Szczyrk zimowa oferta - świetne miejsce dla rodzin z dziećmi

Szczyrk zimowa oferta - świetne miejsce dla rodzin z dziećmi w miejscowości Szczyrk

Opis

Szczyrk razem z Wisłą, Ustroniem, Brenną i Istebną tworzą tak zwaną Beskidzką Piątkę promującą walory Beskidu Śląskiego. Posiada on fantastyczne położenie w dolinie Żylicy, pomiędzy szczytami z jednej strony wznosi się Skrzyczne, z drugiej zaś widoczny jest Klimczok. Miejscowość ta popularna jest na wyjazdy latem ale również zimą. Kiedy spadnie biały puch ożywają otaczające miasto ośrodki narciarskie posiadające wyciągi i trasy zjazdowe o różnym stopniu trudności. Wiele z nich przeznaczonych jest dla rodzin, gdzie niektórzy są początkujący, a inni chcą szlifować swoje umiejętności W tym okresie miejscowość staje się dość popularna dlatego warto nocleg w Szczyrku zarezerwować wcześniej. Miasto posiada bardzo dobrze rozbudowaną bazę noclegową, można tam znaleźć kwatery w różnych cenach oraz standardzie, od pokoi do wynajęcia, apartamentów w domki.

W mieście nie tylko można się udać na stok ale również spędzić czas na spacerach po ścieżkach do tego wyznaczonych ii następnie udać się do jednej z miejscowych restauracji serwujących pyszne i regionalne potrawy, gdzie menu dostosowane jest również dla dzieci.


Ośrodki narciarskie w okolicy:

Szczyrk Mountain Resort jest jednym z największych ośrodków narciarskich w Polsce, zlokalizowany jest on na zboczach szczytów Małe Skrzyczne i Wierch Pośredni. W skład ośrodka wchodzi łącznie 5 wyciągów, wśród nich znajduje się gondola 10-osobowa, trzy krzesła 6-osobowe oraz 1 talerzyk. Znajduje się tam 18 tras o łącznej długości około 25 km, wśród nich wyróżnia się trasy oznaczone kolorem niebieskim, czerwonym i czarnym. Przeznaczone są zarówno dla początkujących jak i zaawansowanych narciarzy bądź snowboardzistów. Dodatkowo na terenie ośrodka funkcjonują punkty gastronomiczne serwujące ciepłe i zimne napoje oraz smaczne posiłki.

Adres: Salmopolska 53b, 43-370 Szczyrk


Ośrodek Narciarski Beskid Sport Arena to stacja umiejscowiona na północno-wschodnim zboczu Beskidu. W skład kompleksu wchodzi: 6-osobowa kolej krzesełkowa „Beskid” („KL”), wyprzęgana, o długości 750 m, dwa krótkie wyciągi talerzykowe: „Sportowy” („WN1”, wyprzęgany, o długości 270 m i „Widokowy” („WN2”, niewyprzęgany, o długości 200 m). Do dyspozycji są tutaj 4 trasy zjazdowe o łącznej długości około 3,2 km. Są one przeznaczone dla miłośników białego szaleństwa zarówno tych początkujących jak i bardziej zaawansowanych. Na miejscu funkcjonuje szkółka narciarska i snowboardowa z licencją SITN PZN i SITS, wypożyczalnia sprzętu narciarskiego i snowboardowego, a także serwis sprzętu narciarskiego i snowboardowego, zimowy plac zabaw dla dzieci oraz punkt gastronomiczny.

Adres: Grzybowa 1, 43-370 Szczyrk


Ośrodek Narciarski COS OPO to Ośrodek Narciarski Centralnego Ośrodka Sportu – Ośrodka Przygotowań Olimpijskich w Szczyrku. Umiejscowiony jest on na północnym zboczu Skrzycznego. Ośrodek dysponuje 4 wyciągami w tym: kolej krzesełkowa (dwa odcinki: dolny i górny), wyciąg talerzykowy „Doliny II” o długości 540 m oraz 2-osobowy wyciąg orczykowy „Doliny III” o długości 1152 m. Ośrodek dysponuje trasami zjazdowymi o różnym stopniu trudności dla mniej lub bardziej doświadczonych miłośników białego szaleństwa, w tym takie z homologacją FIS. Znajdują się tam również narciarskie trasy biegowe o długości 2,5 km, 3,0 km, 5,0 km i 7,5 km wyposażone również w strzelnicę biathlonową. Ponadto funkcjonuje tutaj szkoła narciarska, wypożyczalnia i serwisowania sprzętu narciarskiego, punkty gastronomiczne a także liczne kioski z lokalnymi wyrobami.

Adres: ul. Myśliwska 45, 43-370 Szczyrk


Ośrodek Narciarski „Biały Krzyż” to bardzo malowniczo położony ośrodek na Przełęczy Salmopolskiej. Do dyspozycji narciarzy w ośrodku znajdują się 2 wyciągi: wyciąg orczykowy „Biały Krzyż” (długość trasy wynosi ok. 300 m), wyciąg talerzykowy „Bartuś” (długość trasy wynosi ok. 200 m). Trasy zjazdowe są przeznaczone dla osób rozpoczynających przygodę z nartami czy snowboardem, jak i tych którzy już jeżdżą. Dodatkowo na terenie znajduje się wypożyczalnia sprzętu narciarskiego, szkółka z wykwalifikowanymi instruktorami oraz punkty gastronomiczne.

Adres: Grabowa BN, 43-370 Szczyrk


Wyciąg narciarski Kaimówka to stacja narciarska z bezpiecznymi i łatwymi trasami przeznaczonymi dla rodzin z dziećmi. Na terenie ośrodka można skorzystać z pomocy wykwalifikowanych instruktorów ze szkółki narciarskiej, wypożyczalni sprzętu narciarskiego i snowboardowego, a także punktów gastronomicznych.

Adres: Leszczynowa 10, 43-370 Szczyrk


Wyciągi Skrzat i Krasnal w Szczyrku to idealne wyciągi dla początkujących i dzieci dopiero uczących się jazdy, ale też dla tych chcących podszkolić się. Zlokalizowany jest tam łagodny 200 metrowy stok. Na miejscu znajduje się szkółka narciarska z wykwalifikowanymi instruktorami oraz wypożyczalnia sprzętu narciarskiego.

Adres: Narciarska, 43-370 Szczyrk


Inne atrakcje Szczyrku:

  • Kolej linowa Skrzyczne

  • Beskidzka Galeria Sztuki – Bator Art. Galery

  • Pływalnia COS Szczyrk

  • Aquapark Leśna

  • Kompleks skoczni narciarskich Skalite ul. Plażowa 8

  • Deptak nad Żylicą

  • Escape Room – Chata Tajemnic ul. Beskidzka 99

  • Tężnia Solankowa w Centralnym Ośrodku Sportu ul. Plażowa 8

Podstawowe informacje
Lokalizacja
Szczyrk, Szczyrk zimowa oferta - świetne miejsce dla rodzin z dziećmi
Kiedy
24 listopad, 2022
O której
Wstęp
Płatny
Karpacz zimą - odkryj piękno Karkonoszy
Karpacz
02 grudzień, 2022
Karpacz bardzo chętnie wybierany jest jako kierunek na zimowe ferie oraz wypoczynek. Noclegi w Karpaczu
Bieszczady zimą, czyli jak aktywnie spędzić czas
Ustrzyki Dolne
02 grudzień, 2022
Bieszczady to grupa dwóch pasm górskich należących do łańcucha Karpat. Na terenie naszego kraju znajdują
Zakopane najpopularniejsze na Święta Bożego Narodzenia
Zakopane
02 grudzień, 2022
Coraz bardziej popularnym sposobem na spędzenie Świąt Bożego Narodzenia staje się wyjazd. Wtedy prawdziwie można