Agroturystyka U Głuszków Myczkowce Bieszczady

Od 60 zł

Agroturystyka U Głuszków Myczkowce Bieszczady

Agroturystyka U Głuszków Myczkowce Bieszczady w miejscowości Myczkowce
Google Ads 300x250

Opis

   

Agroturystyka "U Głuszków"  Myczkowce 75. 

Idealne miejsce na wypoczynek rodzinny lub w gronie najbliższych.    
Witamy Państwa bardzo serdecznie na naszej stronie. Agroturystyka znajduje się w bajkowej miejscowości Myczkowce w Bieszczadach w gminie Solina, w jednym z najbardziej urokliwych zakątków naszego kraju. Malownicze dwa zalewy Soliński i Myczkowiecki otoczone pasmami pięknych gór i liściastych lasów dają możliwość wspaniałego wypoczynku w ciszy i spokoju w przepięknej scenerii z dala od miejskiego zgiełku. Dom położony jest z dala od drogi, z dużym ogrodem, altaną, miejscem na ognisko oraz grill. Dla dzieci plac zabaw ze zjeżdżalnią, huśtawką i piaskownicą, także hamaki oraz basen (do dyspozycji w ciepłe dni).  Zapraszamy do zapoznania się z nasza szczegółową ofertą:  
  • Nocleg w domu z ogrodem mieszczącym ok. 19 miejsc noclegowych (możliwość wynajęcia na wyłączność wszystkich pokoi np. grupy zorganizowane).
  • Pokoje 2,3,4,5 osobowe (możliwość dostawienia łóżeczka dla dziecka lub dostawki z materacem).
  • Studio rodzinne dwupiętrowe (dół-salon z łazienką, piętro-sypialnia). 
  • Każdy pokój posiada własną łazienkę (prysznic, wc, dozownik z mydłem), TV z telewizją naziemną, minilodówkę oraz wiatrak w upalne dni.
  • Kuchnia ogólnodostępna w pełni wyposażona (sztućce, naczynia, szklanki, garnki, patelnie, czajnik, talerze).
  • Dla gości z małymi dziećmi do dyspozycji łóżeczko turystyczne, fotelik do karmienia oraz wanienka.
  • Na jeziorze Myczkowieckim dostępne wyłącznie dla naszych gości ROWERKI WODNE (wraz z kamizelkami).
  • Możliwość wypożyczenia rowerów.
  • Polecamy do skorzystania na jeziorze solińskim z jachtów 4 i 6 osobowych (wewnątrz łazienka i kuchnia). Usługa bez lub ze sternikiem.

W pobliżu znajdują się (od 50-500 m):
Sklepy, bary oraz restaurację, sklepiki z pamiątkami. Wypożyczalnia rowerów, stadnina konna oraz resort Spa z basenem krytym i otwartym, sauną oraz kręgielnia. 

W razie pytań proszę o kontakt telefoniczny.          

Serdecznie polecam i zapraszam!                        -------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------     - ORGANIZACJA WYCIECZEK - JEDNODNIOWE, KILKUDNIOWE, KRAJOWE I ZAGRANICZNE (Bieszczady, Ukraina, Słowacja, Węgry).  Wymagany Paszport przy wyjeździe na Ukrainę.   KONTAKT: www.bieszczader.pl www.bieszczady-przewodnicy.pl/Wspierajacy/Jolanta.Gryziecka/        Myczkowce i atrakcje turystyczne: Myczkowce (ok. 360 m n.p.m.) - położone u stóp Grodziska (556 m) i Michałowca (464 m) są jedną z najstarszych wsi w Bieszczadach (turystycznych, gdyż geograficznie Myczkowce przynależą do Gór Sanocko-Turczańskich)
i miejscowością letniskową położoną na prawym brzegu Sanu w bezpośrednim sąsiedztwie Jeziora Myczkowieckiego.
  Sieć szlaków spacerowych: żółty do Orelca, w pasmo Żukowa, Olszanicy, Rudenki i Wygnanki), zielony łącznikowy
z Żukowa przez Uherce do "Caritas", zielone ścieżki przyrodnicze, niebieski szlak spacerowy okalający Jezioro Myczkowieckie oraz szlak zielony pieszy górski Zagórz - Lesko - Wołkowyja - Krysowa i BPN łączą tę miejscowość
z całą okolicą i bieszczadzkimi jeziorami.
  W Myczkowcach znajduje się w pobliżu hotel Energetyk, Ośrodek Wczasowy "Bieszczady" z basenem krytym, Ośrodek Rehabilitacyjno-Wypoczynkowy "Caritas" ze stadniną koni "Eden", harcerską Bazę "Berdo", wypożyczalnie sprzętu pływajacego, sklepy, restaurację, bary, kawiarnie, sezonowe punkty gastronomiczne, boiska sportowe i dogodne połączenia komunikacyjne z całą okolicą.                                        Atrakcjami turystycznymi Myczkowiec i najbliższej okolicy są:                    

BIESZCZADZKA CIUCHCIA - każdy, kto pragnie wybrać się w Bieszczady i trafi w okolice miejscowości Cisna, na pewno usłyszy o słynnej ?bieszczadzkiej ciuchci? czy też o ?bieszczadzkiej kolejce?. Aby zaspokoić swoją ciekawość i przekonać się o tym, co w niej jest takiego wyjątkowego, najlepiej udać się do Majdanu k/Cisnej, gdzie znajduje się główna stacja Bieszczadzkiej Kolei Wąskotorowej. Urokliwa wąskotorowa kolejka górska w Bieszczadach to niezwykły zabytek techniki. Ciuchcia, kursująca od ponad 100 lat, oferuje przejażdżkę w otoczeniu dzikiej przyrody. W czasie jazdy z okien małych wagoników można podziwiać jeden z najpiękniejszych krajobrazów w Polsce: rozległe połoniny, stare potężne drzewa, a przy odrobinie szczęścia bieszczadzkie zwierzęta. Na życzenie turystów kolejka zatrzymuje się w dowolnym miejscu trasy. Dla amatorów przygód z dreszczykiem może być zorganizowany napad na kolejkę sześciu konnych bandytów Bandy Krzycha.

KONTAKT: Majdan 17, 38-607 Cisna, tel. 13 468-63-35, www.kolejka.bieszczady.pl 

CUDOWNE ŹRÓDEŁKO W ZWIERZYNIU - znajduje się w sasiedztwie hydroelektrowni w Zwierzyniu. Prowadzą do niego dwie drogi: jedna przez górę Grodzisko schodkami z zapory w Myczkowcach, druga - wzdłuż drogi krzyżowej z Kościoła w Zwierzyniu. Urokliwa grota z figurą MB Fatimskiej i tryskająca woda ze studni źródła, gdzie umieszczono krzyż nawiązując do pięknej legendy. Niepowtarzalny klimat i woda mineralna o leczniczych właściwościach.

CENTRUM KULTURY EKUMENICZNEJ w Myczkowcach - na blisko hektarowej powierzchni zgromadzono tu prawie 200 miniatur drewnianych cerkwi greckokatolickich, prawosławnych oraz kościołów rzymskokatolickich z terenu południowo-wschodniej Polski, Słowacji oraz Ukrainy. Wszystkie miniatury wykonano w skali 1:25. Znajdują się tu świątynie istniejące do dziś ? jak i te, których na żywo już nie zobaczymy. Kolejną atrakcją jest jeden z największych w Polsce ogród biblijny. Dla turystów przybywających w to miejsce stworzono też niewielkich rozmiarów ZOO, a odpocząć można w Kawiarence św. Franciszka.

KONTAKT: Caritas Diecezji Rzeszowskiej, Uherce 38-623, tel. 13 461-83-70, tel.kom. 605 106 755, www.myczkowsce.org.pl 

 

ZAPORY WODNA w Solinie zwiedzanie wnętrza pierwszą częścią podczas zwiedzania wnętrza zapory będzie pokaz filmu, który przedstawia historię zapory. Po obejrzeniu filmu rozpoczniemy zwiedzanie zapory i elektrowni Solina. Trasa wycieczki prowadzi poprzez halę produkcyjną elektrowni, halę maszyn, galerię nr 1 i nr 2.

KONTAKT: Centrum Energetyki Odnawialnej przy Elektrowni Wodnej Solina, tel. 13 492 12 75, www.solina.pl/zwiedzanie-zapory 

ZJAZDY NA LINIE NAD SANEM - Zapraszamy Państwa do zabawy razem z nami, oferujemy niezapomniane przeżycia, lot nad rzeką San. Nasza tyrolka znajduje się w Sanoku, obok parkingu Muzeum Budownictwa Ludowego "Skansen" w Sanoku , ul. Rybickiego 3.

Od tego sezonu nasza atrakcja "urosła" - dwa przejazdy nad rzeką - 200 i 150 m aby zapewnić Państwu maksymalną ilość przeżyć.  www.tyrolkasanok.pl/

 

REJSY STATKIEM PO ZALEWIE SOLIŃSKIM - rekreacyjny rejs statkiem po Zalewie Solińskim pozwala na poznanie wspaniałych i urokliwych zakątków tego urokliwego akwenu. Wspaniale scenerie, malownicze zatoczki, dzikie plaże wprowadzą w doskonały nastrój każdego i gwarantują wyjątkowe przeżycia. Proponujemy Państwu ofertę 3 - ech armatorów:

  • Biała Flota - to spacerowe statki w Solinie. Armator proponuje Państwu 50-cio minutowe rejsy spacerowo-widokowe na pokładzie jednostek ?Żubr?, ?Bieszczady? i ?Dariusz?.

KONTAKT: Solina ? Jawor, 38-612 Solina, tel. 13 469-18-21, kom. 600496689, www.lalofobia-solina.pl 

  • TRAMP - rejsy statkiem odbywają się co godzinę od godz. 9 do 18. Podczas rejsu godzinnego (pełne 60 minut) statek płynie obok Wyspy Zajęczej, w kierunku zapory wodnej w Solinie, przepływa obok WZW ?JAWOR?, Martwego Lasu i opływa Wyspę Skalistą.

KONTAKT: Statek spacerowy TRAMP ? Polańczyk, kom. 603 860 234, www.bieszczady.ner.pl/tramp 

  • FLOTA "BRYZA" - armator oferuje Państwu 50 ? cio minutowy rejs statkiem Bryza po zalewie Solińskiem.

KONTAKT: Statek Pasażerski ?BRYZA?, 38-610 Polańczyk Uzdrowisko-Cypel, Tel kom. 721 08 08 08, www.bryza.bieszczady.pl 

 

SKANSEN I MIASTECZKO GALICYJSKIE w Sanoku - pierwsze i największe pod względem ilości zgromadzonych obiektów muzeum etnograficzne w Polsce założone po drugiej wojnie światowej. Na obszarze 38 ha prezentowana jest kultura polsko-ukraińskiego pogranicza we wschodniej części polskich Karpat (Bieszczady, Beskid Niski) wraz z Podkarpaciem. Poszczególne grupy etnograficzne (Bojkowie, Łemkowie, Pogórzanie i Dolinianie) posiadają oddzielne sektory ekspozycyjne znakomicie dostosowane do fizjografii terenu. W zakresie zainteresowań Muzeum w Sanoku znajduje się kultura ludowa, budownictwo mieszkalne, gospodarcze, przemysłowe i sakralne wszystkich grup etnograficznych. Obiekty przenoszone do skansenu prezentują formy typowe dla wymienionych grup etnograficznych, jest to najlepszy sposób na ocalenie od zapomnienia i objęcie ochroną.

KONTAKT: Muzeum Budownictwa Ludowego, ul. Traugutta 3, 38-500 Sanok, tel. (013) 463-09-04, 463-09-34 www.skansen.sanok.p 

SZYBOWCE  w BIESZCZADACH:

- Szybowisko w Bezmiechowej położone na jednym z najpiękniejszych szczytów widokowych w Górach Słonnych. Z tego odkrytego i wyjątkowo widokowego wzniesienia można podziwiać panoramę całych Bieszczadów łącznie z odległymi połoninami Bieszczadzkiego Parku Narodowego. Zaletą, wyróżniającą to szybowisko spośród innych, są występujące w tym rejonie, rzadko spotykane prądy falowe i prądy wznoszące, umożliwiające szybkie wznoszenie i długotrwałe loty.

KONTAKT: Bezmiechowa Górna 111, 38-600 Lesko, tel. 13 468 89 00,  www.bezmiechowa.com 

Szybowisko w Weremieniu - 

KONTAKT: Lotnicza Bobulandia  Piotr Bobula, tel. 601 792 641, 13 469 85 08www.bobulandia.pl 

SYNANOGA i KIRKUT w Lesku - będąc w Lesku nie sposób nie zatrzymać się przy okazałej synagodze z XVII w. Jest jedyną ocalałą z wojennej pożogi (były jeszcze dwie) i jedyną w Bieszczadach, której gruntownie nie przebudowano. Najpewniej pełniła przed wiekami także funkcje obronne i była włączona w system fortyfikacji miasta, a podczas wojny Niemcy użytkowali ją jako magazyn. Obecnie w budynku znajduje się Galeria Sztuki Bieszczadzkiej Grupy Twórców, a od 1995 roku również Muzeum Żydów Galicji.

Obok wyniosłej synagogi jeszcze tylko kirkut jest obowiązkowym punktem wycieczek zwiedzających Lesko. Trudno się dziwić: według Fundacji Ochrony Dziedzictwa Żydowskiego jest jednym z najstarszych zachowanych w Europie!Więcej informacji na stronie: www.bieszczady.net.pl/lesko.php  

CERKIEW w Górzance - drewniana świątynia w Górzance to szczególne miejsce i wyjątkowy skarb pogranicza bojkowsko ? łemkowskiego, a dla historyków miłośników lokalnej sztuki sakralnej nadal wielka zagadka i wyzwanie oraz zaproszenie do dalszej kwerendy naukowej. Największą osobliwością świątyni jest płaskorzeźbiony w drewnie ikonostas z około 1756 roku. Ze względu na płaskorzeźbione przedstawienie postaci IKONOSTAS Z GÓRZANKI UCHODZI ZA ABSOLUTNĄ RZADKOŚĆ W SKALI CAŁYCH KARPAT, a może nawet świata!

 Więcej informacji na stronie:  www.twojebieszczady.pl/st_cerkwie/cerkiew_gorzanka.php

DEGUSTACJE WINA w BIESZCZADACH i na Podkarpaciu - jeszcze do niedawna nikt by nie przypuszczał, że na Podkarpaciu powstaną piękne, profesjonalne winnice. Liczba gospodarstw posiadających swoje winnice z roku na rok wzrasta. Podkarpackie wina uznawane są za najlepsze i najsmaczniejsze w Polsce. Wysoka jakość trunku potwierdzona została na międzynarodowych konkursach winiarskich i na najważniejszej imprezie winiarskiej w Polsce ? Konwencie Polskich Winiarzy. Zapraszamy Państwa do wirtualnej wycieczki po podkarpackich winnicach.

Więcej informacji na stronie:  www.podkarpackiszlakwinnic.pl/na-szlaku ? namiary na ponad 40 winnic!

W szczególny sposób polecamy degustacje wina produkowanego na Węgrzech, ale przez naszego przyjaciela z Sanoka i właśnie tam można uczestniczyć w profesjonalnie przeprowadzonej DEGUSTACJI oraz zakupić wina w bardzo dobrych cenach ? www.winajarosz.pl

GALERIA w piwnicy ZDZISŁAWA PĘKALSKIEGO w Hoczwi - to przede wszystkim spotkanie ze sztuką w niezwykły sposób. Najlepiej przyjechać do artysty grupą zorganizowaną, gdyż wtedy odbędzie się spektakl teatralny. Pan Zdzisław wita grupę przy kapliczka zrobiony ze starych pni drzew. Następnie pokazuje studnię w ogromnym pniu lipy. Panie porównują swoją urodę z wiedźmą. Jest też niespodzianka dla fotografów ? robiąc zdjęcie diabła siedzącego na płocie koniecznie uchwyćcie między jego rogami wierzę kościelną ? od razu pokaże się dlaczego ma tak skwaszoną minę W dalszej kolejności turyści schodzą do piwnicy, a artysta zatrzaskuje drzwi, zapala świece i się zaczyna? Co? ? musicie odwiedzić to miejsce!

KONTAKT: Hoczew k/Leska, 38-604 Hoczew 97, tel. 13 469 42 87, kom. 722 04 19 45, www.galeriawpiwnicy.eu

 

JAZDA KONNA W BIESZCZADACH - górska turystyka konna jest popularna i praktykowana w Bieszczadach od co najmniej kilkunastu lat. Tereny z dużymi przestrzeniami i odległościami idealnie nadają się do tej formy aktywnego wypoczynku. W wielu gospodarstwach agroturystycznych powstały stadniny i ośrodki jeździeckie. Moda na jazdę konną po górach jest dla nich dużą szansą rozwoju. Nauka jazdy konnej, wycieczki po okolicy, kilkudniowe konne rajdy terenowe i wreszcie obozy konne a także hipoterapia dla dzieci chorych ? to bogata oferta wypoczynku ?w siodle? z jakiej można skorzystać w naszym regionie.

 

KAJAKI na rzece San w Bieszczadach - zapraszamy do aktywnego wypoczynku w formie spływów kajakowych po rzece San, która jest jedną z najpiękniejszych rzek w Polsce. Wije się w obrębie gór i pogórzy, gdzie tworzy malownicze przełomy i znakomicie nadaje się do wypraw kajakowych. Nasza oferta obejmuje nie tylko spływy kajakowe zorganizowane, ale również spływy indywidualne, gdzie mają Państwo możliwość wynajęcie sprzętu na kilkugodzinny spływ po rzece San. Posiadamy 5 tras i cały czas tworzymy nowe produkty. Nasz sposób prowadzenia działalności został podpatrzony we Francji i trochę różni sie od typowych polskich firm, które organizują tylko zorganizowane spływy w trakcie których to instruktor nadaje tempo oraz miejsca ewentualnych przystanków. U nas można sobie po prostu wynająć kajaczek na ktoras z tras i być panem swojej przygody.

KONTAKT: Wypożyczalnia kajaków i rowerów - TURIZMUSAN Jakub Szuryn, tel. 509539947, www.turizmusan.pl

 

KAMIEŃ LESKI - jedna z najbardziej rozpoznawalnych osobliwości przyrodniczych regionu, znajduje się na początku miejscowości Glinne, przy trasie z Leska do Ustrzyk Dolnych w odległości ok. 1km od Leska. Kamień Leski (ok. 410-420m n.p.m) ? to niezwykle oryginalny pomnik przyrody nieożywionej zbudowany z piaskowca krośnieńskiego. Swój dziwaczny kształt zawdzięcza naturze (erozyjnym oddziaływaniom atmosferycznym) i mieszkańcom okolic. W XIX stuleciu bowiem u jego podnóża pozyskiwano kamień. Po dawnym kamieniołomie widoczne są do dziś dwie głębokie wyrwy z pionową ścianą skalną od strony Glinnego. Dziś porośnięte młodym lasem dodają temu zakątkowi szczególnego uroku.

Więcej informacji na stronie:  www.twojebieszczady.pl/warto/kleski.php

 

KAMIEŃ NAD RZEPEDZIĄ - jest to szczyt (717 m n.p.m.) znajdujący się we wschodniej części Beskidu Niskiego - Pasmo Bukowicy, nazywany też przez turystów Kamieniem nad Rzepedzią dla odróżnienia dwóch innych gór o tej samej nazwie w Beskidzie Niskim. Przez grzbiet Kamienia przebiega Główny Szlak Beskidzki, jednak nie dociera do najwyższego punktu grzbietu, tylko schodzi z niego przy wychodniach skalnych. Skałki te są zbudowane z piaskowców przybyszowskich i rozciągają się na około 1,5 km wzdłuż grzbietu!

Więcej informacji na stronie:  www.twojebieszczady.pl/rzepedz.php

 

KLASZTOR OO. KARMELITÓW BOSYCH w Zagórzu - monumentalne ruiny XVIII w. późnobarokowego kościoła i klasztoru ? warowni ojców Karmelitów Bosych w Zagórzu znajdujący się na wzgórzu Mariemont w zakolu rzeki Osławy. Jeden z nielicznych zachowanych klasztorów warownych w Polsce.

 

KLASZTOR SIÓSTR NAZARETANEK w Komańczy - ten piękny obiekt został wybudowany w 1931 roku w stylu szwajcarskim jako pensjonat uzdrowiskowy dla sióstr, te jednak szybko wprowadziły się tu na stałe i opiekują się budynkiem do dziś, dbając o piękne jego otoczenie. Część klasztoru niemal od zawsze spełniała funkcję letniska, gdzie przyjeżdżało sporo turystów. Gościł tu nawet Karol Wojtyła ? kiedy jeszcze jako ksiądz wędrował po Bieszczadach. Ponadto od października 1955 przez rok przebywał tu internowany przez władze PRL Prymas Polski Kardynał Stefan Wyszyński. Utworzono tu Izbę Pamięci Kardynała, w której zgromadzono wiele pamiątek związanych z jego obecnością w tym miejscu. Jest ona otwarta dla turystów codziennie, jak i sam klasztor.

KONTAKT: Komańcza 27, 38-543 Komańcza, tel. 13 4677056 www.nazaretanki.przemyska.eu

 

KOLEJ LINOWA "LAWORTA" - wszystkich, którzy chcieliby podziwiać piękno górskich krajobrazów w letniej szacie z malowniczej góry Kamienna Laworta serdecznie zapraszamy do możliwości zdobycia jej, dzięki jedynemu w Bieszczadach wyciągowi krzesełkowemu. Kolej linowa czynna będzie zarówno dla turystów indywidualnych, jak i dla grup zorganizowanych oraz rowerzystów uprawiających ekstremalne zjazdy na trasy downhill i freeride, a przy sprzyjających wiatrach także i paralotniarzy.

KONTAKT: Laworta, 38-700 Ustrzyki Dolne Łodyna, tel. 13 461 17 85 www.ustrzyki-narty.pl

 

MUZEUM MŁYNARSTWA I WSI w Ustrzykach Dolnych - muzeum powstało w dawnym młynie, który funkcjonował w budynku powstałym końcem XIX w (pierwotnie pełnił inna funkcję). Na pięciu jego kondygnacjach o łącznej powierzchni ponad 1000m2 eksponowane są maszyny i urządzenia młynarskie, głównie z lat międzywojennych. Ponadto ekspozycja narzędzi i urządzeń związanych ze wsią.

KONTAKT: ul. Fabryczna 12, Ustrzyki Dolne, tel. kom. +48 607 477 110, tel. +48 13 461 13 12, www.muzeummlynarstwa.pl

 

MUZEUM PRZYRODNICZE  BdPN w Ustrzykach Dolnych - muzeum zostało utworzone w 1968 r. przybliża faunę i florę Bieszczadów, dokumentuje geologię tej części Karpat, podejmuje zagadnienia z dziedziny geomorfologii, hydrologii i klimatu Bieszczadów, a także przybliża kulturę materialną dawnych i obecnych mieszkańców tych ziem.

KONTAKT: ul. Bełska 7, Ustrzyki Dolne, tel. +48 13 461 10 91, www.bdpn.pl

 

MUZEUM HISTORYCZNE w Sanoku - zamek powstał w latach 1523 ? 48, został wzniesiony przez starostę Mikołaja Wolskiego. Masywna, kamienna, gotycka wieża z czasów króla Kazimierza Wielkiego, wieża ceglana, most zwodzony i fosy ? stanowiły zespół obronny. Aktualnie zamek przynależy do Muzeum w Sanoku. W salach zamku można obejrzeć unikalną galerię ikon. Ekspozycja przedstawia ponad sto ikon datowanych od XV do XVIII wieku. Dwie sale pierwszego piętra prezentują końcową fazę malarstwa ikonowego. Obok XVIII i XIX wiecznych ikon na desce, prezentowany jest zespół malowideł wykonanych na płótnie. W zbiorach Muzeum jest również cenna kolekcja malarstwa Zdzisława Beksińskiego ? sanoczanina.

KONTAKT: Muzeum Historyczne w Sanoku, ul. Zamkowa 2, 38-500 Sanok, tel.  13 46 306 09, www.muzeum.sanok.pl

 

MUZEUM PRZYRODNICZO - ŁOWIECKIE KNIEJA w Nowosiółkach - największa w Bieszczadach ekspozycja przyrodniczo-łowiecka prezentuje dzieje łowiectwa w terenie, rolę myśliwych w prawidłowo prowadzonej racjonalnej gospodarce łowieckiej, galerię zdjęć, oraz przedstawicieli bieszczadzkiej fauny. Wiele trofeów łowieckich ? także medalowych.

KONTAKT: 38-604 Hoczew, Nowosiółki 30, tel. (013) 469-41-85, www.muzeumknieja.pl

 

PRACOWNIA IKON w Cisnej - Pani Jadwiga Denisuk zajmuje się ikonopisarstwem. Tworzy ikony w oparciu o tradycje i obowiązujący kanon, posługując się stara techniką tempery jajowej. Prowadzi autorską galerię w Cisnej. W swoim dorobku artystycznym ma prace wystawiane w Czarnej, Lesku, we Francji oraz wiszące w cerkwiach i kościołach. Odzwierciedlają one charakter pogranicza dwóch kultur: wschodniej i zachodniej. Prowadząc pracownie ikon wraz ze współpracownikami wykonuje kopie średniowiecznych ikon ruskich, greckich i gotyckiego malarstwa tablicowego.

KONTAKT: Galeria w Cisnej, tel. kom. 0 502 851 912, tel: 13 468 63 10, www.ikony.bieszczady.net.pl

 

PRACOWNIA GARNCARSTWA "Carpe Diem" - mieści się u podnóża Gór Słonnych. Warsztaty organizowane są  w drewnianym domku krytym trzciną. Przy chatce został wybudowany piec plenerowy, w którym są wypalane powstałe prace. Zajęcia ceramiczne, to jedno spotkanie lub cykl spotkań, podczas których uczestnicy mają możliwość  zapoznać się z pracą ceramika i metodami wytwarzania naczyń z gliny, a przede wszystkim mają okazję samodzielnie wykonać pracę własnego pomysłu.

KONTAKT: Pracownia Ceramiki "Carpe Diem", Jankowce 98, 38 ? 600 Lesko, tel. 605 205 709, www.ceramika.bieszczady.pl

 

PSIE ZAPRZĘGI w Osławicy - przyrodnicy i pasjonaci Bieszczadów zachęcają do przejażdżki w psich zaprzęgach, poznania uroków górskiej wędrówki i zdobycia traperskich umiejętności. Dla amatorów sportu zaprzęgowego i zwyczajów wilków organizuje się kilkudniowe, ekstremalne wyprawy ?śladami wilka?.

KONTAKT: Osławica 3, 38-543 Komańcza, Tel. 506 942 894

 

TRAPERSKA PRZYGODA - poczuj smak dzikich Bieszczad - Biuro Podróży BIESZCZADER zaprasza na wyprawę w prawdziwe Dzikie Bieszczady. Poznawać je będziemy częściowo z pokładu dyliżansów, dzięki którym kilkukrotnie pokonamy górską rzekę Osława, będziemy podziwiać prawdziwe budownictwo tej krainy ? łemkowskie chyże i cerkiew z 1806r. Woźnice jak i przewodnik będą snuli mrożące krew w żyłach opowieści o zbójach i współczesnych oryginalnych mieszkańcach. Na wozach dojedziemy do miejsca skąd już tylko godzinka do jednej z największych osobliwości przyrodniczych w  całych Karpatach ? Jeziorek Duszatyńskich!

KONTAKT: Biuro Podróży BIESZCZADER, Mokre 54, 38-542 Rzepedź, Tel. 13 43 83 383, kom. 667 707 999, www.bieszczader.pl

 

WĘDKARSTWO w Bieszczadach - aktywny wypoczynek w Bieszczadach może być również okazją do spędzenia wolnego czasu nad wodną z możliwością wędkowania oraz wypożyczenia sprzętu wędkarskiego.

Więcej informacji na stronach:  www.bieszczadypolska.pl/aktywny_wypoczynek-wedkarstwo,  www.przewodnik-bieszczady.pl/content/linki/wedkowanie

 

WYPOŻYCZALNIA SPRZĘTU PŁYWAJĄCEGO w Bieszczadach - poniżej znajduje się lista miejsc, gdzie możesz wyczarterować jacht, wypożyczyć sprzęt wodny i poczuć smak naprawdę wyśmienitej przygody, która w Twojej pamięci zostanie na zawsze.

WZW ?Jawor? Solina, tel: (013) 468 81 45

OSW ?Biała Flota? Solina rejsy statkiem, tel: (013) 469 18 21

OW ?Bieszczady? ? Myczkowce, tel: (013) 461 80 42

Hotel ?Energetyk? ? Myczkowce, tel: (013) 461 80 31

OSW ?Sarzyna? ? Zawóz, tel: (013) 469 25 45

OW ?Zjawa? ? Polańczyk, tel: (013) 466 61 39, 0 605 394 571

CW ?Wyspa Polańczyk? ? Polańczyk, tel: (013) 469 27 46, (013) 470 36 26

KOZŻ ?Krosno? ? Polańczyk, tel: (013) 466 61 38, 0 604 246 569

CWS ?Unitra? ? Polańczyk, tel: (013) 469 23 31

BWOPR ?Krosno? ? Polańczyk Cypel tel: 0 607 384 523 lub 0 607 384 523

OLW ?Dedal? ? Polańczyk, tel: (013) 469 20 08

?Tramp?, Polańczyk ? kursy statkiem, tel: 0 603 860 234

OW ?Foka? Zawóz 42 tel: 0600 446 649

Więcej informacji na stronie:  www.bieszczadypolska.pl/aktywny_wypoczynek-wypozyczalnie_sprzetu

 

WYPRAWA UAZ-ami po Bieszczadach - UAZ takim pojazdem pokonasz prawie każdą przeszkodę i każdy teren. Organizujemy  wyprawy UAZAMI w teren z przewodnikiem od prostych terenówek (tor, pola, nieużytki, lasy) aż po ciężkie przeprawy również nocne.

Jeśli lubisz zmagać się z własnymi słabościami i trochę się pobrudzić to jest to właśnie coś dla Ciebie !

Pamiętaj:  BŁOTO,  KURZ,  BRUD  SIĘ ZMYJĄ A NIEZAPOMNIANE PRZEŻYCIA POZOSTANĄ NA ZAWSZE!!!

KONTAKT: Biuro Podróży BIESZCZADER, Mokre 54, 38-542 Rzepedź, Tel. 13 43 83 383, kom. 667 707 999, www.bieszczader.pl

 

ZAGRODA Z ŻUBRAMI W MUCZNEM - zagroda powstała w ramach projektu współfinansowanego przez Unię Europejską i Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Obecna zagroda jest kontynuacją hodowli żubra w Bieszczadach, która została zapoczątkowana w 1963 r. zagrodą aklimatyzacyjną nad potokiem Zwir w Nadleśnictwie Stuposiany.

Zagroda zajmuję powierzchnię leśną ok. 7 ha i pozwala obserwować zwierzęta w ich naturalnym środowisku. Teren porośnięty jest starymi jodłami i świerkami a przez środek przepływa potok dostarczający żubrom wody.

Dla zwiedzających przygotowano tarasy widokowe zapewniają możliwość obserwacji żubrów niezależnie od pogody. Obiekt służy edukacji przyrodniczej i jest jedną z największych atrakcji turystycznych regionu.