Noclegi Rytro

Liczba ofert: 4

Pokoje Gościnne Adam Kruczek
Rytro, 537, Beskid Sądecki
Kategoria:  Kwatery Rytro
Dom usytuowany jest na wzgórzu z przepięknym+ widokiem na Makowicę w Pasmie Jaworzyny Krynickiej. W ofercie pokoje 2, 3 i 4 osobowe z łazienkami.-
RyterSKI Sp. z o.o.

Od 180 zł

(0 opinii)

RyterSKI Sp. z o.o.
Rytro, Rytro 302, Beskid Sądecki
Kategoria:  Apartamenty Rytro
Serdecznie zapraszamy do Rytra, gdzie w uroczej+ Dolince Wielkiej Roztoki znajduje się Ośrodek Wypoczynkowy RyterSKI. Czeka tu na Państwa oaza spokoju, relaksu i ukojenia-
Willa Rytro, Dom wakacyjny, pokoje z łazienka ...
Rytro, Rytro 352, Beskid Sądecki
Kategoria:  Wille Rytro
+-
GÓRSKA OAZA
GÓRSKA OAZA

(7 opinii)

Rytro, 321, Beskid Sądecki
Kategoria:  Kwatery Rytro
Oferujemy Państwu pobyt w urokliwej, górskiej miejscowości,+ którą jest Rytro. Do dyspozycji pokoje: 1,2,3,4-osobowe.-

O miejscowości Rytro


Rytro to wieś w Polsce, która położona jest w województwie małopolskim i jej nazwę zawdzięcza zamkowi w Rytrze. Według tradycji początek z zapisu w „Księdze uposażeń diecezji krakowskiej” mieli osiedlić się tu niemieccy rycerze, a z tym faktem wiązana jest etymologia nazwy Rytro, która wywozi się od niemieckiego słowa Ritter, czyli rycerz. 


Atrakcje i zabytki w Rytrze: 

- Zamek w Rytrze to ruiny średniowiecznego zamku na wzgórzu koło wsi Rytro i został zbudowany na przełomie XIII i XIV wieku. Zamek składał się z zamku właściwego na szczycie góry, który wzniesiony na planie nieregularnego pięcioboku przez wał ziemny. Wieża, która stoi na czole zamku obwodu obronnego broni swoim masywem domu mieszkalnego w najbardziej bezpiecznym miejscu warowni.

- Gminny Park Ekologiczny

Park został utworzony w celu ochrony unikatowych stanowisk flory i fauny charakterystyczny dla terenów podmokłych w górach w roku 1996. Na szczególną uwagę zasługują dwa gatunki, które występują w tym parku jak endemiczna traszka karpacka i gniewosz plamisty. W parku przez całe lato bardzo łatwo jest zobaczyć zaskrońca zwyczajnego, jaszczurkę i kumaka górskiego oraz wiele innych ciekawych zwierząt. Na terenie wyznaczone są cztery przestanki przyrodnicze, które umożliwiają lepsze poznawanie zbiorowisk roślin i gatunków zwierząt. 

- Spływ Popradem 

Poprad to górska rzeka i jest to jedyna rzeka w Polsce, której zródła znajdują się na południowych stokach Karpat, a mimo to jest zlewiskiem morza Bałtyckiego. Spływ łodziami to zdecydowanie najciekawsza atrakcja regionu i prowadzi ją dwóch fisaków, którzy nią sterują, a ty w tym czasie podziwiasz przepiękne widoki.

- Stary Kamieniołom

To bardzo atrakcyjne miejsce, a jednocześnie dobry przykład środowiska ekotonalnego, który łączy odmiennie środowiska suche i podmokłe . „Stary Kamieniołom” jest miejscem rozmnażania kilku gatunków płazów jak traszki różnego rodzaju czy też ropuchy szarej i wiele innych. Szczeliny w skalnym zboczu są naturalnym miejscem zimowania wszystkich gatunków płazów i gadów. 

- Ablandia Park Linowy

Park linowy to świetna atrakcja dla większych i mniejszych pociech. W parku są trzy tory z różnymi stopniami trudności, baseny z kulkami, ścianki wspinaczkowe i trampoliny oraz wiele innych atrakcji. Myślę, że to fajna, a przede wszystkim aktywna forma rozrywki.

- Wieża widokowa w Woli Kroguleckiej(8km od Rytra)

Wieża widokowa to platforma widokowa w kształcie spiralnym(ślimaka) i znajduję się na otwartej przestrzeni na wzgórzu dzielnica, a jej wysokość wynosi ok. 530m.n.p.m.

Najciekawsze szlaki turystyczne w okolicy Rytra:

- czerwony: Rytro-Kordowiec-Hala Pisana-Radziejowa

-czerwony(główny szlak): Rytro-Schronisko Cyrla-Hala Pisana-Schronisko PTTK na Hali Łabowskiej

-niebieski: Rytro-Wdżary Wyżne-Schronisko PTTK na Przehybie

- żółty: Rytro-dojście do szlaku z Przysietnicy do szlaku na Prehybę

Agroturystyka Rytro Pensjonaty Rytro Hotele Rytro Camping Rytro Apartamenty Rytro Ośrodki wypoczynkowe Rytro Kwatery Rytro Domki Rytro Hostele Rytro Motele Rytro SPA Rytro Uzdrowiska Rytro Schroniska Rytro Stancje Rytro Internaty Rytro Zajazd Rytro Wille Rytro Noclegi pracownicze Rytro Pola namiotowe Rytro Pokoje gościnne Rytro Ośrodki wczasowe Rytro