Noclegi we Włodawie
Włodawa to malownicze miasto, które zajmuje północno-wschodnią część województwa lubelskiego, od wschodu przylega do granicy z Białorusią a linią graniczną jest rzeka Bug. Historia miasta sięga XIII wieku, wówczas miejscowość wchodziła w skład grodów księstwa halicko-wołyńskiego. Za czasów panowania Kazimierza Wielkiego, Ludwika Węgierskiego, Władysława Jagiełły ukształtowała się przebiegająca na południe od Włodawy granica pomiędzy Wielkim Księstwem Litewskim i Koroną Królestwa Polskiego.
Dziś Włodawa to miasto kultur polsko-rusko-żydowskich. Z całą pewnością jest tu co podziwiać, ponieważ zachowało się wiele cennych zabytków sakralnych. Warto również wspomnieć, że we wrześniu odbywa się Festiwal Trzech Kultur, w ramach którego organizowane są koncerty, wystawy, konferencje i warsztaty. Powracając do zabytków sakralnych warto zacząć od kościoła pw. św. Ludwika z połowy XVIII wieku, który mieści się na ulicy Klasztornej 7. Ta piękna budowla w stylu barokowym zaprojektowana została przez włoskiego architekta Paola Antonia Fontanę. Kolejna cenną perełką jest cerkiew narodzenia Najświętszej Maryi panny, która została ufundowana przez Augusta Zamoyskiego. Jej bizantyjsko-rosyjski styl przykuwa uwagę niejednego przyjezdnego. Wewnątrz można podziwiać piękny zabytkowy ikonostas. Warto jeszcze wspomnieć o Wielkiej Synagodze mieszczącej się na ul. Czerwonego Krzyża. W tej świątyni pochodzącej z XVIII wieku obecnie funkcjonuje Muzeum Pojezierza Łęczyńsko-Włodawskiego poświęcone kulturze i historii włodawskich Żydów. Cenny zabytek to również Kolumna toksańska z 1766 roku, która znajduje się w zachodniej części miasta, pośrodku promienistego skrzyżowania ul. 1000-lecia PP, ul. Kraszewskiego i ul. Jana Pawła II. Otoczono ją ogrodzeniem z płytami powstałymi ku czci żołnierzy austriackich i niemieckich poległych w 1915 roku.
Noclegi Włodawa
Jest jeszcze wiele cennych zabytków, których nie sposób wymienić wszystkich. Dla wczasowiczów, którzy chcieliby odpocząć choć na chwile na łonie natury, poleca się pobliską miejscowość Okuniki, gdzie znajduje się jezioro Białe. Miłośnicy ciszy i spokoju oraz swobodnego wędkowania i żeglowania wybierają się tu wiosną lub wczesną jesienią . Dobrze rozwinięta baza noclegowa przyciąga nad jezioro w okresie letnim. Z całą pewnością atrakcją tu jest piaszczysta plaża, a przy brzegu można wypożyczyć rowerek wodny. W okolicy znajdują się również inne jeziora takie jak Lipiniec, Święte, Czarne i Glinki.
Z ciekawych szlaków turystycznych można śmiało polecić Centralny Szlak Pojezierza Łęczyńsko-Włodawskiego z Włodawy do Urszulina, który prowadzi przez: Okuninkę, Hańsk, Krowie Bagno, Poleski PN, Sosnowicę, Załucze Stare. Niedaleko znajduje się Jezioro Uściwierz, którego brzeg południowy jest dostępny dla turystów wraz z plażą.