Noclegi Hajnówka

Liczba ofert: 8
Siemianówka, Łąkowa 132
Kategoria: Agroturystyka Siemianówka
Agroturystyka Żubr to idealne miejsce na wypoczynek
w ciszy i spokoju. Nasz obiekt znajduje się w Siemianówce na Podlasiu przy Puszczy Białowieskiej i Zalewie
Od 270 zł
(0 opinii)
Siedlisko Dobrowoda
Dobrowoda, Główna 30 , Podlasie
Kategoria: Domki Dobrowoda
Małgosia z synem Adamem zapraszają do przytulnego
domu z ogrodem w Dobrowodzie położonego na skraju Puszczy Białowieskiej , domu z duszą i dobrą energią.
Siemianówka, ul. Jesionowa 27 , Podlasie
Kategoria: Agroturystyka Siemianówka
Agroturystyka "Przy Kuźni w Siemianówce idealnie nadaje
się na wypady w Podlasie
(0 opinii)
Pasieczniki Duże, 38 , Podlasie
Kategoria: Kwatery Pasieczniki Duże
Gospodarstwo jest położone w pięknej i spokojnej
okolicy, blisko lasu. Nieopodal czekają na Was lasy pełne grzybów i jagód, ścieżek spacerowych i rowerowych...
(0 opinii)
Hajnówka, Piłsudskiego 14 , Podlasie
Kategoria: Zajazd Hajnówka
(0 opinii)
Hajnówka, Parkowa 8 , Podlasie
Kategoria: Zajazd Hajnówka
(0 opinii)
Hajnówka, Tuwima 3 , Podlasie
Kategoria: Agroturystyka Hajnówka
Agroturystyka Hajnówka! Zielone Zaciesze oferuje dwa samodzielne
domki na skraju Puszczy Białowieskiej w miejscowości Hajnówka. Na naszej posesji gwarantujemy spokój, ciszę, zapach lasów i
Hajnówka, Armii Krajowej 54 , Podlasie
Kategoria: Pensjonaty Hajnówka

O miejscowości Hajnówka

Noclegi w Hajnówce

Hajnówka to piękne malownicze miasto w województwie podlaskim, położone na wschodniej części Równiny Bielskiej, na krańcu Puszczy Białowieskiej.
Hajnówka wyrosła z osady strażnika leśnego , powstałej w XVI wieku. W latach 1894-1906 zbudowano kolej z Bielska Podlaskiego do Białowieży i z Siedlec przez Hajnówkę do Wołkowyska.
Hajnówka stała się węzłem kolejowym. W czasie I wojny światowej , w 1915 r. Puszczę Białowieską zajęli Niemcy , zaś
w 1919 roku władze polskie przejęły Hajnówke.
Miasto rozwinęło się w okresie międzywojennym jako osiedle robotnicze. Powstała sieć kolei wąskotorowej służącej do transportu ściętych drzew do tartaku. Prawa miejsce zostały nadane w 1950 roku.

Hajnówka noclegi

Hajnówka posiada dobrze rozwiniętą bazę noclegową, dlatego warto tu przyjechać Na przyjezdnych czeka wiele ciekawych szlaków. Warto na pewno wspomnieć o szlaku Hajnówka- Białowieża, a trasa oznakowana jest na zielono. Szlak ciągnie się przez 25 km i prowadzi przez Rezerwat Krajobrazowy im. Władysława Szafera . W połowie trasy szlak przecina szosę Hajnówka – Białowieża, prowadzi do Rezerwatu Pokazowego Żubrów, w którym można zobaczyć zwierzęta żyjące w Puszczy. Warto również wspomnieć o szlaku Hajnówka- Narewka, oznakowany kolorem czerwonym, o długości 22 km. Trasa biegnie przez rezerwat Lipiny , następnie przez osadę Świnoroje , gdzie znajduje się pole namiotowe
Przeplatają się tu dwie religie , katolicka i prawosławna . Ciekawą budowlą sakralną z całą pewnością jest Sobór Świętej Trójcy- cerkiew prawosławna, największa w Polsce. W Soborze Hajnowskim odbywa się coroczny Międzynarodowy Festiwal Muzyki Cerkiewnej.
Niewątpliwie będąc w centrum miasta, nie można pominąć wizytówki Hajnówka, pomnika Żubra brązu. Dla przyjezdnych również można polecić przejażdżkę kolejką wąskotorową do jeziora Topiło.
Noclegi Hajnówka to wspaniałe miejsce noclegowe na Podlasiu. Przyjezdnych czeka wiele atrakcji, i z całą pewnością warto tu przyjechać. Szczególnie Hajnówka agroturystyka to idealne miejsce na wypoczynek, oraz jako baza wypadowa do zwiedzania najciekawszych zakątków Puszczy Białowieskiej.


 

Hajnówka - najczęściej zadawane pytania

Co warto zwiedzić w Hajnówce?

 Najpopularniejsze atrakcje w Hajnówce i okolicy to Sobór Świętej Trójcy, Cerkiew Św. Męczennika Dymitra Sołuńskiego, Stacja kolejowa, ul. Tamary Sołoniewicz, Park Wodny,, Muzeum Kowalstwa i Ślusarstwa, Park Miniatur Zabytków Podlasia

Kompleks Białowieskiego Parku Narodowego, Rezerwat Ścisły Białowieskiego Parku Narodowego, Zagroda pokazowa żubrów, Muzeum Przyrodniczo-Leśne Puszczy Białowieskiej, Cerkiew św. Mikołaja z porcelanowym ikonostasem, Białowieskie Drezyny, Kolej Leśna Puszczy Białowieskiej, Białowieża Towarowa, Stacja Białowieża Pałac. 

Najpopularniejsze noclegi w Hajnówce to agroturystyka, domki do wynajęcia, pokoje gościnne, kwatery prywatne, apartamenty, noclegi w centrum oraz noclegi z wyżywieniem. 

Wybierając się do Hajnówki z rodziną warto wybrać domki, gospodarstwa agroturystyczne, pokoje gościnne, pensjonaty, noclegi z wyżywieniem oraz z atrakcjami dla dzieci. 

W Hajnówce jest kilka miejsc, gdzie można zjeść. Warto wybrać: Babushka Bistro Hajnówka, Restauracja Leśny Dworek, Niezapominajka, Jimmy's Grill&Bar,  Smaki Podlasia, RESTAURACJA LEŚNICZANKA, INDOOR jadalnia, Kartoflisko bistro, Trio - pizza, grill & bar