku na pedały, klocki kamienne, hełm i szabla z czasów Napoleona III, teatrzyki domowe, mebelki i wiele innych. Każda z nich to ludzkie uczucia, tęsknoty i marzenia. Każda przepięknie wykonana z wielką dbałością o szczegóły. Można cofnąć się w czasie zasiadając w klasie szkolnej z lat 60 XX wieku.

„Są zabawki dostosowane do każdego wieku, od grzechotki do tronu, a każdy z ich właścicieli jednakowo sobie je ceni -każdy swoją", te słowa Henrego Fielding'a są mottem Muzeum Zabawek „Bajka".

W stałej ekspozycji znajduje się ponad 3000 obiektów. Wystawa ma na celu ukazanie zabawki jako cennego dziedzictwa kulturowego całej ludzkości, przeznaczona jestzarówno dla dorosłych jak i dzieci.


Zobacz również