Noclegi Jastrzębie-Zdrój

Liczba ofert: 0

O miejscowości Jastrzębie-Zdrój

Noclegi Jastrzębie-Zdrój

Jastrzębie-Zdrój to miasto leżące w województwie śląskim, zaraz przy granicy z Republiką Czeską. Pierwsza pisemna wzmianka dotycząca terenów, na których dziś położone jest miasto , pochodzi z XIII wieku, a dokładnie z roku 1293. Wówczas ziemie te należały do księstwa opolsko- raciborskiego. W dokumentach pojawia się Bzie , jako Byze. Rozwój miejscowości nastąpił po odkryciu solanki jodowo-bromowej podczas wierceń w 1859 r.

W 1961 r. został otwarty Dom Zdrojowy zlokalizowany w Parku w dzielnicy Zdrój. Niestety w 1994 roku zakończono działalność uzdrowiskową , ze względu na prowadzoną działalność górniczą, która doprowadziła do zaniku źródeł. Rozbudowa przemysłu węglowego przyśpieszyła nadanie Jastrzębiu praw miejskich, co miało miejsce w 1963 roku.

Jastrzębie-Zdrój kwatery prywatne

Dziś miasto może pochwalić się wieloma cennymi zabytkami.Będąc już w mieście na pewno warto udać się do Parku Zdrojowego, który został założony wraz z powstaniem obiektów sanatoryjnych. Świetnie miejsce do odpoczynku , spacerowania. W Parku można podziwiać Łazienki , budynek z 1865 roku, oraz Łazienki zwane Nowymi , obiekt wzniesiony w 1912 roku, usytuowany w środkowej części Parku Zdrojowego. Spacerując nie można pominąć pijalni wód , wzniesionej w 1861 roku. Cennym obiektem, wartym zwiedzenia jest z całą pewnością dwór obronny w Bziu, który pochodzi z 1636 roku . Jak sama nazwa wskazuje służył do celów obronnych .Uwagę przykuwa jego styl późnobarokowy.

Jastrzębie-Zdrój noclegi

Ciekawym obiektem jest hotel, a dawniej Pałac Boryni, który został wybudowany w II połowie XVIII wieku. Obiekt w stylu klasycystycznym , któremu dodaje uroku, położenie na wzniesieniu.  Z obiektów sakralnych warto wspomnieć o zabytkowym, drewnianym kościele św. Barbary i Józefa. Obiekt został wzniesiony w XVII wieku w miejscowości Wodzisławia-Jedłownika , a następnie przeniesiony do Jastrzębia-Zdroju. Jest to najstarszy obiekt w mieście. Pokrótce warto wspomnieć o kilku cennych zabytkach które warto zobaczyć : Willa Opolanka ( pensjonat), Sanktuarium Opatrzności Bożej ( wzniesiony w XIX wieku, styl barokowo-klasycystyczny) , Dom Zdrojowy (mieszczący się na ul. Witczaka 5). Nocleg w Jastrzębiu-Zdrój , łatwo znaleźć , ponieważ dobrze jest rozwinięta tu baza noclegowa.