Kaszubski Park Miniatur

Kaszubski Park Miniatur
Kaszubski Park Miniatur
Kaszubski Park Miniatur
Kaszubski Park Miniatur

ul. Kartuska 30
83-329 Mirachowo
Tel. 505 136 658 , 502 499 106

Opis

W jednym miejscu zgromadziliśmy ponad 70 makiet w jednej skali 1:25. Zobaczymy  wierne kopie najbardziej charakterystycznych obiektów Kaszub, Polski, Świata.  Chcemy, aby park oprócz walorów estetycznych pełnił role edukacyjną.
Bazylika Grobu Pańskiego, Statua Wolności, Sfinks, Big Ben czy Krzywa Wieża w Pizie, twarze amerykańskich prezydentów wykute w skale, Chrystus z Rio, to tylko niektóre światowe obiekty które znajdują się w parku.  Park może być też przewodnikiem po Kaszubach. Zobacz Kolegiatę w Kartuzach, kościół w Sianowie, Ołtarz Papieski w Sierakowicach, zamek w Bytowie, Żurawia Gdańskiego i wiele innych w pomniejszeniu. Później zobacz oryginał. Ustawiliśmy wszystkie latarnie Polskiego Wybrzeża - od Krynicy Morskiej po Świnoujście.
U nas poczujesz się jak Guliwer... a może jak kaszubski wielkolud Stolem który przed wiekami mieszkał na tej ziemi. Po obejrzeniu strefy z miniaturami zapraszamy do Gabinetu Śmiechu, Zamku Strachu, Bajkowej Krainy, Mini Zoo (wszystkie atrakcje w ramach biletu).
Przygotowaliśmy dla Państwa nie lada atrakcję. W jednym miejscu, w jednej skali 1:25, można zobaczyć wierne kopie najbardziej charakterystycznych obiektów Kaszub, Polski, Świata. Przygotowujemy modele najbardziej znanych obiektów - m.in.; kościołów, zamków, dworków i innych ciekawych budowli. Odtworzona została osada kaszubska, są latarnie morskie. Chcemy, aby park oprócz walorów estetycznych pełnił role edukacyjną. Marzy się nam mapa Kaszub gdzie oglądając obiekty w mikro skali będziemy mogli zaplanować sobie wycieczkę gdzie pojechać w czasie urlopu czy weekendu. Kaszuby to motyw przewodni - jednak w parku przewidziano też na obiekty z Polski i ze Świata.
Statua Wolności, Sfinks,Big Ben czy Krzywa Wieża w Pizie, twarze amerykańskich prezydentów wykute w skale, Chrystus z Rio, to tylko niektóre obiekty które znajdują się w parku.
Prace nad modelami trwają. Planowo co miesiąc w Parku pojawia się nowy obiekt lub inna atrakcja.
U nas poczujesz się jak Guliwer... a może jak kaszubski wielkolud Stolem który przed wiekami mieszkał na tej ziemi.
Modele te są wykonane przy użyciu najnowszych dostępnych technologi,  z materiałów odpornych na oddziaływanie warunków atmosferycznych. Wykonanie wymaga dużej cierpliwości i staranności . Na ich wykonanie trzeba przeznaczyć naprawdę sporo czasu.

Dodatkowe atrakcje (w ramach tego samego biletu)
Bajkowa Kraina - 60 postaci z Bajek i Baśni, MINI ZOO - żywe zwierzęta, Gabinet Śmiechu - Krzywe Zwierciadła, Zamek Strachu, dla najmłodszych - trampolina, zjeżdżalnia dmuchana (uruchamiana w zależności od pogody) plac zabaw.  Na terenie Parku działa punkt gastronomiczny gdzie można się posilić, miejsce na grilla, ognisko. Na miejscu można zakupić pamiątki i gadżety związane z Kaszubami oraz Parkiem.

Kaszubski Park Miniatur czynny jest przez cały tydzień, również w święta.
W sezonie od 1 IV do 30 VIII od godz. 9 do 19
wrzesień, październik i marzec od 9 do 17
w niedziele i święta od 10 do 17

Poza sezonem od 1 XI do 31 III Park nieczynny, ewentualnie po uzgodnieniu telefonicznym
www.kaszubskiparkminiatur.com.pl

Zapraszamy do odwiedzenia Kaszubskiego Parku Miniatur w Mirachowie niedaleko Kartuz Dorota i Grzegorz Skrzypkowscy
Podstawowe informacje
Lokalizacja
ul. Kartuska 30
83-329 Mirachowo
Tel. 505 136 658 , 502 499 106