Agroturystyka U ANI

Od 35 zł

Wysoczany 8
38-542 Rzepedź
Bieszczady
zobacz na mapie

Google Ads 300x250

Opis

Wysoczany – za przejazdem kolejowym ze wzgórza panorama na malowniczą, pofalowaną okolicą przypominającą do złudzenia „krainę prerii”. Potęguję je falujące latem niekoszone rozległe pustkowia, obecność, stadniny koni, duże ptaki drapieżne oraz szum wiatru i rzeki.   Do wyłącznej dyspozycji gości osobny dom z pokojami i aneksem kuchennym, gdzie istnieje możliwość sporządzania posiłków, ponadto można korzystać z kuchni gospodarzy. W gospodarstwie znajduje się bezpieczny parking, miejsce na ognisko i grill. Sąsiedztwo lasu i wody stwarzają wspaniałe warunki do wypoczynku dla osób szukających ciszy i spokoju.   W Wysoczanach u gospodarzy można kupić różne produkty pochodzące z gospodarstwa: mleko, masło, ser, śmietanę,
czytaj więcej
Wysoczany – za przejazdem kolejowym ze wzgórza panorama na malowniczą, pofalowaną okolicą przypominającą do złudzenia „krainę prerii”. Potęguję je falujące latem niekoszone rozległe pustkowia, obecność, stadniny koni, duże ptaki drapieżne oraz szum wiatru i rzeki.
 
Do wyłącznej dyspozycji gości osobny dom z pokojami i aneksem kuchennym, gdzie istnieje możliwość sporządzania posiłków, ponadto można korzystać z kuchni gospodarzy. W gospodarstwie znajduje się bezpieczny parking, miejsce na ognisko i grill. Sąsiedztwo lasu i wody stwarzają wspaniałe warunki do wypoczynku dla osób szukających ciszy i spokoju.
 
W Wysoczanach u gospodarzy można kupić różne produkty pochodzące z gospodarstwa:
  • mleko,
  • masło,
  • ser,
  • śmietanę,
  • jajka,
  • miód,
  • kurczaki,
  • kaczki.
 
Atrakcje turystyczne
W odległości 5 km od Wysoczan w Karlikowie znajduje się stok narciarski o długości 1,5 km z wyciągiem.
 
W niedalekiej Komańczy (15 km) w klasztorze Sióstr Nazaretanek można obejrzeć celę, w której przebywał, podczas swego internowania, ksiądz kardynał Stefan Wyszyński.
 
W Sanoku (25 km) usytuowany jest Skansen Sanocki Park Etnograficzny, w którym można podziwiać budownictwo drewniane, charakterystyczne zabytki budownictwa Bojków, Łemków, Dolinian i Pogórzan. Osobną ekspozycję stanowią maszyny do pozyskiwania i przetwarzania ropy naftowej (do niedawna wiele z nich jeszcze pracowało). Skansen został założony u stóp Gór Słonnych.
Istnieje możliwość odbycia spływu Sanem – drewnianymi tratwami flisackimi.
Miasto Sanok w odległości 23 km oferuje wiele atrakcji turystycznych i kulturalnych (Klasztor Franciszkanów, Cerkiew Świętej Trójcy).
 
Z pięknego Rynku wybiega na południowy wschód deptak – najbardziej reprezentacyjna ulica w Sanoku z licznymi sklepami i lokalami, w środkowej części ulicy na jednej z ławek odpoczywa Wojak Szwejk.
 
Miasto nad Sanem pojawia się na kartach sławnej powieści Haszka „Dobry Wojak Szwejk”. Obok urządzono gospodę „U Szwejka”. Panują tutaj swoiste galicyjskie i szwejkowskie klimaty.
Na Zamku Królowej Bony poza bogatą ekspozycją ikon znajduje się unikalna kolekcja obrazów Zdzisława Beksińskiego (1929 – 2005).
Z punktu widokowego przy Zamku można podziwiać panoramę doliny Sanu i wyrastających za nią ciemnym wałem Gór Słonnych.
 
W okolicach Wysoczan znajduje się wiele zabytkowych cerkwi zarówno greckokatolickich jak i prawosławnych – Szlak Cerkwi Drewnianych.
 
Z Wysoczan można odbyć godzinną wycieczkę w góry do Zawadki Morochowkiej.
W trzech kolejnych pacyfikacjach w styczniu-kwietniu 1946 r. we wsi (łemkowskiej) Zawadka Morochowska zabito ponad 70 Ukraińców i kilku Polaków.
 
Opuściła wówczas Polskę razem z ludnością ukraińską większość ludności łemkowskiej. Pozostałych wysiedlono w akcji prowadzonej od 28 kwietnia do końca lipca 1947 r. na ziemie zachodniej i północnej Polski. Liczbę wywiezionych wówczas Łemków ocenia się na 30-35 tys.
 
Z Komańczy szlakiem czerwonym można dojść do Jeziorek Duszatyńskich w rejonie Chryszczatej – trasa niezbyt uciążliwa nawet dla dzieci.
 
W Woli Sękowej, 15km od Wysoczan, znajduje się stadnina koni i zajazd dla turystów oraz można oglądać wspólne dzieło artystów z Polski, Niemiec i Ukrainy pod kierunkiem artystycznym Piotra Worońca – Exodus.
zwiń

Zobacz również