Noclegi Jaworzynka

Liczba ofert: 4

Domek z widokiem na relaks...

Od 200 zł

(5 opinii)

Domek z widokiem na relaks...
Jaworzynka, 1011, Beskid Śląski
Kategoria:  Kwatery Jaworzynka
Domek z widokiem na relaks to miejsce+ którego szukasz...-
Dom Wczasowy Olza

Od 100 zł

(0 opinii)

Dom Wczasowy Olza
Jaworzynka, 471, Beskid Śląski
Kategoria:  Kwatery Jaworzynka
Noclegi w Jaworzynce w Domu Wczasowym Olza+ to oferta skierowana zarówno do turystów indywidualnych, ale także do zorganizowanych grup dzieci, młodzieży, dorosłych i rodzin.-
Chatka 100latka

Od 300 zł

(0 opinii)

Chatka 100latka
Jaworzynka, 218, Beskid Śląski
Kategoria:  Domki Jaworzynka
Zapraszamy do Beskidu Śląskiego na wypoczynek w+ ciszy i spokoju, z dala od miejskiego zgiełku. Chatka 100latka jest położona tylko kilka kilometrów od centrum-
Villa Panorama - Szklany Dom

Od 1400 zł

(0 opinii)

Villa Panorama - Szklany Dom
Jaworzynka, 1021, Beskid Śląski
Kategoria:  Wille Jaworzynka
Villa Panorama – Szklany Dom to luksusowy,+ nowoczesny dom z malowniczym widokiem na góry. Doskonale nadaje się do odpoczynku, zjazdów okazjonalnych, spotkań integracyjnych i-

O miejscowości Jaworzynka

Jaworzynka noclegi świetna baza noclegowa do zwiedzania Beskidów

Jaworzynka to piękna miejscowość turystyczna w południowych krańcach Beskidu Śląskiego, obok Istebnej i Koniakowa, z którymi tworzy popularną Beskidzką Trójwieś. Leży w dolinach rzek Beskidu Śląskiego - Krężelki i Czadeczki.

Jaworzynka żywo kultywuje  tradycje i zwyczaje góralskie. Do dzisiaj można spotkać nie tylko osoby starsze, ale i dzieci w tradycyjny ludowych strojach.

Trójstyk w Jaworzynce

W Jaworzynce znajduje się słynny Trójstyk, czyli miejsce, w którym spotykają się granice trzech państw - Polski, Czech i Słowacji.

W 2007 roku Trójstyk zyskał odnowiony.  Znajdują się tu trzy grafitowe obeliski, które łączy drewniany mostek. Po słowackiej i czeskiej stronie powstały drewniane wiaty dla turystów.

Co warto zobaczyć wybierając noclegi Jaworzynka?

Jedną z atrakcji Jaworzynki jest  izba regionalna „Muzeum na Grapie”, gdzie można podziwiać lokalne wyroby rękodzielnicze oraz zapoznać się z historią i zwyczajami dawnych górali śląskich. Warto zobaczyć również kościół Świętych Apostołów Piotra i Pawła z XX w. Wybierając noclegi w Jaworzynce można również wybrać się do  Istebną i Koniakowo. Bardzo blisko Koniakowa, w przysiółku Jaworzynki o nazwie Czadeczka, działają Bank Genów Świerka oraz Muzeum Świerka.

Jaworzynka trasy turystyczne

– Dzwonkówka – Jaworzynka (szlak żółty),

– Przeł. Krzyżowa – Kopciowa (szlak żółty),

– Tylmanowa – Jaworzynka (szlak żółty).

– Łącko – Jaworzynka (szlak żółty),

Przez Jaworzynkę przechodzi również  zielona trasa rowerowa nr 253 (Istebna – Jaworzynka – Koniaków) licząca na długość ok. 28 km.

Agroturystyka Jaworzynka Pensjonaty Jaworzynka Hotele Jaworzynka Camping Jaworzynka Apartamenty Jaworzynka Ośrodki wypoczynkowe Jaworzynka Kwatery Jaworzynka Domki Jaworzynka Hostele Jaworzynka Motele Jaworzynka SPA Jaworzynka Uzdrowiska Jaworzynka Schroniska Jaworzynka Stancje Jaworzynka Internaty Jaworzynka Zajazd Jaworzynka Wille Jaworzynka Noclegi pracownicze Jaworzynka Pola namiotowe Jaworzynka Pokoje gościnne Jaworzynka Ośrodki wczasowe Jaworzynka Kategoria testowa Jaworzynka Domy do wynajęcia Jaworzynka

Jaworzynka - najczęściej zadawane pytania

Co warto zwiedzić w Jaworzynce?

Najpopularniejsze atrakcje w Jaworzynce to Trójstyk, Na Grapie. Muzeum Regionalne, Muzeum Świerka i Woliera Pokazowa Głuszców, Sołowy Wierch, Chata Kawuloka, Ochodzita, Centrum Pasterskie w Koniakowie, Chata na Szańcach, Szus - wyciąg narciarski,.

Jakie są najpopularniejsze noclegi w Jaworzynce?

Najpopularniejsze noclegi w Jaworzynce to agroturystyka, domki do wynajęcia, apartamenty, pokoje gościnne, kwatery prywatne, pokoje do wynajęcia oraz noclegi z wyżywieniem.

Jaki nocleg wybrać w Jaworzynce z dziećmi?

 Wybierając się do Jaworzynki z rodziną warto wybrać domki, gospodarstwa agroturystyczne, apartamenty, pokoje gościnne, pensjonaty, noclegi z wyżywieniem, blisko wyciągu oraz noclegi z atrakcjami dla dzieci. 

Gdzie można zjeść w Jaworzynce?

W Jaworzynce jest kilka miejsc, gdzie można zjeść. Warto wybrać: Gospoda Na Gróniu, Halny - Pensjonat Jaworzynka, Bukova Restauracja z klimatem, Słodki Gróniciek - lody, gofry, granity, kawa