Apartamenty Limanowa

Liczba ofert: 4
Od 200 zł
(0 opinii)
Domki, apartament, pokój Limanowa
Mordarka, 573 , Beskid Wyspowy
Kategoria: Apartamenty Mordarka
Zapraszamy w malowniczy Beskid Wyspowy, gdzie w
gronie najbliższych odpoczniesz od codzienności.
Od 200 zł
(1 opinii)
Lipowe Wzgórze
Mordarka, 175 , Beskid Wyspowy
Kategoria: Apartamenty Mordarka
Noclegi Lipowe Wzgórze jest to urocze miejsce
w górach położone w malowniczej dolinie w sąsiedztwie dziewiczych rezerwatów i lasów.
(0 opinii)
Lipowe, 191-192 , Beskid Wyspowy
Kategoria: Apartamenty Lipowe
Lipove Spa zaprasza na wypoczynek w malowniczym
Beskidzie Wyspowym komfortowych apartamentach dostępnych o każdej porze roku! Oferujemy Państwu do wynajęcia luksusowe pokoje
Mszana Dolna, Pod Wyciągiem 548 , Beskid Wyspowy
Kategoria: Agroturystyka Mszana Dolna

O miejscowości Limanowa

 Limanowa to miasto w południowej Polsce, która położona jest w Beskidzie Wyspowym. Miasto prawa miejskie otrzymało w roku 1565 od Zygmunta II Augusta i od tego czasu następował stały rozwój gospodarczy i kulturalny. W 2004 roku miasto otrzymało nagrodę za najlepsze w Polsce wykorzystanie funduszy unijnych w kategorii miast, ale do obecnej chwili jednak nie udało się rozwiązać problemu z połączeń drogowych z resztą kraju. 

Warto odwiedzić miejsca takie jak:

- Bazylika Matki Boskiej Bolesnej w Limanowej

Bazylika kolegiacka Matki Boskiej to świątynia rzymskokatolicka, będąca kościołem parafialnym parafii Matki Bożej Bolesnej. Wewnątrz bazyliki uwagę przyciągają liczne witraże, rzeźby czy mozaiki. W centralnej części ołtarzu znajduję się rzezba Matki Boskiej Bolesnej, która wykonana jest z drewna lipowego. 

- Park Miejski to miejsce w którym powstało wiele atrakcji jak siłownia, zjeżdżalnie wodne, hamaki, ale również są strefy gdzie można się zrelaksować. Jeden z głównych celi założeń projektu zagospodarowania parku jest połączenie dwóch brzegów i upłynnienie komunikacji pomiędzy fragmentami parku. W tym celu powstało aż sześć kładek pieszo-rowerowych.

- Wieża widokowa na Jaworzu

Wieża jest wieżą turystyczną, która została otwarta w 2005 roku w Górach Grybowskich. Prace przy budowie trwały 3 lata, a jej stalowe elementy składano na łąkach w Ptaszkowej, a następnie montowano przy użyciu śmigłowca. Platforma widokowa znajduje się na wysokości prawie 16m, a całkowita wysokość wieży to 9m. Z wierzy mam piękny i bardzo rozległy widok na tatry, Beskid Wyspowy czy też Podgórze Karpackie.

- Muzeum Regionalne Ziemi Limanowskiej

Dwór Marsów to siedziba Muzeum Regionalnego Ziemi Limanowskiej, które zostało założone w 1970 roku z inicjatywy Polskiego Towarzystwa Turystyczno-Krajoznawczego. Wewnątrz możemy ujrzeć eksponaty obrazujące historie, sztukę profesjonalną i ludową całego regionu. Obok dworku stoi zabytkowa kaplica przydworska p.w. św. Walentego z przełomu XIX/XX wieku, która murowana była z cegły w stylu neogotyckim. Niedaleko również jest zabytkowy wiatrak i jest tylko jeden zachowany w tym rejonie.

Szlaki piesze:

-szlak czerwony: Luboń Wielki-Przełęcz Glisne-Mszana Dolna-Lubogoszcz Zachodni-Lubogoszcz-Kasina Wielka-Wierzbanowska-Lubomir-Malinowska Skała w Beskidzie Śląskim.

Szlaków niebieskich mamy 3:

-szlak niebieski: Myślenice-Ciecień-Dzielec-Kasina Wielka-Śnieżyca-Przełęcz Gruszowiec-Ćwilin-Jurków-Cyrla-Mogielica-Przełęcz pod Krzystonowem-Szczawa.

-szlak niebieski: Tymbark-Rupniów-Kamionna-Łopuszne-Paprotna-Bochnia.

-szlak niebieski: Tarnów-Babia Góra-Jaworz-Sałasz-Limanowa-Jabłoniec-Golców-Przełęcz Jana Pawła II-Modyń-Kamienica-Ochotnica Dolna-Pieniny.

Szlaki zielone i tych szlaków jest aż 7, a ja wymienię tylko kilka;

-szlak zielony: Dobra-Łopień-Przełęcz Rydza-Śmigłego-Mogielica-Przełęcz Słopnicka-Cichoń-Przełęcz Jana Pawła II-Ostra-Łukowica-Łyżka-Limanowa-Paproć-Tymbark-Kostrza-Jodłownik-Szczyrzyc-Ciecień-Lubomir. Ten szlak jest najdłuższym ponieważ przejście jego wymaga 23h marszu.

-szlak zielony: Pisarzowa-Sałasz

-szlak zielony: Łososina Górna-Dzielec-Przełęcz pod Sałaszem

-szlak zielony: Śnieżnica-Przełęcz Gruszowie

Szlaki żółte są 3:

-szlak żółty: Tymbark-Słopnice Królewskie-Mogielica-Krzystonów-Jasień-Przełęcz Przysłop-Nowy Targ

-szlak żółty: Łososina Górna-Pasierbiec-Kamionna-Żegocina

-szlak żółty: Nowy Krzyż na Miejskiej Górze-Łysa Góra-Stary Krzyż-Ośrodek Wypoczynkowy-Nowy Krzyż

Szlaki czarne są 3:

-szlak czarny: Przyszowa-Osiedle Zamek-Łyżka

-szlak czarny: Lubogoszcz Zachodni-Ośrodek na Lubogoszczu-Kasinka Mała-Szczebel-Zimna Dziura-Lubień

-szlak czarny: Szczyrzyc-Pogorzany-Przełęcz nad Grodziskiem