Noclegi Nowy Targ

Liczba ofert: 3
Nowy Targ, Kowaniec 141B , Gorce
Kategoria: Wille Nowy Targ
Willa Biała Magnolia to piękny, przestronny dom
o powierzchni 200m2, oferujemy 4 komfortowe sypialnie z wygodnymi łóżkami z wyjściem na przestronne balkony. 3 łazienki
Od 35 zł
(0 opinii)
Agroturystyka AgroGold pokoje noclegi weekend
Rabka-Zdrój, 85a , Gorce
Kategoria: Agroturystyka Rabka-Zdrój
Agroturystyka AgroGold to doskonałe miejsce dla wszystkich
tych, którzy pragną odpocząć od codzienności
Od 35 zł
(0 opinii)
WOLNE POKOJE MATUSZEK - wypoczynek w Gorcach
Nowy Targ, Obidowa 66 A , Gorce
Kategoria: Agroturystyka Nowy Targ
MATUSZEK oferuje wspaniały wypoczynek w małej, cichej
i spokojnej miejscowości turystycznej Obidowa, położonej w kotlinie Gorc

O miejscowości Nowy Targ


Nowy Targ to miasto w województwie małopolskim i jest głównym ośrodkiem handlowym, komunikacyjnym i przemysłowym Podhala. Miasto jest ważne jako ośrodek handlowy, który znajduje się blisko granicy z Węgrami i otrzymał od królów wiele przywilejów. Dzięki tym przywilejom mógł rozwijać się handel i rzemiosło.

Zabytki i atrakcje:

-Kościół pod wezwaniem św. Anny to drewniana budowla wzniesiona na stromej skarpie na terenie cmentarza. Świątynia posiada dach jednokalenicowy, który pokryty jest gontem, a na dachu znajduję się sześciokątna wieżyczka na sygnaturę. Chór muzyczny jest podparty dwoma słupami i posiada wybrzuszony parapet w środkowej części.

- Ratusz i Rynek

Nowy Targ jest miastem handlowym dlatego też ma duży rynek, którego powierzchnia zajmuje 1,ha. Obecnie na rynku można ujrzeć zabytkowe kamienice mieszczańskie, a wcześniej odbywały się na nim jarmarki, na które tłumy kupców się zjeżdżało oraz ludność z całego Podhala.

Warto również odwiedzić Kościół Najświętszego Serca Pana Jezusa ponieważ jest to największa świątynia na Podhalu, który został wykonany w pińczowskim marmurze przez krakowskiego rzeźbiarza Mieczysława Stobierskiego.

-Muzeum Podhalańskie im. Czesława Pajerskiego to muzeum położone w Nowym targu, a jej patronem jest Czesław Pajerski. Aktualnie na zbiory muzeum składają się ekspozycje związane z historią Nowego Targu oraz funkcjonującego rzemiosła. Muzeum jest obiektem czynnym całorocznie, a jest warty odwiedzenia.

-Rezerwat przyrody Bór na Czerwonym to torfowiskowy rezerwat przyrody, który zajmuję powierzchnię 114,66ha i wokół rezerwatu utworzono otulinę o powierzchni 68,40ha. Natomiast cały obszar objęty jest ochroną czynną. Rezerwat ten jest jednym z najstarszych rezerwatów i został on ustawiony decyzją Rady Miasta Nowego Targu w roku 1925. 

Szlaki turystyczne:

Mamy jeden szlak żółty aż 5 zielonych, 4 niebieskie, 4 czarne i 3 czerwone.