Noclegi Rytro

Liczba ofert: 4
Rytro, 537 , Beskid Sądecki
Kategoria: Kwatery Rytro
Dom usytuowany jest na wzgórzu z przepięknym
widokiem na Makowicę w Pasmie Jaworzyny Krynickiej. W ofercie pokoje 2, 3 i 4 osobowe z łazienkami.
Od 140 zł
(0 opinii)
RyterSKI Sp. z o.o.
Rytro, Rytro 302 , Beskid Sądecki
Kategoria: Apartamenty Rytro
Serdecznie zapraszamy do Rytra, gdzie w uroczej
Dolince Wielkiej Roztoki znajduje się Ośrodek Wypoczynkowy RyterSKI. Czeka tu na Państwa oaza spokoju, relaksu i ukojenia
Rytro, Rytro 352 , Beskid Sądecki
Kategoria: Wille Rytro
(7 opinii)
Rytro, 321 , Beskid Sądecki
Kategoria: Kwatery Rytro
Oferujemy Państwu pobyt w urokliwej, górskiej miejscowości,
którą jest Rytro. Do dyspozycji pokoje: 1,2,3,4-osobowe.

O miejscowości Rytro


Rytro to wieś w Polsce, która położona jest w województwie małopolskim i jej nazwę zawdzięcza zamkowi w Rytrze. Według tradycji początek z zapisu w „Księdze uposażeń diecezji krakowskiej” mieli osiedlić się tu niemieccy rycerze, a z tym faktem wiązana jest etymologia nazwy Rytro, która wywozi się od niemieckiego słowa Ritter, czyli rycerz. 


Atrakcje i zabytki w Rytrze: 

- Zamek w Rytrze to ruiny średniowiecznego zamku na wzgórzu koło wsi Rytro i został zbudowany na przełomie XIII i XIV wieku. Zamek składał się z zamku właściwego na szczycie góry, który wzniesiony na planie nieregularnego pięcioboku przez wał ziemny. Wieża, która stoi na czole zamku obwodu obronnego broni swoim masywem domu mieszkalnego w najbardziej bezpiecznym miejscu warowni.

- Gminny Park Ekologiczny

Park został utworzony w celu ochrony unikatowych stanowisk flory i fauny charakterystyczny dla terenów podmokłych w górach w roku 1996. Na szczególną uwagę zasługują dwa gatunki, które występują w tym parku jak endemiczna traszka karpacka i gniewosz plamisty. W parku przez całe lato bardzo łatwo jest zobaczyć zaskrońca zwyczajnego, jaszczurkę i kumaka górskiego oraz wiele innych ciekawych zwierząt. Na terenie wyznaczone są cztery przestanki przyrodnicze, które umożliwiają lepsze poznawanie zbiorowisk roślin i gatunków zwierząt. 

- Spływ Popradem 

Poprad to górska rzeka i jest to jedyna rzeka w Polsce, której zródła znajdują się na południowych stokach Karpat, a mimo to jest zlewiskiem morza Bałtyckiego. Spływ łodziami to zdecydowanie najciekawsza atrakcja regionu i prowadzi ją dwóch fisaków, którzy nią sterują, a ty w tym czasie podziwiasz przepiękne widoki.

- Stary Kamieniołom

To bardzo atrakcyjne miejsce, a jednocześnie dobry przykład środowiska ekotonalnego, który łączy odmiennie środowiska suche i podmokłe . „Stary Kamieniołom” jest miejscem rozmnażania kilku gatunków płazów jak traszki różnego rodzaju czy też ropuchy szarej i wiele innych. Szczeliny w skalnym zboczu są naturalnym miejscem zimowania wszystkich gatunków płazów i gadów. 

- Ablandia Park Linowy

Park linowy to świetna atrakcja dla większych i mniejszych pociech. W parku są trzy tory z różnymi stopniami trudności, baseny z kulkami, ścianki wspinaczkowe i trampoliny oraz wiele innych atrakcji. Myślę, że to fajna, a przede wszystkim aktywna forma rozrywki.

- Wieża widokowa w Woli Kroguleckiej(8km od Rytra)

Wieża widokowa to platforma widokowa w kształcie spiralnym(ślimaka) i znajduję się na otwartej przestrzeni na wzgórzu dzielnica, a jej wysokość wynosi ok. 530m.n.p.m.

Najciekawsze szlaki turystyczne w okolicy Rytra:

- czerwony: Rytro-Kordowiec-Hala Pisana-Radziejowa

-czerwony(główny szlak): Rytro-Schronisko Cyrla-Hala Pisana-Schronisko PTTK na Hali Łabowskiej

-niebieski: Rytro-Wdżary Wyżne-Schronisko PTTK na Przehybie

- żółty: Rytro-dojście do szlaku z Przysietnicy do szlaku na Prehybę