Noclegi Uherce Mineralne
Uherce Mineralne są dużą wsią położoną na wysokości360 m n.p.m. w Kotlinie Uherczańskiej, między Leskiem a Ustrzykami Dolnymi, w pobliżu Jeziora Myczkowieckiego. Przez Uherce przebiega tzw. wielka pętla bieszczadzka, dzięki której ułatwione jest połączenie z najbliższymi miastami. Uherce Mineralne to jedna z najstarszych bieszczadzkich wsi, której historia znana jest już od 1436 roku, choć wiadomo że jej lokacja nastąpiła kilka lat wcześniej przez ród Kmitów. Wieś od początku swojego istnienia znajdowała się na ważnym szlaku prowadzącym od Sanoka na Ruś, dzięki czemu w miejscowości powstała w przed 1526 rokiem karczma i młyn. Przez wieki miejscowość zmieniała właścicieli, w 1672 roku wieś została poważnie zniszczona w czasie ostatniego najazdu tatarskiego, a już po 1700 roku w historii Uherzec Mineralnych można dostrzec wiele inwestycji dzięki którym powstała greckokatolicka cerkiew, parafia rzymskokatolicka z drewnianym kościołem, kilka lat później powstał murowany kościół parafialny z dzwonnicą i murem obronnym. Cerkiew z biegiem lat niszczała, przez co w 1834 r powstała kolejna, drewniana cerkiew, rozebrana niestety po zakończeniu II wojny światowej.
Uherce Mineralne agroturystyka
Nazwa Uherce Mineralne pochodzi z połowy XIX wieku, kiedy miejscowość przeszła na własność Anny Świeykowskiej i funkcjonował tu mały zakład zdrojowy zwany "Łazienkami". Zamknięty został z powodu naruszenia źródeł wód mineralnych podczas poszukiwania ropy naftowej pod koniec wieku, źródła pozostają nieeksploatowane do dziś. Wśród ważniejszych wydarzeń Uherzec można wymienić jeszcze budowę szkoły ludowej w 1860 roku, następnie w 1866 r., Uherce stały się pierwszym w Bieszczadach miejscem, gdzie z powodzeniem rozpoczęły się poszukiwania ropy naftowej wydobywanej od 1877 roku na skalę przemysłową. Przy bogatym źródle ropy powstała kopalnia, której nie odbudowano po pożarze w 1895 r i dopiero 17 lat później do ponownego wydobycia przystąpili Anglicy, aresztowani przez Austriaków podczas I wojny światowej, a złoża ropy pozostają nadal nieeksploatowane. Na początku II wojny światowej pod Uhercami Mineralnymi toczyły się walki obronne pomiędzy 3 Brygadą Górską a wojskami hitlerowskimi, czego pamiątką są cztery groby i krzyż znajdujące się na cmentarzu. Niedługo później wieś zajęta została przez wojska rosyjskie, a wyzwolenie nastąpiło dopiero w 44' po załamaniu obrony niemieckiej.
Obecnie w miejscowości Uherce Mineralne noclegi są świetną opcją zarówno dla osób oczekujących możliwości spędzenia czasu w otczneiu przyrody, jak i dla miłośników historii. której ślady można zobaczyć w formie wielu zabytków podczas zwiedzania miejsc takich jak: późnobarokowy kościół z 1757 r., Dom ubogich z XIX w. w których prezentowana jest miejscowa twórczość artystyczna, XIX-wieczne kapliczki przydrożne, Dwór obronny Herburtów powstały w XVI wieku wraz z pozostałościami parku dworskiego a także cmentarz z czasów I wojny i stare nagrobki.