Noclegi Kuźmina

Liczba ofert: 1

Agroturystyka U Psotki

Od 160 zł

(1 opinii)

Agroturystyka U Psotki
Kuźmina, 9, Bieszczady
Kategoria:  Agroturystyka Kuźmina
Proponujemy Państwu całoroczny, góralski domek położony w+ otoczeniu lasu, z dala od zgiełku i stanowi doskonałą kwaterę wypadową do licznych bieszczadzkich atrakcji.-

O miejscowości Kuźmina

Kuźmina noclegi

Kuźmina to podkarpacka wieś zlokalizowana w pobliżu Sanoka. Pierwsze informacje o jej istnieniu pochodzą z 1497 roku, wiadomo również że pierwsza cerkiew powstała w Kuźminie w 1526 roku. Pod koniec XIX wieku wieś podzielona była na cztery części takie jak: Kuźmina Górna, Margel, Kiczera i Kamionka zwana również Wapieniskiem.

Noclegi Kuźmina

Najgłośniejszym wydarzeniem historycznym w Kuźminie były starcia ukraińskich mieszkańców wsi z Polakami o cerkiew zamkniętą przez władze polskie. Zamieszki opanowane zostały dopiero po kilku dniach przez oddziały żandarmerii, a w ich trakcie wiele osób ucierpiało, kilka zostało zakatowanych. Kolejnym wydarzeniem był atak UPA w 1945 roku, podczas którego zginęło kilkunastu Polaków.

W Kuźminie warto udać się do kościoła parafialnego, który służył niegdyś jako cerkiew, oraz mogiły żołnierzy poległymi w walce z UPA. Ciekawostką jest również powstały w 1988 roku najgłębszy w Polsce otwór wiertniczy "Kuźmina-1" o głębokości 7541 metrów.

Agroturystyka Kuźmina Pensjonaty Kuźmina Hotele Kuźmina Camping Kuźmina Apartamenty Kuźmina Ośrodki wypoczynkowe Kuźmina Kwatery Kuźmina Domki Kuźmina Hostele Kuźmina Motele Kuźmina SPA Kuźmina Uzdrowiska Kuźmina Schroniska Kuźmina Stancje Kuźmina Internaty Kuźmina Zajazd Kuźmina Wille Kuźmina Noclegi pracownicze Kuźmina Pola namiotowe Kuźmina Pokoje gościnne Kuźmina Ośrodki wczasowe Kuźmina