Agroturystyka Komańcza

Liczba ofert: 5
Od 50 zł
(1 opinii)
Schronisko Agroturystyczne RADOSNE SZWEJKOWO
Łupków, 39 , Bieszczady
Kategoria: Agroturystyka Łupków
Oferujemy 20 miejsc noclegowych w pokojach 2,4
osobowych. W schronisku jest świetlica z kominkiem, jadalnia, kuchnia do dyspozycji turystów.
Komańcza, 18 , Bieszczady
Kategoria: Agroturystyka Komańcza
Gospodarstwo Agroturystyczne znajduje się w cichej, malowniczej
miejscowości Komańcza. W okolicy można uczestniczyć w jazdach konnych, niedaleko biegną szlaki turystyczne piesze i rowerowe, a
Od 400 zł
(0 opinii)
Stadnina Koni Huculskich Chutir
Komańcza, 22 , Bieszczady
Kategoria: Agroturystyka Komańcza
Zapraszamy do naszego siedliska położonego malowniczo nad
potokiem na końcu malutkiej wsi Czystogarb, Do dyspozycji gości mamy dwie chaty oraz piękną stadninę koni.
Od 70 zł
(0 opinii)
Zadnie Łuki
Smolnik, 48 , Bieszczady
Kategoria: Agroturystyka Smolnik
W naszej pięknej chacie z bali dysponujemy
pokojami 2-, 3- oraz 4-osobowymi z łazienkami. Wszystkie pokoje są pięknie urządzone ręcznie robionymi, drewnianymi mebelkami.
Komańcza, 6 , Bieszczady
Kategoria: Agroturystyka Komańcza

O miejscowości Komańcza

Noclegi Komańcza

Komańcza położona jest na pograniczu Beskidu Niskiego z Bieszczadami i stanowi siedzibę trzeciej pod względem wielkości gminy w Polsce. Pierwsze wzmianki na temat Komańczy pochodzą z 1512 roku. Wiadomo, że tracie Wiosny Ludów w maju 1849 roku miała tu miejsce zwycięska bitwa partyzantów polskim z wojskami austriackimi.

Ciekawostką historyczną jest fakt, iż w listopadzie 1918 roku ukraińska ludność Komańczy i okolic opanowała ważne linie kolejowe i ogłosiła powstanie Republiki Komańczańskiej z prezydentem Andrijem Kyrem na czele, jednak już w styczniu następnego roku obszar został ponownie włączony w granice Polski. W czasie II wojny światowej Komańcza stanowiła garnizon Batalionu KOP "Komańcza", a jedną z pamiątek po tamtym okresie jest miejsce w którym miała katastrofa samolotu.

Komańcza noclegi

Komańcza należy do szlaku architektury drewnianej województwa podkarpackiego, a we wsi znajduje się kilka ciekawych budowli i są to klasztor nazaretanek oraz dwie cerkwie Opieki Matki Bożej wybudowane w 1802 i 1988 roku. Ponadto przez Komańczę przebiegają trzy szlaki turystyczne takie jak: czerwony Główny Szlak Beskidzki, zielony szlak z Komańczy do Moszczańca oraz Szlak śladami dobrego wojaka Szwejka. Jedną z największych atrakcji okolicy Komańczy są Jeziorka Duszatyńskie objęte ochroną rezerwatu Zwiezło. Jeziorka powstały niewiele ponad wiek temu w wyniku osunięcia się zbocza góry Chryszczatej, co zatamowało odpływ potoku Olchowatego. Pierwotnie powstało w tym miejscu kilka oczek wodnych i trzy jeziora, obecnie jednak pozostały Jezioro Górne i Dolne.