Noclegi Jaworzynka

Liczba ofert: 4
Od 200 zł
(3 opinii)
Domek z widokiem na relaks...
Jaworzynka, 1011 , Beskid Śląski
Kategoria: Kwatery Jaworzynka
Domek z widokiem na relaks to miejsce
którego szukasz...
Od 100 zł
(0 opinii)
Dom Wczasowy Olza
Jaworzynka, 471 , Beskid Śląski
Kategoria: Kwatery Jaworzynka
Noclegi w Jaworzynce w Domu Wczasowym Olza
to oferta skierowana zarówno do turystów indywidualnych, ale także do zorganizowanych grup dzieci, młodzieży, dorosłych i rodzin.
Od 1400 zł
(0 opinii)
Villa Panorama - Szklany Dom
Jaworzynka, 1021 , Beskid Śląski
Kategoria: Wille Jaworzynka
Villa Panorama – Szklany Dom to luksusowy,
nowoczesny dom z malowniczym widokiem na góry. Doskonale nadaje się do odpoczynku, zjazdów okazjonalnych, spotkań integracyjnych i
Od 300 zł
(0 opinii)
Chatka 100latka
Jaworzynka, 218 , Beskid Śląski
Kategoria: Domki Jaworzynka
Zapraszamy do Beskidu Śląskiego na wypoczynek w
ciszy i spokoju, z dala od miejskiego zgiełku. Chatka 100latka jest położona tylko kilka kilometrów od centrum

O miejscowości Jaworzynka

Jaworzynka noclegi świetna baza noclegowa do zwiedzania Beskidów

Jaworzynka to piękna miejscowość turystyczna w południowych krańcach Beskidu Śląskiego, obok Istebnej i Koniakowa, z którymi tworzy popularną Beskidzką Trójwieś. Leży w dolinach rzek Beskidu Śląskiego - Krężelki i Czadeczki.

Jaworzynka żywo kultywuje  tradycje i zwyczaje góralskie. Do dzisiaj można spotkać nie tylko osoby starsze, ale i dzieci w tradycyjny ludowych strojach.

Trójstyk w Jaworzynce

W Jaworzynce znajduje się słynny Trójstyk, czyli miejsce, w którym spotykają się granice trzech państw - Polski, Czech i Słowacji.

W 2007 roku Trójstyk zyskał odnowiony.  Znajdują się tu trzy grafitowe obeliski, które łączy drewniany mostek. Po słowackiej i czeskiej stronie powstały drewniane wiaty dla turystów.

Co warto zobaczyć wybierając noclegi Jaworzynka?

Jedną z atrakcji Jaworzynki jest  izba regionalna „Muzeum na Grapie”, gdzie można podziwiać lokalne wyroby rękodzielnicze oraz zapoznać się z historią i zwyczajami dawnych górali śląskich. Warto zobaczyć również kościół Świętych Apostołów Piotra i Pawła z XX w. Wybierając noclegi w Jaworzynce można również wybrać się do  Istebną i Koniakowo. Bardzo blisko Koniakowa, w przysiółku Jaworzynki o nazwie Czadeczka, działają Bank Genów Świerka oraz Muzeum Świerka.

Jaworzynka trasy turystyczne

– Dzwonkówka – Jaworzynka (szlak żółty),

– Przeł. Krzyżowa – Kopciowa (szlak żółty),

– Tylmanowa – Jaworzynka (szlak żółty).

– Łącko – Jaworzynka (szlak żółty),

Przez Jaworzynkę przechodzi również  zielona trasa rowerowa nr 253 (Istebna – Jaworzynka – Koniaków) licząca na długość ok. 28 km.

Jaworzynka - najczęściej zadawane pytania

Co warto zwiedzić w Jaworzynce?

Najpopularniejsze atrakcje w Jaworzynce to Trójstyk, Na Grapie. Muzeum Regionalne, Muzeum Świerka i Woliera Pokazowa Głuszców, Sołowy Wierch, Chata Kawuloka, Ochodzita, Centrum Pasterskie w Koniakowie, Chata na Szańcach, Szus - wyciąg narciarski,.

Najpopularniejsze noclegi w Jaworzynce to agroturystyka, domki do wynajęcia, apartamenty, pokoje gościnne, kwatery prywatne, pokoje do wynajęcia oraz noclegi z wyżywieniem.

 Wybierając się do Jaworzynki z rodziną warto wybrać domki, gospodarstwa agroturystyczne, apartamenty, pokoje gościnne, pensjonaty, noclegi z wyżywieniem, blisko wyciągu oraz noclegi z atrakcjami dla dzieci. 

W Jaworzynce jest kilka miejsc, gdzie można zjeść. Warto wybrać: Gospoda Na Gróniu, Halny - Pensjonat Jaworzynka, Bukova Restauracja z klimatem, Słodki Gróniciek - lody, gofry, granity, kawa