Biały Domek w Zwierzyniu

Od 30 zł

Zwierzyń 1B
38-623 Uherce Mineralne
Bieszczady
zobacz na mapie

Opis

Zapraszamy w Bieszczady do letniskowej miejscowości leżącej nad Sanem w pobliżu zalewów: Myczkowieckiego i Solińskiego. Położenie miejscowości umożliwia całoroczny wypoczynek. Przyrodnicze i krajoznawcze atrakcje okolicy (m.in. rezerwaty przyrody, cudowne źródełko) można poznawać uprawiając turystykę pieszą i rowerową, dzięki oznakowanym trasom i ścieżkom. Wędkarze znajdą tu jedno z najlepszych łowisk pstrąga i lipienia w Europie.  Dysponujemy 9 miejscami noclegowymi w przestronnych pokojach 2 i 3-os. z łazienkami i balkonami, Wi-Fi, aneks kuchenny, osobne wejście, parking, miejsce do grillowania i rozpalenia ogniska. Do dyspozycji gości także biblioteczka, bogato wyposażona w książki o przeszłości i teraźniejszości Bieszczadów. Zapewniamy miłą atmosferę, a na życzenie
czytaj więcej

Zapraszamy w Bieszczady do letniskowej miejscowości leżącej nad Sanem w pobliżu zalewów: Myczkowieckiego i Solińskiego. Położenie miejscowości umożliwia całoroczny wypoczynek. Przyrodnicze i krajoznawcze atrakcje okolicy (m.in. rezerwaty przyrody, cudowne źródełko) można poznawać uprawiając turystykę pieszą i rowerową, dzięki oznakowanym trasom i ścieżkom. Wędkarze znajdą tu jedno z najlepszych łowisk pstrąga i lipienia w Europie. 

Dysponujemy 9 miejscami noclegowymi w przestronnych pokojach 2 i 3-os. z łazienkami i balkonami, Wi-Fi, aneks kuchenny, osobne wejście, parking, miejsce do grillowania i rozpalenia ogniska. Do dyspozycji gości także biblioteczka, bogato wyposażona w książki o przeszłości i teraźniejszości Bieszczadów. Zapewniamy miłą atmosferę, a na życzenie przewodnictwo wędkarskie i w czasie grzybobrania.

Miłośnicy turystyki konnej mogą wypożyczyć wierzchowce we wsi bądź w sąsiedzkim ośrodku „Caritasu”, gdzie znajdują się również udostępnione do zwiedzania Ogrody Biblijne, Mini ZOO oraz park miniatur posiadający w swoich zbiorach modele cerkwi i kościołów drewnianych z pogranicza polsko-słowacko-ukraińskiego. Na jego terenie znajduje się także Centrum Promocji Natura 2000 z ekspozycją zwierząt z bieszczadzkich lasów. Zwierzyń jest doskonałą bazą wypadową dla żeglarzy (Solina ~ 10 km), narciarzy (stacje Weremień ~ 5 km, Laworta i Gromadzyń w Ustrzykach Dolnych ~ 15km). Jesienią okoliczne lasy zapraszają na grzybobranie.

2 km od Zwierzynia w Uhercach Mineralnych znajduje się wypożyczalnia drezyn rowerowych. Bieszczadzkie Drezyny Rowerowe to przedsięwzięcie, łączące turystykę i zamiłowanie do tradycji kolejarskiej. Trasa po której poruszają się drezyny to fragment jednej z najpiękniejszych tras kolejowych w Polsce liczącej ponad 140 lat! Jej uroki można podziwiać przemierzając ten odcinek drezynami rowerowymi, napędzanymi - tak jak w rowerze - siłą własnych mięśni nóg.

Coraz więcej gości jest zainteresowanych poznawaniem przeszłości regionu, spuścizną po przodkach. Z szerokiej gamy atrakcji kulturowych polecamy przede wszystkim sanocki skansen, który stał się niewątpliwie jedną z największych placówek tego typu w naszym kraju, corocznie odwiedza go ok. 100 000 gości. Muzeum Budownictwa Ludowego to 38 ha pokryte wieloma wspaniałościami, wspomnę tylko o rynku galicyjskim, 5 sektorach etnograficznych, dworze, sektorze wydobycia ropy naftowej. Spacerując po tym jedynym w swoim rodzaju muzeum wsi, można połączyć walory poznawczo-naukowe z prawdziwym relaksem i wypoczynkiem na łonie karpackiej przyrody, zachwycającej pięknem o każdej porze roku. W sezonie letnim to muzeum tętni życiem, szczególnie rynek galicyjski pełen pracowni rzemieślniczych, straganów, wystaw.

Warto wspomnieć także o drugiej sanockiej atrakcji czyli Muzeum Historycznym z przepiękną kolekcją ikon i ceramiki pokuckiej oraz największą na świecie – liczącą ok. 600 prac – ekspozycją Zdzisława Beksińskiego. Wystawa prezentuje bogatą i różnorodną twórczość jednego z najciekawszych i najbardziej intrygujących artystów współczesnych.

Są też mniejsze placówki m.in. Muzeum Kultury Bojków w Myczkowie koło Polańczyka, Muzeum Historii Bieszczad w Czarnej, Muzeum Przyrodniczo-Łowieckie w Nowosiółkach a także Muzeum Kultury Wsi i Młynarstwa w Ustrzykach Dolnych.

 

zwiń

Udogodnienia

Cennik

Cena noclegu 30-40 zł cena zależna od ilości osób, długości pobytu oraz sezonu.

Rezerwacji pobytu prosimy dokonywać telefonicznie.

 

Opinie

Średnia ocena
(0 opinii)
(0)
(0)
(0)
(0)
(0)
Sortuj opinie
Dodaj opinię

Lokalizacja

Zobacz również