Kalinowa Chata

Od 220 zł

Wierchomla Wielka 127
33-352 Wierchomla Wielka
Beskid Sądecki
zobacz na mapie

Opis

Chcesz odpocząć z dala od miejskiego zgiełku? W takim razie Kalinowa Chata jest idealnym miejscem dla Ciebie i Twojej rodziny. Nasza Chata jest doskonałą bazą wypadową dla turystów oraz idealnym miejscem dla wszystkich zainteresowanych letnimi i zimowymi sportami. Znajduje się w Wierchomli Wielkiej, malowniczej miejscowości Beskidu Sądeckiego. Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą. Do Wierchomli przyjeżdżaliśmy wspólnie od 1964 r. W roku 1996 zaczęliśmy budować tu pierwszy z dwu domków, nawiązujący stylem do lokalnego budownictwa wiejskiego (arch. Piotr Matuszewski). Potem, gdy już postanowiliśmy przenieść się tu z Warszawy na stałe, postawiliśmy obok drugi dom (?dolny?) i w nim
czytaj więcej

Chcesz odpocząć z dala od miejskiego zgiełku? W takim razie Kalinowa Chata jest idealnym miejscem dla Ciebie i Twojej rodziny. Nasza Chata jest doskonałą bazą wypadową dla turystów oraz idealnym miejscem dla wszystkich zainteresowanych letnimi i zimowymi sportami. Znajduje się w Wierchomli Wielkiej, malowniczej miejscowości Beskidu Sądeckiego. Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą.

Do Wierchomli przyjeżdżaliśmy wspólnie od 1964 r. W roku 1996 zaczęliśmy budować tu pierwszy z dwu domków, nawiązujący stylem do lokalnego budownictwa wiejskiego (arch. Piotr Matuszewski). Potem, gdy już postanowiliśmy przenieść się tu z Warszawy na stałe, postawiliśmy obok drugi dom (?dolny?) i w nim mieszkamy. Na ogrodzonym terenie biegają nasze psy: Lola, Rufus i Frida. Jednak Wasz pies, jeśli go przywieziecie, będzie miał własną, odgrodzoną część terenu. Górny dom nazwaliśmy ?Kalinową Chatą? i postanowiliśmy go wynajmować osobom, które zechcą zainteresować się naszą okolicą: jej kulturą, wypoczynkiem i możliwością uprawiania sportów zimowych (stacja narciarska we wsi) oraz letnich. Polecamy zwłaszcza spacery i możliwość picia znakomitej wody mineralnej z dzikich źródełek w Wierchomli oraz korzystanie z nieodległych pijalni wody mineralnej w: Krynicy, Muszynie, Piwnicznej. Są tu najlepsze, naszym zdaniem, wody w Europie. W ?Kalinowej Chacie? możemy przyjąć rodzinę 4-5 -osobową.

ŁÓŻKA:

 • Poddasze:łóżko podwójne + łóżko małe (170 x 50 cm)

 • Parter:łóżko 1-osobowe

 • Suteryna:łóżko 1-osobowe (jako nadzwyczajna rezerwa)


  W sezonie grzewczym osoby goszczące w domu same palą w piecu (drewno jest przygotowane). Prosimy też o staranne segregowanie śmieci z użyciem dostarczanych przez nas worków (resztki rozkładalne wyrzucamy na kompost). Palenie papierosów możliwe tylko na zewnątrz domu.

  Telewizja: brak

  Internet: we wsi  

zwiń

Udogodnienia

 • łazienka
 • aneks kuchenny
 • kuchnia ogólnodostępna
 • salon kominkowy
 • lodówka
 • czajnik
 • taras
 • akceptacja zwierząt
 • meble ogrodowe
 • kuchenka elektryczna
 • ekspres do kawy
 • zastawa stołowa

Cennik

Cennik Chatki

Minimalny czas wynajmu: 3 doby.

Cena domku podawana jest dla 2-3 osób; zróżnicowana w zależności od sezonu. Czwarta i piąta osoba płaci dodatkowo po 40 zł za dobę. Jedno dziecko w wieku do 7 lat nie jest w tym przypadku liczone.

Przy wynajmie domku dla 1 osoby zniżka zależy od sezonu (10-30 % zniżki).

W cenę wliczona jest opłata klimatyczna.

W okresie epidemii po przybyciu na miejsce należy wypełnić standardową deklarację.

CENY W ZALEŻNOŚCI OD SEZONU:

Sylwester (3 doby)1000 zł

Wiosenne długie weekendy (3 doby)900 zł

Szkolne ferie zimowe, lato od 15 czerwca do 15 września (za dobę)270 zł

Pozostałe terminy (za dobę)220 zł

ZAKWATEROWANIE

Pierwsza doba pobytu rozpoczyna się o godzinie:16.00

Ostatnia doba pobytu kończy się o godzinie:10.00

ŁÓŻKA

Poddasze: łóżko podwójne + łóżko małe (170 x 50 cm)

Parter: łóżko pojedyncze

Suteryna: dwa łóżka pojedyncze

PŁATNOŚĆ / REZERWACJA

Gwarancję rezerwacji daje ? po uzgodnieniu terminu ? wpłata zadatku: 20 % przewidywanych kosztów na konto:
Witold Kaliński 61 8813 0004 3001 0011 1663 0001

(proszę wpisać dane rezerwującego oraz termin uzgodnionej rezerwacji).


INFORMACJE

W sezonie grzewczym osoby goszczące w domu same palą w piecu (drewno jest przygotowane). Prosimy też o staranne segregowanie śmieci z użyciem dostarczanych przez nas worków (resztki rozkładalne wyrzucamy na kompost). Palenie papierosów możliwe tylko na zewnątrz domu.

Telewizja: brak ? Internet: na miejscu ? Telefon komórkowy: odbiera tu i ówdzie na zewnątrz domu. ? Do dyspozycji zróżnicowany księgozbiór

W przypadku zamiaru przedłużenia (już na miejscu) pobytu ? gdy kolejne dni nie są zarezerwowane ? można uzyskać zniżkę pobytową.

Opinie

Średnia ocena
(0 opinii)
(0)
(0)
(0)
(0)
(0)
Sortuj opinie
Dodaj opinię

Lokalizacja

Zobacz również