Noclegi Sandomierz

Liczba ofert: 10

Pokoje Gościnne Zbigniew Lipiec
Sandomierz, Krępianki 11, Wyżyna Sandomierska
Kategoria:  Kwatery Sandomierz
WYPOSAŻENIE: TELEWIZOR, LODÓWKA, WIEŻA STEREO, KOMPUTER Z+ INTERNETEM, MOŻLIWOŚĆ ŚNIADANIA W POKOJU, MIŁA ATMOSFERA, CISZA.-
U Dorotki apartamenty i pokoje
Sandomierz, 11-go Listopada 29, Góry Świętokrzyskie
Kategoria:  Apartamenty Sandomierz
U Dorotki to miejsce dla osób ceniących+ wygodę i komfort. Oferujemy pokoje gościnne oraz apartamenty z możliwością zakwaterowania od 2 do 5 osób. Każdy-
Pensjonat nad Strumykiem
Rzeczyca Mokra, 45, Wyżyna Sandomierska
Kategoria:  Pensjonaty Rzeczyca Mokra
Zapraszamy do nowo wybudowanego obiektu w Rzeczycy+ Mokrej - Tylko 5 km od Malowniczego Sandomierza!-
Apartament Owocowy
Apartament Owocowy

(0 opinii)

Sandomierz, Adama Mickiewicza 17/1, Wyżyna Sandomierska
Kategoria:  Apartamenty Sandomierz
Oferujemy przestronny i komfortowy Apartament Owocowy –+ idealne miejsca na pobyt w sercu miasta, otoczony spokojem i zielenią.-
Apartamenty Krucza
Apartamenty Krucza

(1 opinii)

Sandomierz, Krucza 4, Wyżyna Sandomierska
Kategoria:  Apartamenty Sandomierz
Odkryj nasz nowo powstały obiekt, zlokalizowany w+ malowniczej i spokojnej okolicy Sandomierza przy Starówce!-
Dobrocka Dolina
Dobrocka Dolina

(0 opinii)

Sandomierz, 1, Wyżyna Sandomierska
Kategoria:  Agroturystyka Sandomierz
Do dyspozycji Naszych Gości przeznaczamy 2-dwupoziomowe domki+ z desek z 5 miejscami noclegowymi (każdy), wyposażone w łazienkę z kabiną prysznicową i podgrzewana podłogą.-
Noclegi Sandomierz
Noclegi Sandomierz

(0 opinii)

Sandomierz, Kwiatkowskiego 40, Góry Świętokrzyskie
Kategoria:  Kwatery Sandomierz
+-
Agroturystyka i Winnica Płochockich

Od 150 zł

(0 opinii)

Agroturystyka i Winnica Płochockich
Daromin, 2, Wyżyna Sandomierska
Kategoria:  Agroturystyka Daromin
Planujesz weekend w Sandomierzu? Szukasz nietuzinkowego miejsca+ na nocleg? Zachęcamy do skorzystania z naszej oferty!-
Ośrodek Wypoczynkowy na Portowej

Od 35 zł

(0 opinii)

Ośrodek Wypoczynkowy na Portowej
Sandomierz, Portowa 1A, Góry Świętokrzyskie
Kategoria:  Ośrodki wypoczynkowe Sandomierz
Zapraszamy do Ośrodka Wypoczynkowego na Prostej do+ Sandomierza-
Willa Dzika Róża
Willa Dzika Róża

(0 opinii)

Sandomierz, 61, Wyżyna Sandomierska
Kategoria:  Wille Sandomierz
Dla turystów indywidualnych w Willi Dzika Róża+ dysponujemy standardowo 14 miejscami noclegowymi. Dla grup zorganizowanych stwarzamy maksymalnie 26 miejsc.-

O miejscowości Sandomierz


Sandomierz noclegi

Sandomierz, usytuowany na siedmiu wzgórzach nad Wisłą, gdzie spotykają się Wyżyna Kielecko-Sandomierska i Kotlina Sandomierska, urzeka swoim wyjątkowym urokiem. Wędrując przez wąskie uliczki, obok niskich kamienic i historycznych kościołów, odwiedzający doświadczają niezwykłej podróży przez zmysły. Szum rozmów, delikatny zapach kawy z restauracyjnych ogródków, smak dań z lokalnych produktów oraz subtelna elegancja biżuterii z krzemienia pasiastego tworzą wyjątkową atmosferę tego królewskiego miasta. Warto zatrzymać się tu na kilka dni, by w pełni poczuć i docenić jego unikatowy charakter i klimat.

Sandomierz, jedno z najstarszych i najbardziej malowniczych miast Polski, ma bogatą historię sięgającą neolitu, co potwierdzają liczne znaleziska archeologiczne. Miasto to, położone na malowniczych lessowych wzgórzach, zachowało ponad 120 zabytków architektury z różnych okresów. Wśród nich wyróżnia się średniowieczny układ urbanistyczny oraz kościół św. Jakuba, będący jednym z najstarszych ceglanych obiektów w Polsce. Sandomierz był świadkiem ważnych wydarzeń historycznych i gościł znaczące postacie, w tym królów i książąt. Wizyta Papieża Jana Pawła II w 1999 roku stanowi jeden z najważniejszych momentów w historii miasta.

Wśród przyrodniczych atrakcji Sandomierza wyróżniają się Góry Pieprzowe, jedne z najstarszych gór w Europie, gdzie można podziwiać stepową florę i unikatowe naturalne rosarium z dzikich róż. Popularnym miejscem wśród turystów jest Wąwóz Królowej Jadwigi, rozciągający się na długości pół kilometra.

Noclegi Sandomierz

Miejscowość Sandomierz, będąc jednym z najstarszych i najbardziej malowniczych miast w Polsce, przyciąga rzesze turystów. Jego historia sięga średniowiecza, okresów X-XI wieku, kiedy to dzięki położeniu nad Wisłą i na szlaku handlowym z Zachodu na Wschód, miasto dynamicznie rozwijało się gospodarczo i kulturalnie. Sandomierz jest wpisany do rejestru zabytków jako zespół urbanistyczno-architektoniczny i krajobrazowy, co świadczy o jego światowej wartości. Ustanowiono także obszerną strefę ochronną obejmującą historyczne centrum miasta, wzgórza staromiejskie, przedmieścia Opatowskie i Zawichojskie, a także okoliczne sady i wąwozy. Od XIX wieku Sandomierz zmaga się z problemami budowlanymi spowodowanymi osuwającymi się skarpami i istniejącymi pod miastem podziemiami.

Rejs statkiem wzdłuż Wisły to jedno z najbardziej atrakcyjnych doświadczeń w Sandomierzu, oferujące turystom niezwykłe perspektywy miasta. Chociaż droga z Rynku Starego Miasta do bulwaru nad Wisłą, skąd odpływają statki, może wydawać się nieco odległa, warto poświęcić około kwadransa na spacer, aby móc podziwiać piękno Sandomierza z pokładu statku na Wiśle. To doświadczenie jest zdecydowanie warte tego krótkiego spaceru.

Jakie są najpopularniejsze noclegi w Sandomierzu?

W Sandomierzu największą popularnością cieszą się noclegi położone blisko centrum miasta i Rynku, co ułatwia zwiedzanie i dostęp do głównych atrakcji. W ofercie znajdują się pokoje z łazienkami, hotele, wille, apartamenty, kwatery prywatne, pensjonaty, pokoje gościnne oraz agroturystyka. Wiele pokoi 2,3,4 osobowe  oferuje aneks kuchenny lub wyposażoną kuchnię, a także bezprzewodowy internet WiFi i bezpłatny parking. Dodatkowymi atutami są ogrody, balkony czy tarasy, często z widokiem na okoliczne krajobrazy. Dla rodzin z dziećmi idealne będą noclegi z atrakcjami dla najmłodszych, takimi jak plac zabaw. Dostępne są również domki, które zapewniają większą prywatność i są doskonałe dla grup czy rodzin. Sandomierz noclegi domki często oferują noclegi z basenem, sauną, czy jacuzzi. Apartamenty i pokoje 2 osobowe w centrum starego miasta w Sandomierzu cieszą się dużym zainteresowaniem turystów, oferując komfortowe zakwaterowanie z łatwym dostępem do zabytków, restauracji oraz głównych atrakcji tego historycznego miasta.

Noclegi z wyżywieniem, w tym opcja ze śniadaniem, są w Sandomierzu chętnie wybierane przez turystów, którzy cenią sobie wygodę i chcą rozpocząć dzień od smacznego, gotowego posiłku.

Tanie noclegi Sandomierz to idealna propozycja dla turystów szukających tanich miejsc noclegowych, oferując różnorodne opcje, takie jak kwatery prywatne, pokoje gościnne czy agroturystykę, poza ścisłym centrum miasta.

Co warto zobaczyć wybierając nocleg w Sandomierzu?

Rynek w Sandomierzu to prostokątny plac znajdujący się w centrum starówki Sandomierza i jest pochyły. Centralną część placu zajmuje gotycki ratusz, przy którym stoi figura Matki Boskiej i studnia miejska.
Podziemna Trasa Turystyczna w Sandomierzu to połączony w trasę turystyczną zespół dawnych piwnic i składów, znajdujące się w Sandomierzu. Sandomierska trasa została udostępniona zwiedzającym w 1977 roku i do jej powstania przyczyniły się występujące w latach 60 katastrofy budowlane w mieście. Trasa składa się z 34 połączonych ze sobą pomieszczeń, które położone są na głębokości od 4 do 12 metrów pod powierzchnią. Długość trasy liczy 470 metrów i biegnie pod budynkami przy ul. Opatowskiej.
Wąwóz Świętej Królowej Jadwigi w Sandomierzu to około półkilometrowy wąwóz lessowy, który położony jest między ulicami Staromiejską, a Królowej Jadwigi. Maksymalna wysokość u jego wylotu wynosi ponad 10m. 22 listopada 2017 roku decyzją RP Andrzeja Dudy na wniosek Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego Piotra Glińskiego, po uzyskaniu opinii Rady Ochrony Zabytków, wpisano sandomierski historyczny zespół architektoniczno- krajobrazowy na listę pomników historii i przyznany zabytkom nieruchomym o szczególnej wartości historycznej.
Brama Opatowska to gotycka brama wjazdowa, która zbudowana została z fundacji Kazimierza Wielkiego jako część murów obronnych miasta. W XVI wieku została zwieńczona renesansową attyką ufundowaną przez sandomierskiego lekarza.
Bazylika kolegiacka Narodzenia Najświętszej Maryi Panny została zbudowana jako chełmska katedra unicka, a obecnie rzymskokatolicki kościół parafialny. Powstała w połowie XVIII wieku. Budynek o cechach późnobarokowych, typu bazylikowego stanowi sanktuarium Matki Bożej Chełmskiej. Obiekt założony jest na planie krzyża łacińskiego, trójnawowy i dwiema wieżami w fasadzie oraz kopułą zakończoną latarnią. W ołtarzu głównym umieszczona jest replika cudownego obrazu Matki Boskiej Chełmskiej z 1938 roku.
Ucho Igielne / Furtka Dominikańska obie nazwy są wymienne, ucho igielne – ze względu na kształt furty, przypominające ucho igły, które zwężone są na dole i rozszerzające ku górze. Natomiast nazwa Dominikańska odnosi się do faktu, iż dawniej było to miejsce ułatwiające komunikację pomiędzy braćmi z dwóch klasztorów.
Winnica Sandomierska jest ulokowana ok. 8 km od Sandomierza na bardzo żyznej i ciepłej Wyżynie Sandomierskiej. Winorośl do prawidłowego wzrostu potrzebuje świetnych warunków termicznych oraz dużo dużo  słońca. Winnice prowadzi rodzinna manufaktura, w której każdy krzew jest traktowany inaczej co oczywiście przekłada się na wyjątkowy smak naszych win.
Ratusz w Sandomierzu wzniesiony wkrótce po najeździe Litwinów w 1349 roku. Pierwotnie gotycki i był budowlą na planie kwadratu zwieńczoną wysoką, ośmioboczną wieżą. Naroża attyki zdobią głowy przedstawiające cztery stany. Natomiast wieża została dobudowana w XVI wieku. Na ścianie południowej ratusza znajduje się zegar słoneczny wykonany w technice byłego właściciela muzeum zegarów w Jędrzejowie. Od strony wschodniej przez ratuszem znajduje się figura Matki Boskiej Niepokalanej z 1776 roku ustawiona na pamiątkę misji świętej w 1770 roku. W ratuszu mieści się oddział Muzeum Okręgowego, Urząd Stanu Cywilnego, a obok znajduję się wyjście z trasy podziemnej.
Kościół Św. Michała Archanioła to seminaryjny kościół, który został zbudowany w latach 1686 – 1692 według projektu zamojskiego Jana Michała Linka. Kościół barokowy, orientowany, składa się z prostokątnej nawy i węższego prostokątnego prezbiterium. Ołtarz główny z bogatą nastawą barokową z końca XVII wieku i spłonął w 1966 roku.
Dom Długosza w Sandomierzu to XV- wieczny budynek księży mansjonarzy ufundowany przez Jana Długosza i został wybudowany przez mistrza Jana z Krakowa w 1976 roku. W budynku znajduje się obszerna sień, do której prowadzą dwa portale gotyckie. Nad południowym portalem znajduję się ozdobna tablica erekcyjna z herbem Długosza.
Zamek Królewski w Sandomierzu to zamek na skarpie wiślanej, który został rozbudowany w XVI wieku. W 1478 roku żona króla Kazimierza Jagiellończyka, królowa Elżbieta Rakuszanka urodziła na zamku córkę. Dwa lata później starosta Rafał podjął decyzję o rozbudowaniu zamku, a każdą kolejną rozbudowę przeprowadzało się pod okiem Klimunta.
 
Pływalnia Kryta „ Błękitna Fala „ to idealne miejsce dla wszystkich dzieci, czy mniejszych czy większych. Mamy pełno atrakcji dla Waszych pociech, ale również dla Was. Posiadamy bicze wodne, sauny, siłownie, jacuzzi także śmiało każdy znajdzie coś dla siebie.

Sandomierz, dzięki serialowi „Ojciec Mateusz”, zyskał nową atrakcję turystyczną. W sercu Starego Miasta, przy Rynku 5, znajduje się ekspozycja poświęcona temu popularnemu serialowi, gdzie można zobaczyć woskowe figury postaci, wiernie odtworzone scenografie i sklep z pamiątkami. Dla miłośników aktywnego spędzania czasu idealnym miejscem będzie Bulwar nad Wisłą im. Marszałka Józefa Piłsudskiego, oferujący obiekt sportów wodnych, wypożyczalnię sprzętu pływającego i rowerów, a także plac zabaw dla dzieci.

Agroturystyka Sandomierz Pensjonaty Sandomierz Hotele Sandomierz Camping Sandomierz Apartamenty Sandomierz Ośrodki wypoczynkowe Sandomierz Kwatery Sandomierz Domki Sandomierz Hostele Sandomierz Motele Sandomierz SPA Sandomierz Uzdrowiska Sandomierz Schroniska Sandomierz Stancje Sandomierz Internaty Sandomierz Zajazd Sandomierz Wille Sandomierz Noclegi pracownicze Sandomierz Pola namiotowe Sandomierz Pokoje gościnne Sandomierz Ośrodki wczasowe Sandomierz Kategoria testowa Sandomierz Domy do wynajęcia Sandomierz Tanie noclegi Sandomierz

Sandomierz - najczęściej zadawane pytania

Co warto zwiedzić w Sandomierzu?

Najpopularniejsze atrakcje w Sandomierzu i okolicy to  Rynek, Zabytkowy układ miasta, Podziemna Trasa Turystyczna, Bazylika Katedralna Narodzenia NMP, Kościół św. Jakuba, Dom Długosza, Ucho Igielne, Wąwóz Królowej Jadwigi, Góry Pieprzowe, Muzeum Zamkowe w Sandomierzu, Brama Opatowska, Sandomierski Szlak Winiarski

Ile kosztuje nocleg w Sandomierzu?

Cena noclegu w Sandomierzu zależy od terminu pobytu, lokalizacji czy rodzaju obiektu ora ilości osób. Średnia ceny noclegu wynosi 50 zł od osoby. Najtaniej zapłacimy za agroturystykę, pokoje do wynajęcia oraz kwatery prywatne. 

Jakie są najpopularniejsze noclegi w Sandomierzu?

 Najpopularniejsze noclegi w Sandomierzu to pokoje do wynajęcia, domki do wynajęcia, pokoje gościnne, kwatery prywatne, apartamenty, noclegi w centrum oraz noclegi z wyżywieniem. 

Jaki nocleg wybrać w Sandomierzu z dziećmi?

 Wybierając się do Sandomierza z rodziną warto wybrać pokoje do wynajęcia, domki, pokoje gościnne, pensjonaty, noclegi blisko centrum oraz z atrakcjami dla dzieci. 

Gdzie można zjeść w Sandomierzu?

W Sandomierzu jest kilka miejsc, gdzie można zjeść. Warto wybrać:  Bistro Podwale, W Starej Piekarni, Restauracja Sarmacka (przy Hotel Sarmata***), Restauracja Pokoje Gościnne Galeria Sztuki Widnokrąg, Restauracja Mariano, Bar Mleczny, Bistro Na Tarasie, Kosa Ostra, Restauracja Królewska, Jadłodajnia Romana, 2 Okna, Ogródek Ojca Mateusza. 

Zakopane noclegi Karpacz noclegi Solina noclegi Szczawnica noclegi Szklarska Poręba noclegi Polańczyk noclegi Kołobrzeg noclegi Ustrzyki Dolne noclegi Krynica-Zdrój noclegi Święta Katarzyna noclegi Roztocze noclegi Sandomierz noclegi Kielce noclegi Kluszkowce noclegi Bałtów noclegi Zwierzyniec noclegi Mikołajki noclegi Giżycko noclegi Białka Tatrzańska noclegi Bukowina Tatrzańska noclegi Kościelisko noclegi Czorsztyn noclegi Niedzica noclegi Polanica-Zdrój noclegi Kudowa-Zdrój noclegi Warszawa noclegi Kraków noclegi Wrocław noclegi Karkonosze noclegi Ruciane Nida noclegi Węgorzewo noclegi Olsztyn noclegi Mrągowo noclegi Ełk noclegi Augustów noclegi Mielno noclegi Ustroń noclegi Władysławowo noclegi Sopot noclegi Gdynia noclegi Gdańsk noclegi Wisła noclegi Szczyrk noclegi Kazimierz Dolny noclegi Zamość noclegi Sromowce Niżne noclegi Krynica Morska noclegi Ustka noclegi Łeba noclegi Darłowo noclegi Jastrzębia Góra noclegi Hel noclegi Jastarnia noclegi Dąbki noclegi Zakopane noclegi centrum Koniaków noclegi Istebna noclegi Lublin noclegi Biały Dunajec Szaflary noclegi Murzasichle noclegi Chochołów noclegi Witów noclegi Muszyna noclegi Cisna noclegi Wetlina noclegi Smerek noclegi Krasnobród noclegi Białowieża noclegi Hajnówka noclegi Morąg noclegi Orzysz noclegi Ryn noclegi Pisz noclegi Jarosławiec noclegi Rowy noclegi Ustronie Morskie noclegi Międzyzdroje noclegi Świnoujście noclegi Kłodzko noclegi Świeradów-Zdrój noclegi Duszniki-Zdrój noclegi