Zagroda Żubra w Mucznem

Od 35 zł

Stuposiany 4
38-713 Muczne
Bieszczady
zobacz na mapie

Google Ads 300x250

Opis

Zagroda, w której można podziwiać żubry w ich naturalnym środowisku, zlokalizowana jest w Mucznem przy drodze pomiędzy Tarnawą Niżną, a Stuposianami i zachwyca dzikością krajobrazu. Powstała ona w ramach projektu „Ochrona in situ żubra w Polsce - część południowa”. Dojazd nie jest trudny, gdyż po drodze widać liczne kierunkowskazy a do samej zagrody wiedzie brama z drewnianych bali.

W zagrodzie o powierzchni leśnej około 9 ha podziwiać można żubry linii białowiesko-kaukaskiej tzw. górskiej, pochodzące z Szwajcarii i Francji. W lesie przeciętym przez potok stanowiący źródło świeżej wody dla stada zorganizowano zadaszone platformy widokowe, z których można podziwiać zwierzęta nie bacząc na pogodę. Żubry bardzo dobrze czują się w zapewnionych im warunkach, dlatego też stado wciąż się powiększa i na świat przychodzą cielaki, które stanowią niesamowitą atrakcję szczególnie dla najmłodszych. Żubry można oglądać codziennie od rana do wieczora, zarówno samemu jak też z przewodnikiem-leśniczym.

Miejsce to jest warte odwiedzenia ze względu na swoje niezwykłe walory krajoznawcze i przyrodnicze oraz zamieszkujące w nim majestatyczne stworzenia. Muczne zachwyca swoim położeniem, dzikością krajobrazu oraz pustką pozostałą w tych okolicach po wysiedleniach rdzennej ludności w okresie powojennym.

Zobacz również