Noclegi Bałtów

Liczba ofert: 12

Zacisze Bałtów
Zacisze Bałtów

(2 opinii)

Wólka Bałtowska, 73C, Góry Świętokrzyskie
Kategoria:  Domki Wólka Bałtowska
Planujesz wypocząć z dala od miejskiego zgiełku,+ naładować baterie lub po prostu aktywnie spędzić czas w gronie najbliższych? Wybierz noclegi w Zaciszu Bałtów dostępne-
Wczasy z dziećmi w Magicznym Zakątku w Bałtow ...
Wólka Bałtowska, 73, Góry Świętokrzyskie
Kategoria:  Domki Wólka Bałtowska
Odwiedź Góry Świętokrzyskie i zatrzymaj się w+ Magicznym Zakątku! Zapewniamy noclegi w Bałtowie w komfortowych domkach całorocznych, doskonale wyposażonych, ogrzewanych, klimatyzowanych.-
Agroturystyka Rumcajsówka
Pętkowice, 15, Góry Świętokrzyskie
Kategoria:  Agroturystyka Pętkowice
Nasza agroturystyka to idealne miejsce dla osób+ poszukujących spokoju i bliskości z naturą, a zarazem pragnących aktywnie spędzić czas.-
Świetlikowe Wzgórze
Świetlikowe Wzgórze

(0 opinii)

Bałtów, 89, Góry Świętokrzyskie
Kategoria:  Agroturystyka Bałtów
Świetlikowe Wzgórze położone jest w cichym i+ urokliwym zakątku Bałtowa – w otoczeniu rezerwatu Stróźniak. U nas zregenerujesz siły gdyż jest to doskonałe miejsce-
Domek na Zarzeczu

Od 100 zł

(0 opinii)

Domek na Zarzeczu
Bałtów, 171, Góry Świętokrzyskie
Kategoria:  Agroturystyka Bałtów
Zapraszam do Domku na Zarzeczu, który znajduje+ się w centrum Bałtowskiego Kompleksu Turystycznego (obok Jurajskiego Parku, Krainy Koni, Parku Rozrywki, Zwierzyńca, Wioski Czarownic i-
Słoneczna Dolina
Słoneczna Dolina

(0 opinii)

Wólka Bałtowska, 38B, Góry Świętokrzyskie
Kategoria:  Agroturystyka Wólka Bałtowska
Słoneczna Dolina to gospodarstwo agroturystyczne oferujące noclegi+ w pokojach 2, 3 i 4 osobowych!-
Agroturystyka u Zosi

Od 45 zł

(0 opinii)

Agroturystyka u Zosi
Skarbka Dolna, 47, Góry Świętokrzyskie
Kategoria:  Agroturystyka Skarbka Dolna
Zapraszamy w Góry Świętokrzyskie! Gospodarstwo nasze położone+ jest w cichym i urokliwym zakątku, oddalonym 1 km od Bałtowa w kierunku - Solec nad Wisłą.-
Dwór Amelii
Dwór Amelii

(0 opinii)

Bałtów, 57, Góry Świętokrzyskie
Kategoria:  Pensjonaty Bałtów
+-
Agroturystyka Pod Modrzewiem

Od 30 zł

(0 opinii)

Agroturystyka Pod Modrzewiem
Wólka Bałtowska, Kolonia 66, Góry Świętokrzyskie
Kategoria:  Agroturystyka Wólka Bałtowska
Agroturystyka Pod Modrzewiem to całoroczne gospodarstwo ekologiczne+ u stóp Gór Świętokrzyskich oferujące możliwość bezpośredniego kontaktu ze zwierzętami i codziennego wyżywienia z produktów ekologicznych.-
Pokoje u Iwony

Od 40 zł

(0 opinii)

Pokoje u Iwony
Stara Dębowa Wola, Stara Dębowa Wola 47a, Góry Świętokrzyskie
Kategoria:  Kwatery Stara Dębowa Wola
Obiekt Pokoje u Iwony położonej w miejscowości+ Stara Dębowa Wola zaledwie 15 km od parku rozrywki JuraPark Bałtów w Ostrowcu Świętokrzyskim-
Bałtowski Dworek

Od 50 zł

(0 opinii)

Bałtowski Dworek
Bałtów, 161, Góry Świętokrzyskie
Kategoria:  Agroturystyka Bałtów
Bałtowski Dworek to obiekt całoroczny zlokalizowany w+ malowniczej wiosce Okół, w dolinie rzeki Kamiennej. Do dyspozycji gości oddajemy pokoje 2, 3 i 4 osobowe-
dom noclegi
dom noclegi

(0 opinii)

Tarłów, RYNEK 1, Wyżyna Sandomierska
Kategoria:  Kwatery Tarłów
+-

O miejscowości Bałtów

Bałtów noclegi

Gmina Bałtów, otoczona przez malownicze lasy Puszczy Iłżeckiej, rozciąga się wzdłuż meandrującej rzeki Kamiennej. W jej dolinie, wyżłobionej w wapiennych skałach Przedgórza Iłżeckiego, znajdują się urzekające przełomy. Dlatego region ten często bywa określany mianem "Szwajcarii Bałtowskiej" lub "Małego Ojcowa".

Historia Bałtowa sięga XIV wieku, co odnotował Jan Długosz, wymieniając miejscowość jako Baluthow. Początki nazwy osady sięgają Bałuta, pierwszego właściciela tych ziem. Jednakże charakterystyczne dla Bałtowa jest geograficzne położenie i rzeka Kamienna, co sugeruje, że nazwa wywodzi się od słowa "bełt" – wir w wodzie. Miejscowa legenda mówi, że nazwę "Bałtas" nadały wiosce litewskie jeńcy, co w ich języku oznacza biały, nawiązując do białych wapiennych skał.

W XV wieku w Bałtowie istniał drewniany kościół św. Andrzeja, którego dziesięcina wynosiła 10 grzywien. Wioska była znana z garncarstwa i mogła nawet mieć prawa miejskie. Historia Bałtowa wiąże się z kilkoma znanymi rodami, w tym Ossolińskimi, Chomętowskimi, Małachowskimi i Druckimi-Lubeckimi.

Chomętowscy wznieśli tu pierwszy pałac, a dobra bałtowskie przechodziły kolejno w ręce różnych rodzin. Współczesny pałac, zbudowany przez Druckich-Lubeckich, jest widoczną do dziś ruiną.

Bałtów w 1880 roku liczył 1343 morgi ziemi dworskiej i 520 mórg chłopskiej, produkując marmur, wapień, rudę żelazną i glinę garncarską. Obecnie kościół w Bałtowie, poświęcony Matce Bożej Bolesnej, został zbudowany na początku XX wieku i stanowi ważny punkt historyczny i kulturowy regionu.

Noclegi Bałtów

Aleja Lipowa w Bałtowie

Rezerwat "Modrzewie" o powierzchni 5,45 ha, gdzie pod ochroną znajduje się las mieszany z ponad stuletnimi modrzewiami polskimi, dębami, sosnami, grabami, lipami, jaworami, klonami, brzozami i osikami. W rezerwacie rosną także chronione gatunki roślin, takie jak obuwik pospolity czy lilia złotogłów.

Rezerwat "Ulów" o powierzchni 23,5 ha chroni fragment lasu grądowego z 22 gatunkami roślin prawnie chronionych, w tym 15 pod całkowitą ochroną.

Na terenie Bałtowa znajdują się również dwa pomniki przyrody ożywionej, w tym sześć dębów o wieku 400-600 lat oraz dwa dęby w wieku 300-450 lat. W przysiółku Zamoście ochroną objęto ciekawe formacje skalne w postaci baszt i kazalnic.

W Skarbce Dolnej i Wólce Bałtowskiej znajdują się pomniki przyrody nieożywionej, w tym profil geologiczny wapieni jurajskich i głaz narzutowy.

Ponadto, region słynie z krasowych zjawisk ilustrujących wpływ wody na wapienne skały, z rowkami, żłobkami, nietypowymi formami skalnymi, jaskiniami, schroniskami oraz wywierzyskami.

Gmina oferuje wiele obiektów o znaczeniu zabytkowym:

W Bałtowie, z historyczną wzmianką z 1326 roku, znajduje się dwór Druckich-Lubeckich, otoczony parkiem. Obiekt ten, przez pewien czas funkcjonujący jako szkoła rolnicza, posiada marmurowe lwy przy wejściu, taras widokowy, portykowy ganek i dekoracyjne okna.

Na miejscowym cmentarzu warto zwrócić uwagę na kapliczkę grobową Druckich-Lubeckich i XIX-wieczne nagrobki.

W Bałtowie znajduje się też klasycystyczny kościół z początku XX wieku pod wezwaniem Matki Boskiej Bolesnej, harmonijnie wpisujący się w otoczenie.

Charakterystycznym obiektem dla gminy jest ceglany Młyn na rzece Kamiennej, produkujący energię elektryczną, wybudowany przed II wojną światową.

W Pętkowicach można podziwiać kościół polsko-katolicki Św. Teresy, pierwotnie będący zborze ariańskim, zbudowanym w XVII wieku.

W miejscowościach takich jak Okół, Czekarzewice czy Zemborzyn, Tatarzy osiedleni przez króla Jana III Sobieskiego za udział w odsieczy wiedeńskiej, pozostawili swoje ślady.

JuraPark Bałtów

JuraPark Bałtów to pierwszy park z dinozaurami, jaki powstał w Polsce. Jego lokalizacja nie jest przypadkowa - park powstał bowiem w miejscu odkryć tropów górnojurajskich

dinozaurów.  Od początku istnienia JuraPark stał się jednym z najbardziej popularnych miejsc w województwie świętokrzyskim. Co roku odwiedza go tysiące turystów. Na terenie parku obejrzeć można 100 modeli dinozaurów w skali 1:1, pobawić się na przestronnym placu zabaw, zwiedzić bogato wyposażone Muzeum Jurajskie, przyjrzeć się pracy paleontologa na terenie Gondwany ale również stanąć oko w oko z prehistorycznymi morskimi stworzeniami sprzed milionów lat.

JuraPark Bałtów to jedynie część ogromnego kompleksu turystycznego. Wokół parku dinozaurów znajdują się takie atrakcje jak:

  • Zwierzyniec Bałtowski – ponad 60 hektarowe safari z dzikimi zwierzętami żyjącymi w warunkach zbliżonych do naturalnego środowiska,
  • Sabatówka – Wioska Słowiańska - warsztaty i zabawy, wierzenia dawnych Słowian,
  • Polska w Miniaturze – 49 miniatur najwspanialszych zabytków zamków i pałaców polskich,
  • Park Rozrywki – dla małych i dużych, Kino Emocji Cinema 5D, Rollercoaster – kolejka
  • grawitacyjna,
  • Ośrodek Jazdy Konnej „Kraina Koni” – nauka jazdy konnej na wszystkich
  • poziomach zaawansowania, Skansen Pszczeli – przedstawiający historię bartnictwa,
  • Żydowski Jar – w którym znajdują się autentyczne tropy dinozaurów i zabytkowy 100 letni
  • młyn wodny.

Zimą Bałtów staje się centrum wolnego czasu narciarzy i snowboardzistów – Stacja Narciarska „Szwajcaria Bałtowska” to najnowocześniejszy obiekt w województwie świętokrzyskim. Znajdująca się obok bajkowa Wioska Świętego Mikołaja jest spełnieniem marzeń każdego dziecka i nie tyko.

Zabytki w Bałtowie

Pałac książąt Druckich-Lubeckich - park z końca XVIII wieku. W pięknych salach i komnatach pałacu, a było ich 36 mieściły się cenne sprzęty, makaty, gobeliny, starożytne zbroje i portrety. 

Pałac otacza kilkuhektarowy park w stylu angielskim, pochodzący pierwotnie z końca XVIII wieku. Kościół pw. Matki Bożej Bolesnej z 1697 roku gruntownie przebudowany na początku XX wieku.

W wyposażeniu kościoła zachowały się elementy wyposażenia pierwotnej świątyni, m.in. ołtarze boczne, chrzcielnica oraz barokowa ambona.

Kaplica z 1786 roku  położona w parku, nieopodal pałacu znajduje się na miejscu dawnego, spalonego kościoła.m Drewniana kapliczka Świętego Nepomucena z XIX wieku.

Cmentarz z XIX wieku z kaplicą grobową rodu książąt Druckich-Lubeckich.

Młyn wodny w Bałtowie - budowę rozpoczął książę Aleksander Drucki-Lubecki w 1885 roku, została zakończona na początku XX wieku.

Kościół pw. Św Teresy w Pętkowicach zbudowany w XVII w.

Starsza część kościoła (niższa) wg tradycji miała zostać zbudowana jako kaplica ariańska.

Popularne noclegi w Bałtowie

Bałtów noclegi domki popularny cel turystyczny, oferuje różnorodne opcje noclegowe, które zaspokoją potrzeby różnych gości. W ofercie znajdują się noclegi przy Jura Parku Bałtów, idealne dla rodzin z dziećmi oraz miłośników przyrody. Można tu znaleźć noclegi przy stoku narciarskim, co jest atrakcyjną opcją dla miłośników sportów zimowych.

Dostępne są również noclegi oferujące wyżywienie, w tym opcje ze śniadaniem. Bałtów oferuje także komfortowe domki, idealne dla rodzin lub grup, w tym opcje przyjazne zwierzętom. Dla osób szukających ekonomicznych rozwiązań dostępne są tanie noclegi. Wiele obiektów oferuje pokoje z łazienkami, aneksami kuchennymi, balkonami, a także dostępem do ogrodów z miejscem na grill i ognisko. Dodatkowym atutem jest plac zabaw dla dzieci, co czyni je idealnym miejscem na rodzinne wakacje w Świętokrzyskim.

Dla tych, którzy cenią sobie wygodę i luksus, dostępne są noclegi z jacuzzi, basenem czy sauną. Bałtów jest również doskonałym miejscem na organizację wyjazdów grupowych, oferując kwatery prywatne, pensjonaty, wille, hotele, ośrodki wczasowe oraz apartamenty.

Bałtów noclegi agroturystyka to idealna propozycja dla osób poszukujących spokojnego wypoczynku wśród natury, gdzie można doświadczyć bliskości z wiejskim życiem i cieszyć się regionalnymi atrakcjami. Miłośnicy spokoju i natury znajdą tu także oferty agroturystyczne, które pozwalają na bezpośredni kontakt z pięknem świętokrzyskiej przyrody. Wszystkie te opcje zapewniają komfortowe warunki pobytu i pozwalają cieszyć się urokami Bałtowa i okolic.

Jaki jesz kosz noclegu w Bałtowie?

Cena noclegu w Bałtowie jest zróżnicowana i zależy od typu wybranego obiektu oraz standardu usług. Tanie noclegi w Bałtowie mogą wahać od 40 zł od bardziej ekonomicznych opcji agroturystycznych po droższe pokoje w apartamentach czy domkach całorocznych, letniskowych.

Attractions in Bałtów

Bałtów became famous thanks to the discovery of authentic dinosaur tracks.

Thanks to these discoveries in Bałtów was created the Bałtów Tourist Complex, which since 2004 it has been the most popular attraction in the Świętokrzyskie province and one of the best in Poland.

It’s a perfect place for a family weekend getaway. 

But it didn't end with dinosaurs, Bałtów is developing rapidly and has become a very attractive Tourist Complex, visited by tourists all year round.  

Bałtów is a place where both children and adults have fun. 

Children's Park offers many attractions such as carousels, rollercoasters, inflatables or trampolines.

Next to the amusement park there are Zwierzyniec Bałtowski, Jurapark and the Miniature Park. 

Bałtów accommodation has a large accommodation base.

Here you can find many places to stay, such as guest rooms, accommodation, guest houses and agritourism. 


Monuments in Bałtów


Palace of Drucki-Lubecki dukes - park from the late eighteenth century.

The beautiful rooms and chambers of the palace, and there were 36 of them, housed valuable equipment, tapestries, ancient armor and portraits. 

The palace is surrounded by several hectares of park in English style, originally from the late eighteenth century.

Church of Our Lady of Sorrows from 1697 thoroughly rebuilt in the early twentieth century.

The church retains elements of the original equipment of the temple, including side altars, baptismal font and baroque pulpit.

The chapel from 1786 located in the park near the palace, is on the site of the former, burned church.

The wooden chapel of St. Nepomucen from the 19th century.

Cemetery from the XIX century with the burial chapel of Drucki-Lubecki family.

Watermill in Bałtów - construction began by prince Aleksander Drucki-Lubecki in 1885, was completed in the early twentieth century.

St. Theresa Church in Pętkowice built in the 17th century.

Older part of the church (lower) according to tradition was built as an Arian chapel.

Agroturystyka Bałtów Pensjonaty Bałtów Hotele Bałtów Camping Bałtów Apartamenty Bałtów Ośrodki wypoczynkowe Bałtów Kwatery Bałtów Domki Bałtów Hostele Bałtów Motele Bałtów SPA Bałtów Uzdrowiska Bałtów Schroniska Bałtów Stancje Bałtów Internaty Bałtów Zajazd Bałtów Wille Bałtów Noclegi pracownicze Bałtów Pola namiotowe Bałtów Pokoje gościnne Bałtów Ośrodki wczasowe Bałtów Kategoria testowa Bałtów Domy do wynajęcia Bałtów Tanie noclegi Bałtów

Bałtów - najczęściej zadawane pytania

Co warto zwiedzić w Bałtowie?

Najpopularniejsze atrakcje w Bałtowie i okolicy to  Stok, Stacja, Bałtowski Kompleks Turystyczny, Zwierzyniec Bałtowski, Polska w Miniaturze, Bałtów - Szwajcaria Bałtowska Wioska Św.Mikołaja w Bałtowie, Ćmielów Fabryka Porcelany, Krzemionki Opatowskie, Pustelnia Złotego Lasu, Sandomierz, Święty Krzyż, Pałac w Kurozwękach - Mały Wawel, Podziemna Trasa Turystyczna w Opatowie, Zamek Krzyżtopór - Ujazd, Centrum Bajki w Pacanowie,

Ile kosztuje nocleg w Bałtowie?

Cena noclegu w Bałtowie zależy od terminu pobytu, lokalizacji czy rodzaju obiektu, ilości osób oraz wieku. Najtaniej zapłacimy za agroturystykę, pokoje do wynajęcia, pokoje gościnne oraz kwatery prywatne. Średnia ceny noclegu wynosi 50 zł od osoby. 

Jakie są najpopularniejsze noclegi w Bałtowie?

 Najpopularniejsze noclegi w Bałtowie to agroturystyka, domki do wynajęcia, pokoje gościnne, kwatery prywatne, apartamenty, pokoje do wynajęcia, noclegi blisko Juraparku oraz noclegi z wyżywieniem. 

Jaki nocleg wybrać w Bałtowie z dziećmi?

 Wybierając się do Hajnówki z rodziną warto wybrać noclegi blisko Juraparku. Najlepsze będą domki, gospodarstwa agroturystyczne, pokoje gościnne, pensjonaty, pokoje do wynajęcia, kwatery prywatne,  noclegi z wyżywieniem oraz z atrakcjami dla dzieci. 

Gdzie można zjeść w Bałtowie?

 W Bałtowie jest kilka miejsc, gdzie można zjeść. Warto wybrać: Bałtowski Zapiecek,  Zajazd pod Czarcią Stopką, Zajazd pod Jarem, Pizza z Pieca, Bar/Smażalnia Ryb, Ranczo w Dolinie - Bałtów, Bałtowski Kompleks Turystyczny, JuraPark Bałtów.

Zakopane noclegi Karpacz noclegi Solina noclegi Szczawnica noclegi Szklarska Poręba noclegi Polańczyk noclegi Kołobrzeg noclegi Ustrzyki Dolne noclegi Krynica-Zdrój noclegi Święta Katarzyna noclegi Roztocze noclegi Sandomierz noclegi Kielce noclegi Kluszkowce noclegi Bałtów noclegi Zwierzyniec noclegi Mikołajki noclegi Giżycko noclegi Białka Tatrzańska noclegi Bukowina Tatrzańska noclegi Kościelisko noclegi Czorsztyn noclegi Niedzica noclegi Polanica-Zdrój noclegi Kudowa-Zdrój noclegi Warszawa noclegi Kraków noclegi Wrocław noclegi Karkonosze noclegi Ruciane Nida noclegi Węgorzewo noclegi Olsztyn noclegi Mrągowo noclegi Ełk noclegi Augustów noclegi Mielno noclegi Ustroń noclegi Władysławowo noclegi Sopot noclegi Gdynia noclegi Gdańsk noclegi Wisła noclegi Szczyrk noclegi Kazimierz Dolny noclegi Zamość noclegi Sromowce Niżne noclegi Krynica Morska noclegi Ustka noclegi Łeba noclegi Darłowo noclegi Jastrzębia Góra noclegi Hel noclegi Jastarnia noclegi Dąbki noclegi Zakopane noclegi centrum Koniaków noclegi Istebna noclegi Lublin noclegi Biały Dunajec Szaflary noclegi Murzasichle noclegi Chochołów noclegi Witów noclegi Muszyna noclegi Cisna noclegi Wetlina noclegi Smerek noclegi Krasnobród noclegi Białowieża noclegi Hajnówka noclegi Morąg noclegi Orzysz noclegi Ryn noclegi Pisz noclegi Jarosławiec noclegi Rowy noclegi Ustronie Morskie noclegi Międzyzdroje noclegi Świnoujście noclegi Kłodzko noclegi Świeradów-Zdrój noclegi Duszniki-Zdrój noclegi