Ciekawe szlaki turystyczne przebiegające przez Białkę TatrzańskąOpis

Ciekawe szlaki turystyczne przebiegające przez Białkę Tatrzańską


Szlak wzdłuż rzeki Białki – łatwy, bez podejść, biegnie doliną przy nabrzeżu Białki – oznakowany kolorem biało-niebieskim.


Szlak Groń-Kotelnica-Białka Tatrzańskaz początku jest łatwy, lecz w jego dalszej części przez ok. 2 km strome zejście – czas przejścia około 1,20 h.


Szlak Białka Tatrzańska-Droga Królewska-Czarna Góra – z Białki należy udać się w stronę miejscowości Trybsz, dalej w stronę Czarnej Góry, następnie przez Głodowski i Rusiński Wierch aż do Gliczarowa Górnego. Tzw. Drogą Królewską czyli szlakiem z Leśnicy do Białki dotrzemy do Kotelnicy i powrót do Białi pieszo lub koleją.


Szlak Białka Tatrzańska-Bukowina Klin – kierujemy się w stronę Podgórza Gliczarowskiego, wzdłuż potoku Czerwonka. Dalej w górę na Jankułowski Wierch, po dotarciu na grzbiet Kornikowej kierujemy się do drewnianych kapliczek Janiołów, tu znajduje się łagodne wzniesienie na Bachledów Wierch i drogą asfaltową docieramy na Bukowiny Klin.


Szlak Białka Tatrzańska-Horników Wierch-Groń-Leśnica – kierujemy się w stronę Bukowiny Tatrzańskiej, tak jak do stacji narciarskiej Kaniówka. Na Horników Wierch prowadzi droga polna pod górę, gdzie docieramy do Gronia, dalej ostro pod górę docieramy do Leśnicy-Osiedle Wojtusice.


Szukasz noclegu w Białce Tatrzańskiej - kliknij Białka Tatrzańska noclegi 

Podstawowe informacje
Lokalizacja


Zobacz również

Popularne miejscowości