ŚCIEŻKA PRZYRODNICZA W OLCHAWIE

Od 35 zł

Olchawa
ul. Rynek 38
32-720 Nowy Wiśnicz
Wyżyna Małopolska
zobacz na mapie

Google Ads 300x250

Opis

ŚCIEŻKA PRZYRODNICZA W OLCHAWIE
Wiosenne słońce i piękna pogoda zachęcają nas do aktywnego spędzania wolnego czasu. Wybierających się z rodziną na niedzielny spacer Gmina Nowy Wiśnicz zaprasza do zapoznania się ze ścieżką spacerową ”Obszar naturalnych zbiorowisk roślinnych”, która powstała w miejscowości Olchawa na przeciwko stawów, w odległości około 1 km od rozwidlenia dróg na Królówkę i Nieznanowice.
Celem powstania ścieżki przyrodniczej jest zapoznanie odwiedzających gości z naturalnym typem siedliskowym lasu jakim jest Ols (zwany także Olszyną, Olesem) i bogactwem roślinności na tym siedlisku. Ścieżka prowadzi równolegle do potoku Olchawka, przejście jej trwa około 15 minut. Odwiedzający mogą zobaczyć jak wygląda chmiel oraz kilka innych gatunków roślin zielnych charakterystycznych dla Olsu, dowiedzieć się w jakim celu zostało wykopane sztuczne koryto rzeczne biegnące wzdłuż naturalnego cieku wodnego i czym jest sukcesja naturalna.
Wszystkich gości odwiedzających ścieżkę uprzejmie prosimy o jej uszanowanie. Łąka, przy której biegnie ścieżka jest domem dla wielu zwierząt, owadów i rzadkich roślin, więc jeśli chcemy cieszyć się jej urokami nie depczmy, nie zrywajmy i nie niszczmy jej mieszkańców.

   

Zobacz również