Jezioro Resko Przymorskie w Rogowie i jego atrakcje


Rogowo

Opis

Rogowo dzięki swojemu położeniu stanowi świetne miejsce na wypoczynek zarówno nad morzem jak i nad jeziorem. Jezioro Resko Przymorskie odpowiednie miejsce dla miłośników wędkarstwa. Jezioro bogate jest w szczupaki, płocie, węgorze, leszcze, sandacze i liny. Pozwolenie na wędkowanie można wykupić w bosmanatach oraz w sklepach wędkarskich. 

Ponadto jezioro skupia ornitologów, gdyż można to obserwować żurawie, łabędzie, berenikle kanadyjskie, gągoły, nurzyki, ogorzałki, edredony i nurki.
Po dniu spędzonym na plaży warto wybrać się na wycieczkę rowerową wokół jeziora, wytyczona została 35 kilometrowa ścieżka, która rozpoczyna się w Dźwirzynie i prowadzi przez Karcino, Bieczyno, Gorzysław, Mrzeżyno i Rogowo.
Miłośnicy żeglarstwa także poczują klimat i doskonałe warunki do uprawiania tego sportu, warto wiedzieć, że północno-wschodni brzeg jeziora jest najkorzystniejszy dla żeglarzy.
Ciekawostką jest, że dawniej na jeziorze było lądowisko wodnosamolotów, w roku 1945 runął tu samolot który dopiero co wystartował

Podstawowe informacje
Lokalizacja

Rogowo

Zobacz również

Popularne miejscowości