Stadnina Koni Huculskich Chutir

Od 400 zł
Stadnina Koni Huculskich Chutir w miejscowości Komańcza
Google Ads 300x250

Czystogarb 22
38-543 Komańcza
Bieszczady
zobacz na mapie

Opis

Komańcza noclegi zaprasza Nasza stanica konna znajduje się na końcu malutkiej wsi Czystogarb, gdzie spokój i cisza panują przez cały rok. Wiosną stada bocianów szukają tam gniazd, latem pachnie „pokos pysznych traw”, jesienią pośród „serenady barw” można usłyszeć rykowisko jeleni, a zimą zaznać prawdziwej zimy. To wszystko w sąsiedztwie pasących się na pastwisku naszych koni (hucułów), których jest już ponad 40.   Zapraszamy do naszego siedliska położonego malowniczo nad potokiem na końcu malutkiej wsi Czystogarb (Czystohorb). Całość z bali i gontem kryta, wykończona drewnem. Do dyspozycji gości mamy dwie chaty. W jednej są dwa poziomy z osobnymi wejściami. Na każdym
czytaj więcej
Komańcza noclegi zaprasza

Nasza stanica konna znajduje się na końcu malutkiej wsi Czystogarb, gdzie spokój i cisza panują przez cały rok. Wiosną stada bocianów szukają tam gniazd, latem pachnie „pokos pysznych traw”, jesienią pośród „serenady barw” można usłyszeć rykowisko jeleni, a zimą zaznać prawdziwej zimy. To wszystko w sąsiedztwie pasących się na pastwisku naszych koni (hucułów), których jest już ponad 40.
 
Zapraszamy do naszego siedliska położonego malowniczo nad potokiem na końcu malutkiej wsi Czystogarb (Czystohorb). Całość z bali i gontem kryta, wykończona drewnem. Do dyspozycji gości mamy dwie chaty. W jednej są dwa poziomy z osobnymi wejściami. Na każdym z nich pokoje, kuchnia z piecem, łazienka. W drugiej chacie pokoje z antresolami i  z łazienkami; salon i kuchnia . W obu chatach są werandy. Oprócz tego stoi kuchnia letnia z kamiennym piecem chlebowym , miejsce na ognisko z wiatą obok, prysznic polowy za chatą. W tej chwili dysponujemy ponad 20 miejscami noclegowymi. Oferujemy pokoje od 2-osobowych do 5-osobowych, jak również spanie na sianie.
 
Oferujemy kilka form wypoczynku u nas:
 
Rajdy konne:
 
podczas których wędrujemy na konikach rasy huculskiej przez góry, doliny, lasy, rzeki… A śpimy w schroniskach górskich i innych bazach noclegowych.
 
Obozy jeździeckie:
 
To zorganizowana forma odpoczynku, w trakcie których, mieszkając na terenie naszej stanicy konnej, można podczas wycieczek konnych podziwiać okoliczne tereny a Ci, co wymagają przygotowania do jazdy konnej, mogą się u nas jej nauczyć. Ta forma wypoczynku sprzyja też innym aktywnością: spacery piesze, rowery, zwiedzanie zabytków itp.
 
Pobyty stacjonarne z jazdą konną:
 
Od obozów jeździeckich różnią się tym, że czas pobytu jest przez nas nieokreślony, więc można przyjechać zarówno na parę dni jak na parę tygodni:). Ponadto obóz charakteryzuje się ustaloną ilością godzin jazdy, a w Pobytach stacjonarnych ilość godzin jazdy ustalamy z uczestnikami.
 
Warsztaty:
 
na których w zależności od tematu uczymy się różnych rzeczy lub poszerzamy nasze umiejętności w danej dziedzinie, szukamy inspiracji lub realizujemy aspiracje.
 
 Zimą proponujemy:
 
- jazdę konną - Jeśli pogoda dopisze i nie będzie zbyt dużo śniegu to prawdziwą przyjemnością jest galopować po świeżym puchu. Kto jeszcze nie galopuje, to może w wolniejszym tempie podziwiać zaśnieżony świat z końskiego grzbietu lub w zimową aurę pouczyć się jazdy konnej.
 
- Bieszczadzką Szkołę Przetrwania - Jeśli myślisz, że wiesz już wszystko na temat survivalu, to przyjedź w Bieszczady zimą. Gwarantujemy, że tutejsze warunki zasadniczo zweryfikują Twój sprzęt i umiejętności.
 
Dla mniej doświadczonych proponujemy kilkugodzinny spacer, na którym nauczycie się, jak zachować się zimą w górach w razie zgubienia. Umiejętności te pozwolą również na bardziej komfortowe korzystania z uroków natury w bardziej wymagających zimowych warunkach. 
 
- wycieczki na rakietach śnieżnych - Gdy ilość śniegu zniechęca do pieszych wędrówek rozwiązaniem są rakiety śnieżne. Przy stadninie działa wypożyczalnie rakiet śnieżnych. Do Waszej dyspozycji mamy 40 par rakiet i kijków nordic walking. Dla grup mniejszych i większych organizujemy wycieczki po okolicy z przewodnikiem. 
 
 
 
 
 
 
 
 
zwiń

Zobacz również